Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit takar a hing=duizmusban a...

Mit takar a hing=duizmusban a "lower & higher planets" dolog?

Figyelt kérdés
2014. jan. 18. 20:05
 1/5 A kérdező kommentje:
hinduizmusban*
2014. jan. 18. 20:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Alacsonyabb&magasabb bolygók.
2014. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyasmi, mint a mennyország és a pokol, csak ideiglenes - ha feljutsz egy magasabb bolygóra, ott sok élvezetben van részed, de aztán, ha kifogysz a jó karmából, akkor újra a Földön születsz meg. Alacsonyabb bolygók ugyanígy, csak ott meg büntetés van.
2014. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nekem nagyon keveset sikerült találnom róluk. bár azt nem tudtam, hogy a magasabb bolygókról is vissza lehet kerülni a földre. én valami olyasmit hámoztam ki, hogy a tisztítótűz az tulajdonképpen a földtől "magasabb" bolygó, de mégis valamiért a pokol részének tekintik, mert onnan még visszakerül az wmber a földre. a ténylegesen magasabb bolygók, a mennyországok pedig olyan helyek, ahova bekerülve kilépsz a föld-pokol korforgásból.
2014. jan. 19. 09:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Az más - az a felszabadulás (mukti, moksa). Az nem egy bizonyos helyen van az univerzumon belül, hanem... túl a "hely" fogalmán. Ahhoz az összes karmától meg kell szabadulni.
2014. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!