Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Leheséges, hogy az egész...

Leheséges, hogy az egész világ csupán illúzió? Van olyan tudományos tény, ami ezt cáfolná?

Figyelt kérdés

Egyébként is sok spirituális filozófia mondja ezt. Valamikor kicsit becsiccsentettem éa olyan tárgyakat láttam ami nem volt ott. Pl számológépet, de úgy mint amikor a monitor kifagy és csíkot hagy a képernyőn maga után, ugyanolyan szabályos kockákat.


Érted ezt ? Az agy analóg működik, szabálytalan jelek vannak, az átvitel sem szabályos és minden neuron más méretű. De én szabályos formákat halucináltam ! Na. Mivan ha a világ olyan mint egy PC-s játék?


Amikor ülök a gép előtt és gámelek, pont erre gondolok, hogy a játékban a kocsik ugyanolyan virtuális valóságban, reálisan hihető világban vannak, mint itt. Nem? Ugyanolyan a pc-s gém, mint a valóság, már tökre hasonlít a textúra a FIFAában a valósághoz. Háthogy nem lehet-e, hogy a valóság is csak egy ilyen illúzió ?


Olvastam, hogy fizikusok találtak tovább nem osztható egységeket, amit az ókoriak atomnak képzeltek. Parányi adagok, a világ ebből épűl fel. Honnét tudjuk, hogy ez a világ amibe mind élni vélünk valójába létezik-e? He?


Mivan, ha mind rávagyunk kötve a gépre vagy a lelkünk ugyanúgy látja amit már látott valaki vagy mi.


van valami tudományos, egzakt, megfogható bizonyíték vagy kísérlet hogy ez a világ van? Azaz cáfold meg ezt a teóriát ha tudod?


2013. szept. 29. 00:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok volt a Mátrix? :D

Nézd meg a 13. emelet c filmet, az pont erről szól. Talán még választ is találsz a kérdésedre, ha megnézed.

2013. szept. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
A tudomány már sokkal előbb véget ér, mint hogy ezt meg tudná válaszolni. A szíved súgja meg a helyes választ.
2013. szept. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mind egy lepke álmában vagyunk.Csak fel ne ébredjen...
2013. szept. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolkodom tehát vagyok"


Egyedül (ha ilyen filozófus szemmel tekintünk a világra) a saját létezésünkben lehetünk biztosak.

2013. szept. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen!

A válasz egyszerű: ha ez egy illuzió, akkor lenne megoldás arra, hogy kilépj innen. Mivel ilyen nincs, ezért, ez a valóság (az nem magyarázat, hogy ha meghalsz, mert ebbe az illúzióba nem tudnál visszajönni).

2013. szept. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Take the red pill, Neo
2013. szept. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nemrég azt olvastam, hogy a világunk egy négydimenziós csillag összeomlásakor keletkezett fekete lyuk eseményhorizontjában van. jó mi?
2013. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
holografikus világ elmélet
2013. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Évszázados filozófiai vita ez, de pártolói ugyanúgy nem tudták bizonyítani, mint ahogy ellenzői véglegesen megcáfolni - bár voltak rá kísérletek.


Én sem tudom, az viszont nagyon érdekes, hogy az állítólag magasabb rendű tudat anyagot és szigorú természeti törvényeket "álmodik".

2013. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Most már csak azt kéne tudni, mi is az a "magasabb rendű tudat".
2013. szept. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!