Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vajon az életünket mi irányítj...

Vajon az életünket mi irányítjuk, vagy eleve elrendelésnek van alávetve az életünk?

Figyelt kérdés

Olvastam egy indiai guru által írt könyvben egy elméletet, miszerint az ember egy "előre programozott biológiai gépezet", aki csak reagálni tud az eseményekre és nincsenek önálló gondolatai, minden "Istentől" van. Gyakorlatilag azt írja hogy minden előre meg van írva és ez ellen semmit sem tehet az ember -azzal érvel, hogy az ember nem választhatja meg hova születik, milyen életkötülmények között nevelkedjen, stbb.(mondjuk én erre azt mondom hogy mi van ha mindez születés előtt megtörténik) szóval így mindenkor alá vagyunk vetve a körülményeknek. A kvantummechanika elmélete szerint pedig "istenek vagyunk",inkább azt tudom elfogadni hogy minden gondolatnak hatása van az Univerzumra... Szerintem csak nagyjából van megírva, ezen belül mi irányítjuk az életünket.



Másként megfogalmazva a kérdést: mi irányítjuk az életünket (tettekkel, akár gondolatok hatásával), vagy csak "néha megkapjuk az infókat" egyébként pedig egy előre megírt forgatókönyvben megyünk előre?

Mondok egy példált.

Ha pl. tegyük fel, valaki megérzi a pttószámokat és nyer, akkor

1. az illető "módosítja meg" a körülötte lévő "mátrixot"?

2. a körülötte zajló "lokális, formálódó szubvalóságot" sikerül érzékelnie?

3. egyszerűen tényleg ez a "végzete"...


2013. dec. 7. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden embernek van egy sorsa, amit nem kerülhet el sehogyan, de hogy oda milyen úton jutsz el azt magad döntöd el . Például azt igenis én határozom meg, hogy most ide írok-e ehhez a kérdéshez vagy nem .

Az, hogy minden meg van-e írva félig-meddig igaz is lehet, de biztos nem egy isten fogja ezt meghatározni, mert akkor az ő cselekedeteit ki szablya meg előre ? Ezért értelmetlen ez a dolog .

Azt már sokkal inkább el tudom képzelni, hogy végtelen számú párhuzamos univerzum van, és minden lehetséges dolog megtörténik egy időben . Ha innen nézzük igaz lehet az állítás .

2013. dec. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt csinálok amit akarok. Az életemet én irányítom.
2013. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egy értelmetlen gondolatmenet, mert a büdös életben sem fogjuk ezt pro-kontra alátámasztani. Ha minden előre eldöntött, akkor minden, amit csinálunk tervbe van véve. Ha a tervnek nem része a létének bizonyítása, sose fogjuk bizonyítani.
2013. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Losselte ***** válasza:

Javaslom, hogy először is próbáljátok meg eldönteni, hogy ki is az az "én". Ez a test? Ez az értelem? Az EGÓ? A lélek?. Ki vagyok én? Lehet, hogy én vagyok az én életem istene...?

Ki dönt? Ki határoz előre? Ki Teszi elém az életutam? Egyáltalán különállók vagyunk-e - Ő meg én? Vagy mindez, sőt még ennél jóval több is - én vagyok?

Az utóbbi verzió áll legközelebb az igazsághoz. Így viszont már a fönti kérdés és a rá adott fejtegetések is egészen más színezetet kapnak, nem igaz?

2013. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ez egy érdekes kérdés, kedves kérdező!

sok oldalról meg lehetne közelíteni, és ezért sokféle jó választ is lehet rá adni...

vonatkoztassunk el a szkepticista állásponttól, szóval, tételezzük fel a reinkarnáció, sors, karma, beigazolódását az életben.

akkor mielőtt megszületsz a köztes létben, vagy egy magasabb tudatállapotban egyrészt kiértékelted az életed, megtanultad a leckéket belőle, az előző életedből fenn maradt karmádat, amit nem teljesítettél szépen beépíted a jövendő életed sorsába, és veszel hozzá újakat is, hogy minnél többet tudjál ledolgozni, és így tanulni, fejlődni, hogy megértsd az univerzumot, a spiritualizmust, és a körülötted lévő világot.

ha ez nem megy a túlvilágon, vannak segítőid, akik segítenek, hogy a következő újra testesülésednél, mikor kapsz egy új testet, olyan élet várjon, ami megfelel annak az életkörülménynek, hogy abból tanulj, fejlődj.

visszatérve kérdésedre...minél jobban elmerül az okkult tanok, és a spirituális egység keresésében, annál szabadabb kezet kapsz az egyéni sors megváltoztatásában, hiszen a megszületéssel és annak körülményeivel már teljesítetted azt amit karmának neveznek, átéltél egy élethelyzetet, és ha tudatosabb vagy a tentebb említett dolgokban, akkor már inkább te irányítod a sorsod, itt a földön,és nem érzed, h ki vagy szolgáltatva a körülményeknek, de egy valamit akkor sem tudsz elkerülni, egy bizonyos élethelyzetekbe előre betervezett eseményt, magyarul karmát, amiről te már döntöttél megszületésed előtt.

ezért van sok betegség, baleset, vagy egyéb sors csapás is az életben.

de aki ezt tudja kezelni, megéli a pillanatát, és onnantól a saját kezébe veszi a sorsát, és nem beletörődik, h így kell élnie.

magyarán, ahogy feljebb is írták, a sorsod a te kezedben van, rajtad áll, mit kezdesz vele.

2013. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Érdekes gondolatok. :)

Mindenesetre én szeretném azt hinni hogy sokkal több játékterem van az életben, mint ahogy azt az a vacak könyv írta :)

2013. dec. 9. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!