Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki teremtette az univerzumot?

Ki teremtette az univerzumot?

Figyelt kérdés

Nyilván hallottatok már arról, hogy az univerzum keletkezése tudatos volt? Nos, magam is azt gondolom szerintem világunk keletkezése tudatos volt bár: nemtom kinek köszönhetjük világunk létrejöttét. De mindegy a fizikusok szerint az univerzum tágul én szerintem az univerzum egyáltalán nem tágul, hanem folyamatosan nő mindennek a tömege. De ezt egyenlőre nem lehet bebizonyítani. De megpróbálom megmagyarázni miért gondoljuk egy mérőszalagra, amivel meg akarnánk mérni az adott tömeg méretét. De, hogy maga a mérőszalag tömege is folyamatosan nő mondhatom képtelenség. De minek hiszük azt, hogy az univerzum tágul? Nos, erre egy egyszerű magyarázat létezik:[ Mivel a fény sebessége állandó, amikor a távoli galaxisokra nézünk, mintha a múltba

tekintenénk, akár több milliárd évvel

ezelőtti állapotukat látva. Ha az összes

tömeg valaha kisebb volt, és folyamatosan

növekszik, a galaxisok fénye a vörös felé

tolódna a mostanihoz képest. Az eltolódás

arányos lenne a Földtől való távolsággal.

Emiatt gondoljuk azt, hogy távolodnak ] link... [link]

J Filozófus



2014. jan. 31. 09:21
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

# 20 Nincs olyan, hogy valami mindig is létezett mindennek van kezdete, és egyben vége is nem vagyok annyira ezotérikus csak próbálom másképpen látni a világot az ember tudatánál fogva keresi az ismeretlent az ősrobbanás elmélet nem add teljeskörű magyarázatot arra, hogy mi volt az ösrobanás előtt persze a kérdésem sem add teljeskörű magyarázatot, mivel nem tudni, hogy honnan származik a teremtő? ezzel nem azt akarom mondani, hogy az ösrobanás hibás lenne csak keresem a választ mindenre

semmi közöm Zoltán-hoz

köszönöm az eddigi válaszokat.

2014. febr. 2. 16:29
 22/24 anonim válasza:

Ha nincs olyan, hogy valami mindig is létezett, akkor teremtő sem létezik.

És már megint nem tudsz elvonatkoztatni az időtől. Meg kell értened, hogy idő nem létezett mindig, és nem létezik most sem mindenhol, és nem is telik ugyanúgy mindenhol, ahol létezik. Egy felhőkarcoló tetején pl. gyorsabban telik az idő, mint az alján. Az űrben még inkább, ezért kell állítgatni még az atomórákat is, amik a műholdakban vannak. Különben nem működne a GPS sem.

2014. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Nincs olyan, hogy valami mindig is létezett mindennek van kezdete, és egyben vége is"

Én megmondtam, hogy az ember képtelen még csak elképzelni is ezt...


#22: Így van.

2014. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"A tér a fénysebességnél is gyorsabban tágulhat, hiszen a fénysebesség korlátja csak a téren belülre vonatkozik."


Ekkora baromságot meg ne írjunk már le. SEMMI nem tágulhat vagy mozoghat fénysebességnél gyorsabban, még a tömeggel nem rendelkező dolgok (pl. fotonok) se képesek gyorsabb mozgást végezni, ha megfeszülnek se. A tér "fala" ugyanúgy nem képes fénysebességnél gyorsabban tágulni. Mert egész egyszerűen nem lehet. És nem, a tér sincs felmentve azok alól a törvények alól, amik a téren belül uralkodnak.

2021. jan. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!