Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez mi lehet? Lehet szellem?...

Ez mi lehet? Lehet szellem? Logikus magyarázat?

Figyelt kérdés

Van egy haverom akivel közel lakunk egymáshoz szóval egy-egy buli után együtt megyünk haza éjszakánként. Nagyon sokszor fordult már elő hogy egy villanyoszlop ami addig tökéletesen működött mikor a 3 méteres körzetébe érünk minden további nélkül kialszik, majd mikor elhaladunk újra működik. Az első esten röhögtünk, de elkezdett rendszeressé válni és elég para. Valamint van pár fotó amit feltölt a facebook-ra és az arcfelismerő funkció jelez ott egy plusz arcot, pedig nincs ott semmi. Először azt hittem hogy csak bejelölgeti, de a kamera is néha néha jelzett mikor szórakoztunk vele náluk. Valamint mindig eldől és leesik egy csomó minden náluk mikor ott vagyok.

Ezekre valaki tudna valami logikus magyarázatot adni hogy megnyugodjak légyszives?


2013. okt. 25. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
jó sztori, ügyi vagy... ha komoly a kérdés, akkor megnyugodhatsz, szellemek nem léteznek, ellentmondanának a fizika törvényeinek.
2013. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, azt még gondolom hogy a kamera szar, de valaki magyarázza már meg a lámpásat. Nincs rá valami fizikus magyarázat? Mágnes valami vagy hasonló?
2013. okt. 25. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:
lsd
2013. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szellem nem logikus magyarázat lehet hogy a telefonod sza®akodik.
2013. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az lehet, de lámpa jobban érdekel...
2013. okt. 25. 19:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy a lámpa érintkezésével nem stimmel valami. Azonban a szellem se kizárható a lámpa közelében, mivel hemzsegnek a városokban a halott emberek szellemei, a megfelelő szemekkel láthatod ezt.


Viszont az, hogy elmegy a lámpa fénye, nem hiszem hogy a szellem műve, van aki hatással van az elektronikus dolgokra csupán a jelenlétével.

2013. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A "szellem" és "logika" szavak nem férnek meg egy mondatban.


A lámpaoszlopos sztoridhoz: velem is előfordult, nem egyszer, sőt sokszor ugyanannál a lámpaoszlopnál, mindig, amikor mellette haladok, és nem szellem volt, hanem érintkezési hiba. Hogyan könnyű ezt kideríteni? Haladj tovább, majd 10-15 méterrel arrébb figyeld a lámpát, kifog aludni akkor is, amikor nem vagy ott.


Ha valami olyasmi történik a környezetünkben, amit első blikkre nem fogunk fel, ne tulajdonítsunk már neki természetfeletti jelenségeket, könyörgöm.

2013. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 méter - ha kikerülnétek, akkor nem alszik ki a lámpa. Nem szellem, csak jelenteni kell a helyi önkormányzatnál, hogy mi a hiba és ők intézkednek.
2013. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem igazán hiszek a szellemekben, meg ilyesmi, de a lámpás dolog nálam már évek óta fennáll, és nem csak én vettem észre, hanem a szüleim, a barátaim, de szinte idegennek mondható emberek is. Már sokszor viccelődnek ezzel a rokonaim, pedig nem poénos szerintem, én már kicsit unom. Az utcán már számtalanszor volt velem ilyen, és ahogy egy fenti válaszoló írta, én is vártam, miután elmentem a lámpától, hogy újra csinálja-e. Nem csinálta, é olyan helyeken is villódzanak a néha fények, ahol még nem jártam. Azt meg nem adja be nekem senki, hogy egy utcai monstrum lámpa attól villódzik, hogy dobogok mellette a földön. Nem vagyok kék bálna.

Legutóbb például két csoporttársammal utaztam el egy fesztiválra, és a semmi közepén voltunk elszállásolva. Hogy a szállásunkhoz érjünk, el kellett mennünk egy nagy épület mellett, aminek volt egy kivilágított parkolója. Első este teljesen nyugodtan mentünk a szállásunkra hármasban, nem történt semmi. Második este bulis helyen voltam, bár én nem buliztam, csak néztem úgymond, nálunk idősebbek "tomboltak" Republicra, meg ilyesmi, én ittam egy sört meg egy fröccsöt, aztán elindultunk a szállásunkra. Úgy éreztem, fel vagyok töltődve, a sok jó hangulatú ember látványa komolyan feldobott. Mikor visszafelé menet a fent említett parkolóhoz értünk, pontosan akkor, elkezdtek pislákolni a hozzánk közel eső lámpák. A két csoporttársamnak is feltűnt, én meg megjegyeztem poénból, hogy gyakran történik velem ilyen, nem csípnek a lámpák. Tovább indultunk, és mint a filmekben, kialudt némelyik, ahogy elmentem mellette. Amint átértünk a végére, mindegyik rendesen égett, pislákolás nélkül. Az egyik csoporttársam csak nevetett, a másik viszont azt mondta, hogy tele lehetek elfojtott energiával, vagy körül veszem magam vele, és azért vagyok hatással az elektromos dolgokra. Ismétlem: nem voltunk részegek, nem voltunk különösebben izgatottak, nem szívtunk semmit, az eset megtörtént, és ez csak egy a sokból.

Tegnap például - szintén van rá tanúm -, két riasztót, egy kocsiét és egy sorompóét, indítottam be csak azzal, hogy közel mentem hozzájuk. Nem volt nálam semmi extra kütyü, nem értem hozzájuk, mégis beindultak, az őrök is csak néztek, hogy mi van már. Otthon 10 esetből 9-szer éppen nálam égnek ki a lámpák. A számítógépek, lejátszók, stb. néha csak nekem engedelmeskednek, az anyám öreg gépe például csak akkor ír CD-t, ha ráteszem a tenyerem a gépház tetejére. Más is próbálta, és úgy nem ment. Nem viccelek. Véletlen egybeesés? Bebeszélem magamnak?

Lehet, fogalmam sincs. Lehet, hogy tényleg csak véletlen, de annyi ilyen történt már velem, hogy szkeptikus létemre lassan kezdem azt hinni, hogy valami van velem vagy körülöttem, mert ez az elektromosságos dolog csak egy. Igenis vannak dolgok, amiket nem lehet logikusan megmagyarázni, egyelőre legalábbis, és ez egy olyan racionális embernek mint én, nagyon idegesítő. Mert akármilyen hihetetlen, legtöbbször én is csak röhögök az ilyen sztorikon, meg a reptoilokon vagy miken, meg az ilyeneken, és mégis...

Ez a kamerás arcfelismerős téma is érdekes, még nem hallottam ilyenről. 8D

2013. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!