Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt már hipnózisban,...

Aki volt már hipnózisban, elmondaná, hogy milyen volt? Arra gondolok, hogy hipnózis során egy felszabadult állapotban vagy, gátlásoktól mentesen, könnyebben tudsz beszélni olyan dolgokról, amikről máskor nem? Vagy rosszul képzelem az egészet?

Figyelt kérdés
2013. nov. 9. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tévhitekkel ellentétben hipnózisban sem csinálsz olyat, amit a való életben nem csinálnál. Egy ügyes pszichológus, aki tud hipnotizálni, valószínűleg felhasználhatja a hipnózist ahhoz, hogy segítsen (pl. általános szorongásoldásra, ami miatt aztán könnyebben megnyílsz), de ez attól is függ, hogy mennyire vagy hipnotizálható. Mindenki más mértékben az.
2013. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, tapasztalatból írtam, én már voltam hipnotizálva.
2013. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hipnózis nem cél, hanem eszköz a gyógyításhoz:

https://www.youtube.com/watch?v=mdzTZJFoZjA

2013. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2013. dec. 6. 19:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam hipnoterápiára egy pszichiáterhez, és nagyon élveztem:) Számomra sokkal hatékonyabb volt, mint a pszichológus, azért is váltottam.


Amúgy az a varázslatos benne, hogy nem arról beszélsz hipnózis alatt, ami konkrétan történt, hanem - legalábbis nálam így volt - a tudattalanodból szimbolikus képként jönnek elő azok a dolgok, ami mélyen foglalkoztat ettől olyan hatékony, és ez segíti, hogy feldolgozd az élményeidet. Én így éltem meg:)

2014. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ügyfeleim véleménye: [link]
2021. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-osnak: a [link] oldal nem működik, ha jól látom
2023. júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!