Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerencse, szerencsétlenség,...

Szerencse, szerencsétlenség, átok, stb?

Figyelt kérdés

Alapjába véve elég szerencsétlen vagyok (vagy peches vagy nem tudom mi a helyes kifejezés), vagy rosszkor vagyok rossz helyen vagy nem tudom.

Ami másnak egyből összejön (egy új munka, egy másik albérlet, akármi) azért nekem 10-20-szor többet kell küzdenem.

És van hogy még utána is rátelepedik egy pech.


Egy példával:


Mondjuk X elveszíti a munkáját, másnap már bekopog hozzá valaki, hogy megüresedett egy állás.

Ha én veszítem el a munkám fél évig napi 12 órában keresek, kutatok, önéletrajzokat küldök, állásinterjúra járok, míg talán sikerül valamit összehozni.

Erre másnap rázuhan egy meteor a melóhelyre és ismét munkanélküli vagyok.


Ez csak egy buta hasonlat, hogy éreztessem a dolgot.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy aki ilyesmiben jártas az mit tudna nekem ajánlani?

Lehet vonzani a szerencsét vagy a szerencsétlenséget?

Esetleg valami átok ül rajtam valaki által?

Vagy már nem tudok mire gondolni.


2013. nov. 2. 09:11
 1/5 anonim válasza:
aha,szerintem átkozott vagy :D de tényleg,valahol olvastam,hogy a felénk érkező negatív gondolatok miatt vagyunk szerencsétlenek...és tényleg lehet benne valami,mert a pozitív gondolatok pozitív dolgokat szülnek,akkor az ellenkezője is simán működhet...aki nem hisz ilyenekbe,ne pontozzon le,köszi :P
2013. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

itt egy oldal

[link]

jó,tudom,kiskegyed...de ne azt nézd.nem ez az oldal volt egyébként,ahol olvastam,de most nem érek rá keresgélni,de este megkeresem neked :)

2013. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
vagy ha addig elkezdesz keresgélni,akkor ezotériával kapcsolatos oldalakat nézegess,én is ilyen témába találtam még valahol
2013. nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem átkozott vagy, neked ez van elrendelve. Az hogy milyen dolgokat követtél el, az előző életedben, a valódi kérdés.
2013. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is: milyen a hozzáállásod saját magadhoz? Sokat mondogatták neked, hogy "úgysem vagy rá képes", és te is hozzáállsz úgy a dolgokhoz, hogy "úgysem sikerül"? Te magad is szoktad szerencsétlennek nevezni/tartani magad?

Ha igen, akkor ezen kell sürgősen változtatni, mert az önostorozással és önmagad leszólásával lényegében te "átkozod" el saját magad. :)


Ha viszont a hozzáállásod nem csak a felszínen pozitív, hanem a szíved mélyén is, akkor el kell gondolkozni, hogy vajon jó úton jársz-e? Próbálok mondani pár példát.


Mész mész, egyszer csak ott egy ajtó, ami elzárja a tovább vezető utat. A negatív gondolkodó azt mondja: basszus, ott az ajtó, nem tudok tovább menni, én erre nem vagyok képes, túl nehéz, stb., holott csak le kellene nyomni a kilincset, és kinyitni az ajtót. A pozitív gondolkodó azt mondja, áh, ez csak egy ajtó, lenyomja a kilincset, és megpróbálja kinyitni az ajtót. Ha nem megy, akkor sem adja fel, körülnéz, hátha a közelben van a kulcs, amivel kinyithatja a zárat. Egy darabig még próbálkozik az ajtó kinyitásával (akár meg is döngeti), de ha nem megy, kerülőutat választ. Ugyanis, lehet, hogy az az ajtó azért van ennyire erősen bezárva, mert nincs mögötte folyosó, csak fal. Tudod, mint a régi rajzfilmekben, amikor kiszaladt az üldöző figura az ajtón, ami a semmire nyílt, mint egy építés alatt álló ház erkélyajtója, ahol még nincs erkély sem, ezért ha átlépsz rajta, lezuhannál. :)


Az élet egy labirintus. Ha a kijárat felé haladsz, akkor bár lesznek elágazások, de a megfelelő úton járva nem fogsz a labirintus falaiba, zsákutcába ütközni. Ha viszont letértél a kivezető útról, előbb-utóbb zsákutcába kerülsz, és akkor vissza kell menni, és másik utat választani. :) Ezt is jelentheti az akadály és a zárt ajtó.

2013. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!