Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ANYUKÁK, annak akinek 2 év...

ANYUKÁK, annak akinek 2 év van a gyermekei között, hogyan old meg bizonyos helyzeteket. Hol altatod a kicsit, a nagyobbik felébred-e éjjel e gyermek sírására, séta, apa segít?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen előre is a válaszokat ! :-)
2011. febr. 28. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen kicsik voltak, mindketten a szobájukban,a saját ágyukban aludtak. A nagyobb soha nem ébredt fel a kicsi sírására sem. Mind ketten már 2 hónapos koruk óta átaludták az éjszakát. (Ha nem voltak esetleg betegek)
2011. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

22,5 hó a különbség. Most majdnem 27 és pont ma 4 hósak.

A nagy nem ébred fel a kicsi sírására.

Amíg a nagyot altatom nappal (ő a mi ágyunkban alszik, vele együtt alszunk), addig a kicsi a nappaliban figyel a pihiszékben (ő meg amúgy a gyerekszobában alszik kiságyban). Szoptatás alatt bekapcsolom a tévét a nagynak (meg magamnak).

Este apa altatja a nagyot, a kicsit addig én szoptatom, majd ő is megy aludni. (Apa csak este segít, mert egész nap dolgozik.)

Séta néha macerás, utálok öltözködni, előbb én, aztán a nagy, közben a kicsit is, néha leizzadok, mire végzünk.

Tolom a babakocsit, a nagy pedig motorozik, biciklizik vagy babakocsit tol ő is vagy gyalogol, mikor mihez van kedve.

A kicsi háromszor alszik, igyekszem úgy csinálni, hogy a középső alvása egybe essen a nagyéval, hogy akkor addig én is tudjak pihenni. Szerencsém van, jó alvó mindkettő.

Házimunkát addig szoktam csinálni, amíg alszik a pici (délelőtt v délután), mindig együtt a naggyal (ő bírja a teregetést, főzést, stb, segít nekem).

Igazából nincs olyan vészhelyzet még, nem igazán ütköztem eddig nehézségbe.

Az volt a rossz, hogy decemberben beteg volt a pici, és vinnem kellett a nagyot is orvoshoz :( Nincs segítségem amúgy, de elvagyunk, nem panaszkodom.

Össze kell hangolni a napirendjüket, és akkor neked sem lesz gondod :)

Sok sikert!

2011. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

VAnnak nehéz időszakok, de egyszer mindennek vége. Lányaim közt 21 hó van, ha van konkrét kérdésed, írj privit.

Nekem az volt nehéz, mikor a kicsi még 2X aludt, délelőtt és délután, a nagy meg egyszer délben. De hamar vége lett ennek is, meg nekem van segítségem.

A séta minimum fél óra, mire kapun kívülre jutunk, de megyünk minden nap.

Apa segít, de nem magától, hanem ha megkérem. De néha elbabázik csak úgy:)

2011. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is 21 hó, két fiú. Közös szobájuk van, plusz egy nagyszobánk van még. A picinek fél éves koráig nálunk volt a kiságya, addig elég sokat aludt napközben, éjjel viszont sokszor ébredt. Mikor már nagyjából átaludta az éjszakát, akkor került át a gyerekszobába. Nagyon jól elvannak, éjszaka sosem ébrednek fel egymásra. A nagy szerencsére jó alvó.

Ebéd után viszont külön kell altatnom őket, mert hol az egyik ébred előbb, hol a másik, így a kicsi a kiságyban, a nagy meg a nagyszobában a mi ágyunkon alszik. Én meg közben a konyhában kuksolok.

A séta most egy tortúra, legalábbis amíg elindulunk. Nagyjából felöltözök, aztán a kicsit öltöztetem, be a babakocsiba, a kisszobába, ott előtte kinyitom az ablakot. Aztán felöltöztetem a nagyot és végül én is felkapom a kabátom. Minimum fél óra, míg elindulunk. Amíg a pici még kisebb volt, nálunk nagyon bevált a kenguru, úgy is sokat lófráltunk.

Apa nálunk is csak este van, 5 után. amíg jó idő volt, addig játszótérre szokta vinni a nagyot. A pici még elég anyás, így többnyire ő velem sétál/játszik.

Este 6 kor vacsizunk mindannyian, 7 kor megyünk fürdeni.Egyszerre a kettő, aztán én viszem ki a kicsit, még iszik tejet, és fél 8 kor már alszik. Utána a nagyot a nagyszobában öltöztetjük, mese, utána csendben bevisszük a szobájukba őt is. 8 kor már mindkettő ágyban.

Ha van valami konkrét, ami érdekel, én is szívesen válaszolok, írj nyugodtan privit.

2011. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! :-) Szerintem sok minden függ attól, hogy a pici milyen alvó lesz. Az ebéd utáni alvást megpróbálom összehangolni,mindenki a saját ágyában fog aludni, így talán lehetőségem lesz nekem is egy ici-pici pihire. A fürdetés mehet együtt,aztán evés majd fekvés mindenkinek. Bízom benne, hogy a pici sírására nem ébred fel a nagyobb. Ők külön szobában alszanak,mindenki a saját ágyában, én meg a picinél alszom bent egy külön fekhelyen.Bízom benne, hogy minden rendben lesz! :-)
2011. márc. 1. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van külön-külön szobájuk, akkor altatással szerintem nem is lesz gondotok!

Arra figyeljetek, hogy mindegyikőtök töltsön majd külön időt a nagyobb gyerkőccel. Te is, Anyuka, ne csak apa!

Nálunk úgy érzem, ez volt a legnagyobb hiba. Amíg nem volt kistesó, ketten mentünk mindenhová, aztán a baba születése után azt vettem észre, hogy állandóan az a felállás, hogy anya picivel, apa naggyal. Néha meg kell fordítani, apa is ismerkedjen a picivel, és a nagynak is szüksége van rá, hogy csak kettesben legyünk.

2011. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen,igen,ez bizti így lesz! Elterveztem azt is, hogy sok mindenbe beavatom a kislányomat,hogy nehogy azt érezze, hogy "elhanyagolom" és csak apával van szinte mindig! Ez amúgy egy jó tanács és osztom a véleményed! :-)

A kislányom egyébként is egy angyalka,segítőkész és odaadó a barátaival szemben is! :-)

Köszi a választ! :-)

2011. márc. 3. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!