Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy a kvantumfizika...

Igaz, hogy a kvantumfizika szerint egy gondolat teremtette meg az univerzumot?

Figyelt kérdés

Most olvastam ezt egy könyvben és elég furcsának találom.

Sőt még azt is olvastam, hogy a kvantumfizikában egyre inkább igazolódni látszik, hogy az elme működése nélkül elképzelhetetlen az univerzum, ugyanis az előbbi alakítja is, nem csak pedig befogadja és értelmezi az utóbbit.


Van itt kvantumfizikus, aki ezt eltudná magyarázni érthetően? :)


Köszi!


2008. szept. 20. 09:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Senki? :-(
2008. szept. 22. 14:58
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Apukám foglalkozik ilyenekkel és ő azt mondta hogy az univerzumot a teremtő teremtette ne istent képzelj el hanem egy teremtőt (lelket) akinek nagyon erős volt a gondolata és egyszer csak bumm létrejött az univerzum ezt nevezik álitólagos ősrobbanásnak boccs hogy kicsit primitív módon fogalmaztam meg de szerintem ez így valamennyire érthető.
2008. szept. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez tök durva!

Én azt hittem, hogy a kvantumfizika egy egzakt tudomány, ahol nincs helye ilyen megmagyarázhatatlan, természetfeletti dolgoknak.

De ezek szerint tévedtem.

2008. szept. 24. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tévedtél hogy tévedtél. Kvantumfizikát nem lehet magyarázni érthetően.


Tegyük fel hogy egy intelligens, gondolkodó dolog teremtette az univerzumot.

Mi teremtette ezt az intelligens, gondolkodó dolgot?

Erre most válaszolhatnánk a végtelenségig hogy egy intelligens lény akit egy intelligens lény teremtett akit egy intelligens lény teremtett akit...

De előbb utóbb el kell jussunk oda hogy valami mindig is létezett.


Miért nem egyszerűbb akkor likvidálni az intelligens teremtő létezését és feltételezni hogy az anyag és/vagy energia mindig is létezett? De az, egyszerűbb.


Tudományosan nem lehet bizonyítani, hogy nem létezik egy úgymond felsőbbrendű lény, de azt sem hogy létezik.

2008. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Wáááá!


a kvantum fizika nem foglalkozik ilyesmivel. Ez az elmés dolog valami humbug, köze sincs a valóban egzakt tudományhoz. Eleve hogy méred az emberi elmét? És amit fizikában nem lehet mérni, arra nem alapoznak tudományágat (bár ettől még létezhet)

A kvantumfizika alaptétele csupán annyi, hogy az energia nem változhat tetszőlegesen, vannak bizonyos minimális adagok, kvantumok, melyeknek csak egész számú többszörösével képes egy dolog energiaállapota változni. Amit te írsz, az filozófia és ebben a kontextusban egyszerű hazugság is.

Kvantumfizikai törvények figyelembevételével épülnek egyébként az integrált áramkörök, e törvény szerint működik a fotocella vagy világít a sötétben a fluoreszkáló gyerekjáték.

2008. szept. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a címe a könyvnek:)
2010. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hardcoreman ***** válasza:
Nem a "gondolat" teremtette. Mindenre van magyarázat, de sok olyan van, amit nem értünk vagy nem is érthetünk. Amit elmének hívnak, az tulajdonképpen az agynak egy mintázata, ami kapcsolatban állhat mindenféle dimenziókkal és részecskékkel.
2014. jan. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!