Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sátánizmus? Mi a lényege?

Sátánizmus? Mi a lényege?

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 09:42
1 2 3 4
 21/31 Béla Őrangyal szekta ***** válasza:
Amúgy nem festem se a hajam, se a körmöm. Temetőket nem rongálok. Iskolámban nem vagyok semmiféle célpont, viszont éppen magántanulóvá akarnak tenni amiért bizonyos emberekkel agresszív vagyok, a befolyásolható diákokat meg ilyen út felé állítom.
2013. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Senki Márk ***** válasza:

"Sátánizmus? Mi a lényege?" Igazából még a kereszténység lényegét sem tudná az emberek többsége megfogalmazni. A sátánizmus, mint "egyház" lényege ugyanaz, mint a keresztény egyházak lényege... Összefogni az embereket egy "klubba", és nem utolsó sorban jó élete legyen a papnak...

Mint ideológia? Talán a fájdalmas fejlődést pedzegető író járt a legközelebb hozzá azzal a kiegészítéssel, hogy a sátánizmus bizonyos! bűnöket enged, ilyen például a promiszkuitás és az orgiákon való részvétel, mivel ezek felszabadítják a lelket és a szellemet. (A kereszténység épp ellenkezőleg, korlátozó jellegű ideológia.)

(A legtöbb valóban sátánista szekta nem is nevezi magát sátánistának az előítéletek elkerülése miatt... A többi általában csak divatol.)

2013. okt. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

A kereszténységnek és a sátánizmusnak kicsit sem egyezik a lényege, sőt teljesen ellentéstes. A sátánisták csak saját és egymás romlását igyekeznek elérni és az ördögnek áldoznak, aki csak a bűnt, romlást és a bajt tudta elhozni a világba, és azt igyekszik minél jobban elterjeszteni. A keresztények viszont az Egy Igaz Istent imádják, aki megteremtette a világot. Aki tényleg keresztény, és nem csak annak hiszi magát, mert meg van keresztelve, az nem akar rosszat senkinek.

Az, hogy vannak olyan papok, akik kihasznájlák a rangjukat, és a hívők pénzén igyekeznek meggazdagodni, az nem az Egyház dogmája, célja vagy hibája. Az csak az illető pap-é, és nem az egész kereszténységé. Nem hiszed? Nyisd ki a Bibliát, és kezd el böngészni az újszövetséget. A becsület szavamra, nem kapsz benne olyant, hogy Jézus azt mondja, hogy gazdagodjatok meg híveitek pénzéből, vagy hasonlót. És a Biblia az egyház alapja. E szerint kéne élni, csak ezt sokan elfelejtik. Mielőtt elítélnéd az egyházat, próbáld meg megérteni a valódi lényegét. Isten az, ki alkotott téged, és aki szeret, bármit is mondasz róla.

2013. okt. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Snl.Drako ***** válasza:
67%
Na jó, nem mondom magam olyan szagértőnek (szándékos elírás), mint a többi zsenibogyó aki hozzászólt, inkább azt mondom, amit én láttam, hallottam és olvastam erről. Amellett, hogy az egyik előttem szólónak igaza van, az egyház részének itt is az a lényege, hogy összefogja az embereket, és együtt terjeszthessék a hülyeségeiket. Azt, hogy ez milyen köntösben csinálják, már más kérdés. Én még olyat is hallottam, hogy valójában a keresztények imádják a sátánt, csak ő átverte őket, és a sátánisták imádják istent, hallottam én már különböző genezis verziókat, ki kit teremtett, ki kit űzetett ki honnan. Ha vallást akarsz, és nem akarsz elbutulni, javaslom, találj ki magadnak. Kajak jobban jársz, megtudod, mennyire vagy valójában erkölcsös az emberi mércével, és nem kell mindenféle hülyeséget hallgatnod, amivel tele akarják tömni a fejed, hogy aztán te se legyél más, mint egy önkéntes szolga a papnak. Persze kis kivétellel vannak "normális" vallások, de általánosságban véve bármi, ami az ábrahámi vallásokra/bibliára épül, jó nem lehet a tapasztalatom szerint. Vagy szentfazék inkvizítorokkal van tele, vagy szektás öngyilkosjelöltekkel, vagy nem is veszik komolyan az egészet. Keleten se sokkal jobb a helyzet, a buddhizmus alapvetően nem lenne rossz, de attól, hogy elvonulsz megérteni magad, a problémák nem fognak megoldódni, csak ha megoldod őket. A wicca boszorkányok maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül kerültek a pusztulás szélére az elmúlt pár évszázadban, és bár náluk is vannak "jó"nak mondható nézetek, manapság nem igazán lehetséges a természetet annyira tisztelni, amennyire a vallásuk valóban megkövetelné. Újabban találkoztam még ezekkel a Krisna hívő indiából ideszalajtott emberkékkel, kedvesek, kb valami olyasmit hirdetnek, ami szvsz a kereszténységnek KÉNE hogy legyen, csak nem éppen az. (magyarul: az ideális kereszténységet, ami tényleg arról szól, hogy szeressétek és tiszteljétek egymást, és nem attól, hogy rettegj a paptól és valami kaporszakállú haragjától meg a patás haverjától) de őszintén szólva túl mézes mázos, hogy komolyan labdába rúghasson, illetve idővel ez is oda süppedne, mint a kereszténység (induláskor szerintem az se volt feltétlenül az a sz@rvihar, ami most). Több most nem jut eszembe. Szóval viszakanyarodva: a spirituális lényege ha jól értelmeztem valami olyasmi, mint a kapitalizmus: felfelé nyalj, lefele taposs, és oldalra könyökölj ahol csak bírsz és tudsz.
2013. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
A hülye gyerekek se unatkozzanak.
2013. okt. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Drako, te ezeket, amiket hallottál vagy olvastál itt-ott miért kezeled tényként? Járj utána rendesen, hogy valójában mi is az igazság. A kereszténység nem az egymás eltaposásáról és a nyalásról. Mit mond Jézus? "Aki enni ad egynek a legkisebbek közül, az nekem ad enni", és hogy annak helye van a Menyországban. Amíg nem olvastad a Bibliát, ami a keresztény vallás alapja, addig ne mond, hogy a kereszténység olyan, mint a sátánizmus, vagy mint a kapitalizmus!

S egy tanács: a cigányt megkérdezték, hogy hisz-e, mire ő azt válaszolta: Hát inkább hiszek, mert ha nincs Isten, akkor mindegy, de ha van, és én nem hiszek benne, akkor bajban vagyok... Egy hülye cigány mondta ezt, de nektek nagy okos ateistáknak is el lehetne gondolkodni rajta, hogy ez már egy ok, amiért jó lenne hinni Istenben. De ez a leg jelentéktelenebb ok, amiért hinni kell.

2013. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Utolsó! Egy nagy tévedés! Mert nem "kell" hinni istenben. Ez a bibliában se így van leírva!

Amikor még templomba jártam, megfigyeltem, hogy az az ember erőlteti legjobban ezt a hitet a másikra, aki valójában nem hisz benne, hanem hasznot húz belőle.

2013. okt. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Te élsz tévedésben, nem én.
2013. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Sátán = (poszt) Észak-Atlantisz istene.


Jehova = (poszt) Dél-Atlantisz istene.

2013. okt. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

Súr: ezt ki mondta neked?

Atlantisz amúgy sem létezett. Csak Platón egy kicsit átalakította a közel-keleti kultúrákban elterjedt Özönvíz-elbeszéléseket, és a saját korához igazítva a mondanivalóját.

2013. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!