Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitől van, hogy éjjel, amikor...

Mitől van, hogy éjjel, amikor fekszem a sötétben, egy bizonyos időtájban valami koppan az ablaküvegen?

Figyelt kérdés
A redőny le van húzva, nem fér oda semmi. Belül nem röpködnek bogarak. Régebben nem koppant, de mostanában minden egyes nap. Jól hallható, mintha valaki az ujjával ráütne. És abban az időszakaszban sokszor az asztalnak is van valami pattanó hangja, vagy ilyesmi. Mitől lehet?
2014. febr. 20. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hőtágulás

új az ablak?

2014. febr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem új. Lehet mondjuk 10-15 éves. De érthetetlen, mert eddig nem csinálta. És a hőtágulástól inkább pattanó hangot adna. Így meg olyan, mintha egy dongó lendületből beleütközne. Meg lehet hallani, mintha mondjuk rákoppintanék. Nem éles (mint mondjuk egy fém tárgytól) és nem is mély, mint valami puhától. Inkább mint egy bogár ütközése. Csak a bogarak nem férnek az ablakhoz a redőnytől és ha mégis, inkább kopácsolnának rajta (de nem mindennap).
2014. febr. 20. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok: csak azért gondoltam ezt, mert ugyebár napközben meleg, este hideg van, de most rá is jöttem, hogy ez ablaknál hülyeség lenne :D

egyébként nekem párévig a szobaajtóm csinálta ezt, minden este 23:11 perckor szintén ilyen hangot adott ki magából, mióta át lett rendezve a szobám azóta nem hallom

2014. febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy berakok egy infra kamerát az ablakra fókuszálva, és egész éjszaka veszi, mi történik. Kíváncsi lennék, mi történik :).
2014. febr. 20. 20:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nappal is koppanhat, csak nem figyelsz fel rá. Éjszaka a csendben jobban hallani minden apró neszt.
2014. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézz már ki olyankor, nem véletlenül állok kint órák hosszát!
2014. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Néha ki szoktam menni hétvégére a megörökölt falu széli szülői házba. Ott is koppan éjjelente hol az ablak, hol valami bútor. Aminek oka az, hogy napokig állandó fűtetlen volt a ház belső hőmérséklete, mivel nem lakott, én meg fatüzelésű kandallóval jól befűtöttem. Akár nő, akár csökken a hőmérséklet, koppanás hallható az eltérő hőtágulású alkatrészek egymásba illesztése miatt. Vagyis éjfél körül már kezd leégni a fa, ezért csökken a hőmérséklet.
2014. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!