Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van olyan spiritualista/okkult...

Van olyan spiritualista/okkultista, aki a tudomány figyelembevételével együtt hisz a mágiában?

Figyelt kérdés
Tehát hisz a mágiában, de értelmes, tájékozott, és racionális érvekkel ki tud állni az mellett, hogy létezik mágia ? POntosabban létezik olyan mágiával foglalkozó személy, aki nem beszűkült látókörű, hanem értelmes, és a mágiája a tudománnyal nem ellentétes ?!

2013. okt. 16. 06:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
És ezt hogy a fenében gondoltad, miközben a kettő kizárja egymást? Ennek semmi köze a látókörhöz, a tudomynak vannak elvei, kritériumai, és pont, valami vagy tudományos, vagy nem, és a mágia nem az.
2013. okt. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
annyiban vitatkoznek az elottem szoloval, hogy nevezhetjuk az ismeretlen tudomanyt magianak. Mint pl regen a tuzet feltek az emberek most meg minden hulye tudja mi a gyufa. Lehet eljon majd az ido amikor teszem azt a telepatiat felemelik a tudomanyok koze. De alapvetoen ja. Szerintem is kizarja a ketto egymast.
2013. okt. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs.

Például:

A csillagászok röhögnek a horoszkópon, mivel a csillagjegyek - amelyeket a horoszkóp készítők használnak - nem akkor látszanak az égen, ahogy a horoszkóp állíta.

Például:

A Skorpió csillagkép januártól októberig kereshető fel az éjszakai égbolton, de a horoszkóp szerint a novemberi születésűek ezen csillagkép alatt születtek.

Több ezer éve még tényleg látszott a Skorpió a novemberi égen, de azóta történt egy-más.

A csillagásztanárom meg is jegyezte, hogy a horoszkópnak semmilyen tudományos alapja nincs. Azt mondta, hogy ha tudományos horoszkópot akar valaki csinálni, akkor írjon össze sok ezer rossz történést(pld. veszekedni fog valakivel), több ezer semleges történést(most ide nem jut eszembe egy sem) és több ezer jó történést(fog találni a földön egy ezrest). Az embereket csoportosítja néhány csoportban, és minden csoportnak ad véletlenszerűen kiválasztva néhányat mindegyik történésből. A nagy számok törvénye miatt néha be is fog válni amit jósol.

....

Válasz a kérdésedre:

Sok csodabogár él a Földön. Élnek vallásos tudósok is, még ha nem is túl nagy arányban a Földön. Ezért úgy gondolom, hogy vannak olyan csodabogarak is, akik elismerik a tudományt, de mellette hisznek a mágiában is.

....

Volt egy tanárom, aki mesélte, hogy az egyik ismerőse az evolúció mellett tesz bizonyítékokat, de közben vallásos. A tanárom megkérdezte tőle, hogy hogy tudja a kettőt összeegyeztetni, erre ő azt mondja, hogy mikor felveszi a fehér köpenyt, akkor a vallásosságot leveszi, és a laborban csak egy tudós marad.

2013. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
#1 -el egyet értek. A mágiát és a vallást a legtöbb ember, aki jártas a tudományokban kizárja, mert mindkettő tudománytalan.
2013. okt. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Nincs, ahogy előttem mondták is. A tudomány módszertana összeegyeztethetetlen azokkal a feltételezésekkel, amik a mágiához, ezotériához feltétlenül szükségesek (lélek, természetfeletti, stb.).


Az áltudomány viszont sajnos virágzik az ezotéria berkein belül, mert nagyon könnyű ilyesmivel elkpráztatni az ezoterikus érdeklődőket, akik általában nem értenek a tudományhoz. Hatványozottan igaz ez a kvantummechanikára, amire az égvilágon mindent rá lehet fogni, hiszen "senki" nem ért hozzá. A kvantummechanika egy igazi varázsszó, csak kimondják, és máris "igazolva van" bármi.


Még általánosabban használt varázszavak az "energia", a "rezgés", a "tér" és a "dimenzió". Ha ilyet láttok ezoterikus témák magyarázataként vagy csak simán taglalásaként, akkor 99,9%-ban biztosak lehettek benne, hogy áltudományos hadoválást olvastok éppen.


Ignoramus

2013. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
#5: Ezt én is tapasztaltam. A kvantumfizikát szokták a leggyakrabban felhozni, de biztos vagyok benne, hogy a mágiában hívőknek, akik a kvantumfizikával pedáloznak, semmi közük sincs a kvantumfizikához, sőt lehet, hogy az érettségihez sem.
2013. okt. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Fontos megkülönböztetni természettudományt és tudományt...ha a tudomány alatt a természettudományt érted, akkor a mágia nem tartozik ebbe bele, hiszen a természettudomány az anyagi kölcsönhatásokkal foglalkozik és azok törvényszerűségeivel, a mágia pedig definíció szerint pont az, ami az anyag kölcsönhatásában érvényes törvényeket áthágja.


Ha tudomány alatt egy tágabb kategóriát értesz, akkor viszont a mágia ennek részét képezi, csak ez amolyan spirituális tudomány.


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. okt. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
A kvantumfizika az most olyan mint a 19. század végén az elektromágnesesség.Azt is nagy előszeretettel magyarázták bele minden ezosalátába,de mikor kiderült hogy csak az elektronok mozgásáról van szó eléggé lecsengett az érdeklődés.
2013. okt. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

#8: És ennek ellenére a XXI. század elején a Titok című kanfas­ztikus marketing-műremekben elhangzik a következő mondat egy nagyon meggyőző, ősz bácsi szájából:

"Tulajdonképpen még ma sem tudja senki a világon, hogy mi az az elektromosság."


Úgyhogy a hülyék kitartanak akár évszázadokon át :D


Ignoramus

2013. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

" Fontos megkülönböztetni természettudományt és tudományt"


Helytelen. A tudománynak mint olyannak része a természettudomány, a társadalomtudomány, a történelemtudomány, az irodalomtudomány stb.


"ha a tudomány alatt a természettudományt érted, akkor a mágia nem tartozik ebbe bele, hiszen a természettudomány az anyagi kölcsönhatásokkal foglalkozik és azok törvényszerűségeivel, a mágia pedig definíció szerint pont az, ami az anyag kölcsönhatásában érvényes törvényeket áthágja. "


Ez így értelmetlen, ha az anyag törvényszerűségeit áthágja valami, akkor a törvények alapból rosszak. A természettudomány pedig a világ jelenségeinek leírásával, megmagyarázásával, felhasználásával és predikcióival foglalkozik, szóval a definícióban bele lehet érteni minden olyan jelenséget ami valamilyen módon érzékelhető, megfigyelhető. Márpedig ha a telepátia, telekinézis, biokinézis akármi érzékelhető, megfigyelhető dolog lenne, ugyanúgy a természettudomány területébe tartozna.


Ahhoz, hogy a természettudomány normálisan működhessen persze szükség van egy módszertanra, ami megfelelően szűri, lehetővé teszi a hatékony működést, visszacsatolásokat ad a modellek helyességét illetően és kiszűri a hülyeségeket. Ezért fontosak a bizonyítékok, a meghozható predikciók, a falszifikálhatóság, a kísérletek.

2013. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!