Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen a világ : egy nagy...

Milyen a világ : egy nagy egész vagy sok apró rész?

Figyelt kérdés
Hogyan működik a világmindenség ? Sok különálló részekből tevődik össze a nagy mű vagy egy hatalmas egész ?
2013. szept. 23. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Konkrétabban?
2013. szept. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Van egy elképzelhetetlenül óriási egész, ennek a neve Univerzum. Ebben vannak az univerzumok. Elképzelhetetlenül sok univerzum van, ezért szokás a "multiverzum" kifejezést használni. (multi = sok)

Abban az Univerzumban, amelyikben mi is vagyunk, vannak tejútrendszerek, abban vannak Naprendszerek, azokban vannak a bolygók, köztük a Föld nevű bolygó. De minden amit leírtam, csak az anyagi, vagyis az általunk anyaginak nevezett sík. Más rezgésszámokon más rendszerek is vannak. De ezek számunkra nem felfoghatók, mert az érzékszerveink - látás, hallás - csak egy beszűkített rezgésszám határon belül működik.

2013. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

na, ha ezt itt vki értelmesen megválaszolja, azt megvárom...

a filozófiai nobel-díjat vihetné is haza:)

2013. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A legkisebb, egyben a legnagyobb, ez így működik.
2013. szept. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt már tudjuk, hogy az atomokból épül fel minden, ebből lesz az anyag, mi, a bolygók, a Naprendszer, a galaxisok, stb. de az atom is kisebb összetevőkből épül fel.

Hogy hogy néz ki a "nagy kép" azt senki se tudja.

Lehet, hogy egy nagyobb univerzum egyetlen atommagjában élünk. Lehet, hogy a mi atomjainkban is teljes univerzumok vannak. Lehet, hogy az univerzumunk nem más, mint egy fekete lyuk egy nagyobb univerzumban, és lehet, hogy a mi univerzumunk fekete lyukai szintén univerzumokat rejtenek. Lehet, hogy egy bazi nagy élő szervezet része vagyunk, míg a mi szervezetünkben is lehetnek univerzumok.

De az is lehet, hogy a mi Univerzumunk csak egyetlen „buborék” valami nagy „levesben”, és rengeteg ilyen buborék létezik.

Ülj le, gondolkodj rajta, előbb-utóbb becsavarodsz.

2013. szept. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mint pl. az emberi társadalmak. Sok apró részből áll, ami egy egészet alkot. Minden, ami sok apró és hatással vannak egymásra, azok egy nagyobb egységet alkotnak. És minden, ami egy "nagy mű", az kisebb részekből áll, azok alkotják az egészet.

Nincs itt semmi ellentmondás.

2013. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 nagylzs ***** válasza:
100%

Mindkettő igaz. Meg lehet benne különböztetni részeket, de ezek a részek soha nem önmagukban létező különálló dolgok, hanem valami nagyobbnak a részei, és folyamatos kölcsönhatásban vannak a környezetükkel. Tehát: nem kell választani a "nagy egész" és a "sok apró rész" között.


Amit írtál abból egyetlen dolog van ami egészen biztosan nem igaz: a különállás. Nincsenek olyan apró részek amik külön állnának (olyan értelemben, hogy nincs kapcsolatuk más részekkel).

2013. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

#2: ez hülyeség. Tény, hogy az érzékszerveink bizonyos korlátok között működnek (bár pl. a tapintás vagy ízlelés esetében nem igazán értelmes a "rezgésszám"), de a műszereinknek, gépeinknek hála ezen kívül is képesek vagyunk mindent érzékelni és feldolgozni.

Pl: a szemed az elektromágneses spektrumnak csak egy kis tartományát érzékeli, de ugyanúgy isméerjük, mérjük és felhasználjuk a teljes tartományt, az általunk közvetlenül nem érzékelt hullámhosszokat is (rádióhullámok, ifra- és ultraibolya sugárzás, mikrohullám stb.). Ezek a dolgok nagyon is a mi világunkhoz tartoznak.

A multiverzum-elmélet pedig csak (ahogy a neve is mutatja) egy elmélet.Elképzelhető, hogy így van, de nem "tudjuk".

Ez a rezgésszámos hadoválás az egyik legbárgyúbb varázsszó, amivel az ezósok folyton előhozakodnak.

2013. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Talán annyival még ki lehetne egészíteni Nagylzs válaszát, hogy a Nagy Egész LÁTSZÓLAG bomlik fel részekre, de teljességét mindvégig megőrzi, és ez a felbomlás csak azért mutatkozik meg, hogy maga a Nagy Egész észrevehető, észlelhető legyen. Aki képes a Nagy Egész szempontjából szemlélni, azt nevezik ténylegesen elfogulatlan, tárgyilagos, objektív szemléletnek, vagy egyszerűen kifejezve józan ítélőképességnek.


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Alábbi példa alapján kicsit közelebb kerülhetünk a megoldáshoz. A szemléltetés kedvéért: világ = víz


Milyen a víz : egy nagy egész vagy sok apró csepp?


Hogyan működik a vízmindenség ? Sok különálló részekből tevődik össze a nagy mű vagy egy hatalmas egész ?

2013. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!