Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges megsötétedni? Van...

Lehetséges megsötétedni? Van egy ellen párja a megvilágosodásnak?

Figyelt kérdés
Valahogy úgy képzelném, hogy valaki már annyira vak lenne, hogy az elér valami spirituálisan jelentőségteli szintet. Mint ahogy Jézus is dicséri a gyermekeket és a lelki szegényeket. Szóval nem az értelem és a tudatosulás iránya, hanem az ezzel ellentétes. Mit gondoltok erről?

#gyerek #megvilágosodás #megsötétedés
2014. jan. 5. 12:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah és ha lehetséges, akkor tudtok ilyen konkrét személyről a történelemben vagy ismertek ilyet?
2014. jan. 5. 12:56
 2/12 anonim ***** válasza:
Realista, gondolkodó ember?:D
2014. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen! Például ateistából lesz vallásos!
2014. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Megsötétedés:DDDD Ezen szakadok:D Szerintem amúgy az emberek nagy része sötét.
2014. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jah hát persze hogy van, amikor áttérsz a sötét oldalra!!

És ki nemismerné Darth Vader-t!

2014. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szia.


Bízom benne jól értelmezem a szavaidat. S hogy őszinte legyek ez nem is igazán ellentét, inkább viszonyítási pár. S hogy konkrét példa az emberiség történelmében? Mindenki...ugyanis ha már megvilégosodást hozod fel, akkor valamiféle buddhista tanulmányról lehet szó, ott pedig pont arról van szó, hogy az emberi elme megszületik fizikai valóban...és közvetlen ez a megszületés, a testhez kötöttség állapota előtt a teljességben, megvilágosodottságban időzött éppen, vagyis amikor megszületik testben, akkor gyakorlatilag megsötétedik, hiszen megfeledkezik eme csodálatos tudásról és érzésről a testi korlátok miatt(igazából egy tévedés miatt)...persze egy bizonyos okból, amire nem nagyon térnék ki.


Illetve idecsatolnám a keresztény meglátást is, ugyanis Ádám és Éva, amikor a tiltott fa gyümölcséből esznek pontosan ez a megsötétedés állapota lesz úrrá rajtuk...persze mind a buddhizmusban, mind a kereszténységben, a megsötétedésből van kiút...;)


üdv

29/F

LastOne.Left

2014. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet hogy valaki megsötétedik vagy megvilágosodik mivel ti, emberek vagytok azok kik a fény és sötétség , a jó és a rossz között álltok. A ti döntésetek az hogy mit választotok.
2014. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

LastOne.Left: nem teljesen úgy értettem. Hanem úgy, hogy itt a földi léten belül lehet-e egy olyan elsötétítéses út, ami már kívánatos.


Amúgy Ádám és Éva a tudás útjára lépett. A felvilágosodáséra. Ha esetleg az nem is a megvilágosodásé.


És tessék kitérni ezekre az a "bizonyos okokra", az azt hiszem szükséges, hogy jobban értselek.

2014. jan. 6. 21:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehetséges megsötétedni. Én nyáron szoktam főleg.


Olvastam egyszer (félig) egy karmáról szóló könyvet, ott olyasmit írtak, hogy eléggé a sötétségből indul mindenki, van aki ott is marad örökre. De annak a fajta sötétségnek éppen nincs semmi köze a spiritualitáshoz, meg ilyen-olyan vallásokhoz, mert ahhoz állítólag világosodni kell:D Bár tudnék komoly választ adni a kérdésedre, de szerintem nem létezik az a sötét elme ami spirituálisan (vagy bárhogy máshogy) jelentős szint lenne. Tanultam anno némi vallástörténetet, de ilyesmiről nem tudok beszámolni neked.:/

2014. jan. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy valaki már annyira hülye, hogy az már "aranyos"?
2016. dec. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!