Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem emlékszem a hipnózis...

Miért nem emlékszem a hipnózisban történtekre/látottakra?

Figyelt kérdés

Csoporthipnózis alatt elértem azt az állapot, viszont egy bizonyos pont után(ami eléggé az elején volt)nem emlékszem semmire, csak arra, hogy "magamhoz tértem".

Semmi tudatmódosító szert nem használtunk(nem volt lehetőségünk, még akaratlanul sem) és alvás lehetőségét is kizárhatjuk. És a csoporton belül (több, mint 20 fő) csak egy valaki tapasztalt emlékezet kiesést. Nem tudom, mennyire releváns, de a "vezető" nem rendelkezik semmilyen képzettséggel.

A választ előre is köszönöm! :)



2014. jan. 5. 00:47
 1/4 Passiflora ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha vezetett meditáció során történt volna ugyanez, arra tudnék több lehetséges magyarázatot adni. Hipnózis esetén csak találgatni tudnék laikusként, ami nem lenne helyes. Nem tetted fel ezt a kérdést annak, aki vezette a hipnózist?


Megkérdezhetem, hogy mi volt célja ennek a csoportos hipnózisnak? Milyen eredményt vártál, reméltél tőle?


Nem volt benned semmifajta fenntartás azzal kapcsolatban, hogy egy olyan személy vigyen módosult tudatállapotba, - amelyben az ember fokozottan fogékony az elhangzott szuggesztiókra, - aki, mint írod, "nem rendelkezik semmilyen képzettséggel"?

2014. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is nem nem vártam tőle semmi konkrétat. Ez nem az első hipnózisunk volt, viszont az első "komoly". Annyit tudtunk, hogy vannak veszélyei, ennélfogva nem is volt kötelező.

Megkérdeztem, hogy miért nem emlékszem, viszont nem tudott rá választ adni ő sem.

Jaa, és annak ellenére, hogy nem rendelkezik semmilyen képesítéssel megbíztam benne, mert már régebb óta ismerem, és vannak személyes tapasztalatai is. És én csak ezután kezdtem beleásni magam a témába és akkor láttam, hogy ehhez szükséges szakképzés, addig nem tudtam róla, hogy valós veszélyekről beszélünk, ezért nem hittem, hogy bármi baj történhetne.

2014. jan. 5. 20:20
 3/4 A kérdező kommentje:
És vezetett meditáció esetén mi magyarázná ezt?
2014. jan. 5. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a hipnózis vezető nem tudott válaszolni, széles ívben kerül el.

2. Szélsőséges hipnábilitás (és hibás szuggesztiók) esetén spontán kialakulhat az amnézia.

3. Vezetett meditáció nem létezik. Ha vezetett, akkor nem meditáció.


Ismerkedj meg a hipnózis mechanizmusával:

https://www.youtube.com/watch?v=mdzTZJFoZjA

2014. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!