Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki teremtette az univerzumot?

Ki teremtette az univerzumot?

Figyelt kérdés

Nyilván hallottatok már arról, hogy az univerzum keletkezése tudatos volt? Nos, magam is azt gondolom szerintem világunk keletkezése tudatos volt bár: nemtom kinek köszönhetjük világunk létrejöttét. De mindegy a fizikusok szerint az univerzum tágul én szerintem az univerzum egyáltalán nem tágul, hanem folyamatosan nő mindennek a tömege. De ezt egyenlőre nem lehet bebizonyítani. De megpróbálom megmagyarázni miért gondoljuk egy mérőszalagra, amivel meg akarnánk mérni az adott tömeg méretét. De, hogy maga a mérőszalag tömege is folyamatosan nő mondhatom képtelenség. De minek hiszük azt, hogy az univerzum tágul? Nos, erre egy egyszerű magyarázat létezik:[ Mivel a fény sebessége állandó, amikor a távoli galaxisokra nézünk, mintha a múltba

tekintenénk, akár több milliárd évvel

ezelőtti állapotukat látva. Ha az összes

tömeg valaha kisebb volt, és folyamatosan

növekszik, a galaxisok fénye a vörös felé

tolódna a mostanihoz képest. Az eltolódás

arányos lenne a Földtől való távolsággal.

Emiatt gondoljuk azt, hogy távolodnak ] link... [link]

J Filozófus



2014. jan. 31. 09:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

"Hiba: a természet mintázatai önmagukban

nem feltételeznek semmilyen tudatosságot,

hanem ismereteink szerint természeti

(fizikai) törvények működésének

eredményei."

Persze az univerzumnak nincs öntudata csak tudatosság követi, amit a teremtőnek köszönhetünk véleményem szerint valamikor a teremtő elindított egy láncreakciót, amit evolúció -nak nevezünk persze az univerzum azért nem tökéletes, mivel most sem fejeződött be folyamaosan fejlődik ezt jelenti a tudatosság nyilván egy 3 hónapos gyerektől nem várnánk el, hogy azonnal járni tudjon idő kell neki, ahogy mindennek.


>mindennek megvan a maga múltja

H"iba: igaz, de irreleváns."

Pedig mindennek megvan a maga múltja biztos, hogy magad is származól valahonnan nincs olyan, hogy valami csak úgy létezik mindennek megvan a maga előzményei igazából semmi újat sem mondtál.

2014. jan. 31. 17:25
 12/24 anonim válasza:
Akkor a te teremtődnek mi az előzménye? Amúgy meg túlságosan az időben gondolkodsz, pedig az nem mindig létezett és most sincs mindenhol:) Tudom, nehéz, én sem igazán értem, de egyelőre úgy áll, hogy ez bizony így volt. Így nem is feltétlen volt olyan, hogy "előzmény".
2014. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Az idő az valóban fogas kérdés. Mert az idő az csak számunkra létezik, az univerzum más egységeiben nincs, vagy valami más van helyette. Pl. annak számára sem létezik idő aki meg se születik. Valamint a halál után sincs már idő.
2014. jan. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

:-D A számítások szerint a robbanás

pillanatában végtelen sűrűségű és végtelen

nagy hőmérsékletű anyagenergia volt

pontszerű térben összezsúfolva. 1

másodperc múlva a hőmérséklet kb. 10

millió Kelvin fokra csökkent, a részecskék

többszörös átalakulása során kialakulnak a

fotonok, elektronok és neutrínók. 3 perc

múlva már kialakulnak a protonokból és a

neutronokból az első atommagok, 300.000

év múlva pedig az első atomok. 1-2 milliárd

év múlva megszületnek a galaxisok, 8

milliárd év múlva a Naprendszerünk, 15

milliárd év múlva pedig mi.

Ha az Ősrobbanás óta az idő függvényében

ábrázoljuk a világegyetem hőmérsékletét

vagy sűrűségét, egy olyan exponenciális

görbét kapunk, ahol 0 időhöz végtelen nagy

sűrűség tartozik, ami nagyon rövid idő alatt

rohamosan csökken. A tér ma is tartó

tágulása mellett a görbe majdnem

vízszintesre szelídül. Ma még nem tudjuk,

hogy a tágulás mindig tartani fog-e, vagy

átvált összehúzódásra.

