Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért féltek a haláltól?

Laylah kérdése:

Miért féltek a haláltól?

Figyelt kérdés

Hiszen ugyanúgy az élet része. Véleményem szerint jobban fél a haláltól, aki nem hisz a túlvilágban, reinkarnációban, stb., mint aki igen. Személyesen én nem félek az elmúlástól, akkor sem, ha előre tudnám, mikor jön el. Meglátásom szerint a lélek visszatér a többihez, hogy feldolgozza a tapasztalatokat, majd várjon az újbóli leszületés alkalmára.

Szóval, ti miért féltek a haláltól? Szerintetek mi van utána?


2013. dec. 27. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nincs utana semmi. tehat aggodni sem kell, hogy mi lesz akkor. maximum a hatramaradottak miatt maceras kicsit, foleg ha gyerekeid vannak, azert nekik nem art nemi tartalekot hagyni. amugy igy ateistakent egyaltalan nem 'felek' tole, egyszer ugyis meg kell halni, ennyi.
2013. dec. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Hiszen ugyanúgy az élet része."

Így van semmi ijesztő nincs benne! :D Sőt szinte semmitől sem kell, ha racionálisan gondolkodunk.

Ha igazuk van a materialistáknak és tényleg a végső megsemmisülés, akkor elfelejtesz mindent ami eddig történt, viszont akkor azt is elfelejted, hogy meghaltál, már akkor. Mert olyan lesz mint ami előtt megszülettél volna.

Ha meg tévednek és létezik mennyország, reinkarnáció stb.

az meg csak pluszba jó.

http://www.youtube.com/watch?v=ZzMVyzoObpg

(talán csak a pokol kivétel...)

2013. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Engem kétszer élesztettek újra egy autóbaleset során egy ágdarab átszúrta a mellkasomat. szóval én tudom, hogy mi az a halálérzet. nem félek a haláltól. nem láttam semmilyen angyalokat sem Istent vagy tündért. bevallom a fehér-fény megvolt. De az csupán agyban lejátszódó kémiai folyamatok. nincs Isten a Qrva Istenit. nem létezik túlvilág, ha meghalsz eltemetnek ezzel véget is ért az életed ennyi!
2013. dec. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert bármi is lesz - akár mennyország, akár reinkarnáció - ennek ami most van vége. Bár a hívők annyira biztosak ezekben a túlvilági dolgokban, mi lesz, ha mégsem lesz igazuk? Engem, hitetlent csak pozitív meglepetés érhet. Könnyen lehet, hogy észre sem veszed ha meghalsz. Nem lesz tudatod. Az lesz, mint születésed előtt. De majd meglátjuk.
2013. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek. Legalábbis konkrétan a haláltól nem, inkább kicsit szomorú érzés, hogy - ahogy valaki írt - akármi is lesz utána, ennek, ami most van, vége lesz. Én attól félek, hogy úgy halok meg, hogy befejezetlen dolgokat hagyok hátra. Pl. nem lesz, aki gondoskodjon a gyerekemről, stb. A haláltól magától azért nem félek, mert hiszek benne, hogy folytatódik az élet egy más formában (reinkarnációban hiszek leginkább). Aztán ha mégsem, akkor már úgyis mindegy. Aggódni felesleges.
2013. dec. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondom ha ott lennék biztos nem félnék a halálomtól hiszen az én teljes megszűnése a halál amit kerülök de én hiszek istenben mint az élet mindannyiunkban
2013. dec. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A legtöbben az ÉN, az egó halálától féltek, úgy látom. Kevesebben vannak, akik nem félnek, és még páran, akik csak a szeretteik miatt. Megy a zöld mindenkinek. :)
2013. dec. 28. 13:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Laylah: Igen erről van egy ilyen Buddhista tanítás, hogy tulajdonképpen nem létezik az "én".

Csak vannak érzések, vágyak, gondolatok amivel az ember azonosítsa önmagát és ebből származik ez a tévképzet, hogy "én". Mivel múlandóak a vágyak, érzések, gondolatok, meg megváltoznak.

Vagyis ha nem létezik az "én" ==> Nincs kinek meghalnia, vagyis a halálfélelem értelmetlen.

Azt hiszem amikor ezt megértettem meg vipasszána meditáltam is rajta (nem vagyok Buddhista, de kipróbáltam a meditációt) onnantól fogva kezdtem el nem félni ettől.

Gondoltam ezt leírom, hátha valakinek jól jöhet, aki félne tőle. :)

2013. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 homo ludensz ***** válasza:
93%
Nagyon bátor határozott itt a legtöbb hozzászóló.Ez olyan mint mikor a vándorlegény megy a sűrű erdőben és hangosan énekel hogy magát bátorítsa. Azt írjátok ide amit valóban éreznétek ha diagnosztizálnák nálatok az áttétes rákot. Így viszonylag egészségesen az apró napi problémákat leszámítva bepötyögni (még az Istentagadást is) nem igazán bátor cselekedet. Ez olyan mintha az alapvető életösztönt próbálnátok kiiktatni holott az belénk van kódolva.Filozofálgattok de valójában voltatok már úgy igazából éhesek? Ébredtetek olyan reménytelen helyzetben (képletesen akár) egy mély gödör alján hogy ennyi és nincs tovább. No akkor állj fel és teljes mellszélességgel állj ott és várd a semmibe zuhanást.Megritkulnának a soraink itt a válaszadók bátor listáján úgy vélem.
2013. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9# Itt szerintem általánosságban, kérdezték, nem pedig olyan extrém esetekben mint amiket felsoroltál... Egyébként igazad van, kevés ember irkálná itt, hogy nem fél a haláltól.
2013. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!