Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az emberi tanítások, amelyek...

Az emberi tanítások, amelyek a szeretetről szólnak vajon abszolút értelemben tényleg megfelelnek -e a szeretet kritériumának?

Figyelt kérdés
Gary Chapmantól olvasom a: Szeretet mint életforma" című könyvet, és elgondolkodtatott, ill. felmerült a kérdés bennem hogy vajon valóban szeretet cselekedetnek gondolják, érzik mások azt, amit szeretetből tettek?...én mást tapasztaltam...nektek mi a véleményetek a kérdésről, ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban...hogy vajon igaz-e az a közmondás: "jótett helyébe jót várj?"
2013. szept. 25. 06:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a szeretet egy elég tág fogalom, többféle értelemben is használjuk. Ezért az értelmezések között lehetnek ellentmondások, ha keverjük őket.


Amúgy nem értem, melyik értelmezésekre gondolsz. A keresztényi szeretet veted össze valami mással?

"jótett helyébe jót várj" - Ezt is kifejthetnéd, hogy ezt hogy érted ebben a kontextusban.

2013. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én hiszek abban, hogy ha jót teszel vagy pozitívan viszonyulsz másokhoz veled is jó dolgok történnek . Én úgy le sem fekszek, hogy ne tettem volna aznap valami jót :-)
2013. szept. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Van ami csak a szeretet látszatába van burkolva.

De sok van ami meg az igazi szeretetről tanúskodik. Én úgy érzem, hogyha valaki mélyen a szívébe néz, és nem hazudik magának, akkor tudni fogja.

2013. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1. válaszoló!

...megtennéd, hgy kifejted, a szeretetet értelmezéseinek ellentmondásait?


...nem tudom igazából, miért különbözik a "keresztényi szeretet"szerinted más szeretettől?


2. válaszoló!

..."jótett h.."egy közmondás amelyet gyermekként igaznak hittem magam is, azonban csalódnom kellett, nem kicsit..:(


3. válaszoló!


...gondolod, hogy az ember képes valóban önön szívét látni?...vagyis őszinte tud lenni önmagához?...nem lehetséges -e , hogy az a bizonyos beburkolás (amiről te beszélsz) az megtéveszti azt az embert is?...


...nagyon köszönöm a válaszokat, hogy együtt elmélkedünk ezen az igen magvas kérdésen...azt hiszem nagyon fontos kérdés annak aki valóban a nagy kérdésekre keres igaz válaszokat...


...valóban a kérdésem kissé elnagyolt, mert nagyon sok tartalmat kellene a kérdés felöleljen, ezért igen nehéz volt magát a kérdést is megfogalmaznom, hogy valóban elmélkedést vonjon maga után, és hogy a trollok kerüljék el lehetőleg (igaz engem nem zavarnak, de sokakat igen), hogy a kérdés komolysága megmaradhasson...

...ezért kérlek titeket, hogy elmélkedjünk együtt, keressük az igaz válaszokat...köszönöm!

2013. szept. 25. 11:54
 5/16 anonim ***** válasza:

"megtennéd, hgy kifejted, a szeretetet értelmezéseinek ellentmondásait?"


Valójában a kérdésedben te is utaltál rá, hogy többen többféleképpen értelmezik a szeretetből való cselekvéseket. Én pl. arra gondolok, hogy van az egész világra rámosolygó, mindent elfogadó szeretet, és van a féltő szeretet, ami valakire/valamire irányul és másokkal gyakran szemben áll. (Pl. házastársi, családi szeretet.)

De talán van ezen kívül is még. :)

Én úgy érzem, a kérdésed ezen különbségekre utal.

2013. szept. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !

Én nem vagyok már kisgyerek és nekem bevált :-) Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak kis figyelmességekre . Ha mást nem, legalább annyit nyersz, hogy nyugodt lelkiismerettel tudsz lefeküdni :-)

2013. szept. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Említed azt a könyvet, meg hogy mást tapasztaltál, de sem a könyvet nem ismerjük, sem azt nem tudjuk, mit tapasztaltál. Nem adtál túl sok kapaszkodót, hogy mi is a kérdés. :)
2013. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor éreztem,hogy szeretetből cselekszem,segítkezek,vagy adokozok,de rákelett jönöm,hogy csak megfelelésből volt,vagy valami elvárás volt mögötte.Ha nem is mindig,de az esetek többségében.


De olyan is volt mikor nem tudtam kiszállni,egy névnapozási,vagy valami más ünnepi alkalomból való ajándékozási szokásból,és inkább terhes volt mint öröm,pláne nem szeretet.


Ezt sokszor észre sem vesszük,csak késöbb mikor a várt dolog nem teljesül.Akkor morgunk a bajszunk alatt,hogy bezzeg én...

Az az igazi mikor az Isten indít fel,spontán meglátok valamit,és eszembe jut róla valaki,hogy ez őreá illik stb.

2013. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"... van az egész világra rámosolygó, mindent elfogadó szeretet,..."


...találkoztál ilyesmivel, vagy csak tudsz róla, vagy reméled??? :)

2013. szept. 25. 15:58
 10/16 A kérdező kommentje:

Prödl Annácska !


...azt merem állítani, hogy nekem nem vált be, ám azért hogy a lelkiismeretem megnyugtassam azt hiszem nem is tenném...én mindig a szívemet adtam oda, míg a lelkem el nem fogyott...:( :)


...el tudod azt képzelni, hogy az embernek a lelke elfogy?...velem megtörtént...és mégis élet van bennem ma már KEGYELEMBŐL...és nem a lelkiismeretem nyugtatom azzal, hogy jót tegyek...talán, mert nem is tudnék jót tenni!!!...gondold el, hogyan is tudnánk?...még kis dolgokat is...mert mi is az amit "jónak" nevezhetünk???


..nos...maradéktalanul jónak nevezhetsz-e bármit (itt persze az abszolútra gondolok...mert csak azt mondhatjuk "jónak"...a többi szubjektív, bármi is legyen az...:)

2013. szept. 25. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!