Az elméletnek van néhány támadható

pontja. Az egyik, hogy a tér különböző

irányaiban látunk 10-15 milliárd fényévnyi

távolságban galaxisokat, amiknek a fénye az

adott pontból nyilván 10-15 milliárd évvel

ezelőtt indult el. De hogyan kerülhettek

galaxisok néhány millió év alatt egymástól

20-30 milliárd fényévnyi távolságba ? Kicsit

az is érthetetlen, hogy hogyan alakulhatott

át az egész világegyetem anyaga a

másodperc töredéke alatt először

kvarkokká, majd elektronokká, protonokká

és neutronokká. Szintén gyenge oldala az

elméletnek, hogy nem tudjuk értelmezni a 0

másodpercet, és a mai elméletek sem

tudják meghatározni az akkori viszonyokat.

Az elmélet szerint szükségszerűen volt az

időnek és a világegyetemnek keletkezési

pillanata !

Eltűnnek a nehézségek, ha figyelembe

vesszük azt, hogy az általános

relativitáselmélet szerint az idő lassabban

telik a nagyobb gravitációs térben. Ha a

világegyetem fejlődését visszafelé nézzük,

az egyre nagyobb anyagsűrűség egyre

lassabban haladó időt jelent. Az előbbi

görbe tehát úgy módosul, hogy a vízszintes

időtengelyen nem le

Nos, véleményem szerint az növekedés az ősrobbanással egyeztethető össze amikor is elindult a növekedés nyilván az ősrobbanás pillanatban sokkal gyorsabb volt folyamat csak az idő haladtával egyre inkább lassúlni kezdet amikor is eléri a kritikus pontot a folyamat megáll csak azt nem tudjuk, hogy mi lesz akkor lehetséges, hogy az univerzum magába roskad és összeomlik ezáltal a folyamat újra kezdődik az elejétől. De nemcsak az univerzum növekszik, hanem maga a tér is.)

[link]

2014. jan. 31. 18:10
 15/24 anonim válasza:
Pontosan, a tér maga tágul. Ezért lehetnek ilyen messze dolgok egymástól. A tér a fénysebességnél is gyorsabban tágulhat, hiszen a fénysebesség korlátja csak a téren belülre vonatkozik.
2014. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
#13 Az idő csupán egy mértékegység biztos, hogy a földönkívüliek is használják vagy maga a teremtő is ezt akartam belinkelni... [link]
2014. jan. 31. 18:18
 17/24 anonim ***** válasza:

" a fizikusok szerint az univerzum tágul én szerintem az univerzum egyáltalán nem tágul, hanem folyamatosan nő mindennek a tömege"


-Ebben szerintem lehet valami -a tradicionális / tradicionalista lételméletekkel is szinkronban van.


=a kasztok leszállnak és végül mindent elborít a kasztalatti tömeg


Filozófiai nyelven:

A minőség-mennyiség helyes aránya a hozzáadott értelmes és tudatos (korrekciós) erőfeszítések híján átcsap a puszta (és lélektelen) mennyiség dominanciájába.

2014. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Pedig mindennek megvan a maga múltja biztos, hogy magad is származól valahonnan nincs olyan, hogy valami csak úgy létezik mindennek megvan a maga előzményei igazából semmi újat sem mondtál."


"Akkor a te teremtődnek mi az előzménye?"


Kérdező, milyen elegánsan átléptél ezen a kérdésen... Szóval ha mindennek volt előzménye, akkor mi volt a teremtő előzménye?

2014. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
#18 Nyilván nem ismerem a teremtőt személyesen én sem tudok mindent azért tettem fel a kérdést.
2014. jan. 31. 23:28
 20/24 anonim ***** válasza:

Ugyanahhoz a looserhez van szerencsénk, aki Zoltán KV-fizikus néven butítaná a népet a hülyeségeivel.


Ez az univerzum létezni tud mindenféle teremtő nélkül is. A big bang teória mint ahogy a neve is mutatja, csak egy teória, nem bizonyítják kétséget kizáróan számítások.

Csak az emberek többsége, néhány egyed kivételével (akik soha nem fordulnak meg itt) képtelenek felfogni, hogy mi az, hogy végtelen, vagy mit jelent az, hogy valami mindig is létezett. Ezért kitalálnak mindenféle misztikus dolgot, amivel helyreáll a világképük. A vonzás törvénye, a jóslás, asztrológia és a többi humbug is hasonló okból lett kitalálva. Ez a végső magyarázat az egész ezotéria hisztériára, ezért az Ezotéria kategóriát lehet is zárni.

2014. febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!