Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Elkezdtem a meditációt. Miben...

Elkezdtem a meditációt. Miben segíthet?

Figyelt kérdés

A Shri Mataji félre meditációt kezdtem el, egyelőre felemás eredménnyel - a gondolatok cikáztak a fejemben, idegeskedtem is a meditálás alatt, hogy ez sem megy, de a végén a tenyeremben határozottan éreztem az áramlást.


De a pozitív élmény ellenére nem tudom, hogy miben lehetne ez "hasznos" számomra. Tehát azt elfogadom, hogy nyugodtabb lesz tőle az ember, de (és tudom, hogy ez önzőn hangzik- a problémáimat is könnyebben megtudom oldani a segítségével?


Nyilván nem arra számítok, hogy varázsütésre elmúlnak a gondjaim, a kérdés az, hogy a meditálás ( a folyamatos gyakorlásommal) aktívan tud tenni ellene/ellenük?



2013. dec. 11. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
tulajdonképpen mit akarsz elérni, mi a célod?
2013. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A meditáció nem kimondottan arra van hogy problémákat oldj meg!


Arra a terápia való.

2013. dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A meditáció segítségével vmilyen szinten tudsz segíteni a problémáidon, hiszen el tudsz vele addig jutni,hogy azok gyökerét felismerd és ezáltal akár meg is szüntesd

Máshogy tudsz hozzáállni dolgokhoz.

Kevesebbet stresszelsz, összeszedettebb lehetsz


nagyon sok mindenből tevődik össze és kitartást kell a teljes meditatív állapothoz

2013. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3

"kitartást kell a teljes meditatív állapothoz"


ahhoz mester nélkül elég sok kell

2013. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Változó gondjaim vannak... de ne értsétek félre, nyilván nem úgy értettem, hogy meditációval egyik napról a másikra megnyerem a lottót, megtalálom életem szerelmét, stb.


Csak arra vagyok kíváncsi, hogy a hétköznapokban előforduló gondjaimat (amelyeket most nem szeretnék itt megosztani) tudom-e csillapítani, illetve van-e valakinek tapasztalat erről?


Valamint, ha olyan gondjaim vannak, nyilván nem vetem el a terápia lehetőségét sem!

2013. dec. 11. 21:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Segíthet, mert teljesen máshogy fogsz dolgokhoz hozzáállni, egyfajta belső változást eredményez, ami elhozhatja a külső változásokat is a világodban persze. De ez egy hosszú folyamat. :)
2013. dec. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5


A terápia a meditációhoz vezető út. Mindenkinek terápiával kéne kezdeni csak nem sokan vannak akik hajlandóak magukkal szembe nézni. Kényelmesebb csak relaxálgatni...

2013. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, de azt azért magamról mindenképp elmondanám, hogy épp mostanság jutottam el oda, hogy elmenjek pszichológushoz...:)
2013. dec. 12. 19:37
 9/10 anonim ***** válasza:

a pszichológus ehhez nem ért!


Spirituális terápiával foglalkozz!

2013. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Laylah ***** válasza:

Magadat tudod megváltoztatni, nem a környezetedet. Csak ha összeszedettebb, kiegyensúlyozottabb, pozitívabb, nyugodtabb vagy, a gondjaidat is könnyebben oldod meg, jobbat átlátod őket. A tenyérben áramlás nem meditáció, az "csak" az energiád áramoltatása (hozzáteszem, minden mágia alapja). A meditáció az tudatállapotváltozás. Nem gondolkodhatsz közben kedvedre, nem idegeskedhetsz. Oda kell először eljutnod, hogy kuss legyen. Mármint bent, a fejedben, ha úgy van, akkor mindkét gondolatcsatornán (a fő gondolkodó "hang" és ha van, akkor a belső hang is offon legyen). Ezt a legnehezebb elérni, a gondolatmentes állapotot. Ha lehet, törökülésben végezd a gyakorlatot, fekve félő, hogy el is alszol. :) Ülve pedig a különböző kéztartások is hozzásegítenek a dologhoz (valamiért a kéztartások nekem csak úgy maguktól jönnek, a legtöbbjét megtaláltam a mundrákat [kéztartásokat] leíró könyvben, de van olyan is, ami nincs benne). Az első jó néhány alkalommal erre törekedj, ennek a gondolatmentes állapotnak az elérésére és fenntartására. Állítólag 10 perc ilyen állapotban töltött idő már nagyon jónak számít. Javaslom még, hogy ha úgy érzed, könnyebb úgy, akkor keress valami nyugtató zenét is hozzá. Az enyém pl. ez: http://www.youtube.com/watch?v=O6Dt0-utFe4

Ha eljutottál a gondolatmentes állapot perceken keresztül való kitartásáig, írj rám, és adom a következő lépést. :)


Lewlynn Mergraine

2013. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!