Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerinted az emberiség valaha...

Szerinted az emberiség valaha el fog érni egy fejlettebb spirituális értelmi szintet vagy az a sorsa, hogy agyilag örökké az ösztönszerű rabszolgák szintjén tespedjen?

Figyelt kérdés

Ha szétnézünk a világban, mindenhol végletekig bebutított rabszolgákat (kicsi fogaskerekeket) látunk, akik robotok módjára élnek nap mint nap (tisztelet a kivételnek) . Ez nem lenne rossz dolog, ha ezt az energiát értelmes célokra fordítanák, de sajnos nem ez van . Fontosabb az egyéni élvezetek habzsolása, a saját állatias ösztöneink kielégítése, ezért érzi jól magát sok ember a "langyos vízben" és ezért teszi tönkre saját mentális és testi egészségét valamelyik rabszolgaműhelyben .

Ki lehet valaha rángatni az emberiséget a kapitalizmus nihiljéből vagy teljesen esélytelen az egész ? Miért nincsenek ma már olyan filozofikus és spirituális irányzatok, mint régen amik hegyeket mozgattak meg és folyamatosan alakították az ember értelmi felfogását, hová tűnhettek az olyan elsöprő lendületű irányzatok, mint a Fekete Nap spiritualizmusa (a Harmadik Birodalomban) illetve az ókori egyiptomiak bölcsessége az ókorban ?

Én azt veszem észre, hogy szellemileg az ember nem fejlődik, sőt sokkal inkább visszafelé lépked, te hogyan látod ezeket a dolgokat ?


2014. febr. 22. 17:46
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
Anna én úgy látom, hogy maga az ember egy biológiai robot az emberek az idő múlásával egyre inkább a tudomány felé húzznak, ami egyáltalán nem rossz sőt fejlődésnek mondható, hogy nem vagyunk már olyan hiszékenyek, mint annó 1000-2000 évvel ezelőtt amikor is az ember mindenben a mágiát látta és a szellemeket babonát rabszolgái voltak a nem létező isteneknek olyan istenekért harcoltak, amelyek nem is léteznek idővel megmutatkozott, hogy amit spiritualitásnak vagy mágiának velünk nem más, mint puszta tudomány most bár kilátástalannak tűnik a helyzetünk idővel a tudomány által felemelkedünk és mindannyian saját sorsunk kovácsai leszünk.
2014. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 Shai-Hulud ***** válasza:
Nem, innen már csak gyógyulni fogtok ti is, ne add fel a reményt!
2014. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
most sem nem tesped az "ösztönszerű rabszolgák szintjén"
2014. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 Firedoom ***** válasza:
Azt kell hogy mondjam érdekes nézőpont. De ki kell ábrándítsalak, az emberiség nem képes változni annyira beleszoktak ebbe az életformába, hogy lehetetlen lenne bármilyen fejlődés. A jövőben miden autómatikus lesz, gépek fogják irányítani életeteket, az emberiség elkorcsosul. A másik lehetőség pedig: az emberek szépen felörlik magukat, lesz egy hatalmas háború és az emberek mindent kiírtanak a földről, nem csak magukat, hanem az életet(ha érdekel még a nézőpontom privátban írj, a válaszírók fele csak azért van itt, hogy a másik hülyeségnek vélt kérdésein röhögjenek)
2014. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:

Az emberiseg kb. 1/3 resze eleri a magasabb spiritualis tudatszintet es tovabblep az evolucio lepcsofokozatan. (en is kozejuk tartozom ;-)

Az emmeriseg tobbi resze lemarad es majd a kovetkezo eonban kap alkalmat erre, kb 26 000 ev mulva.


Az emberiseget nem lehet 'kirangatni', mert az emberiseg egyenekbol all, es csakis az egyen teheti meg a lepest, sajat maga.


Nem igaz, hogy nincsenek ma mar magasztos filozofiai iranyzatok ... sot ellenkezoleg, az osi tudas, bolcsesseg hozzaferheto barki szamara az internetnek koszonhetoen is.


Az ember igenis fejlodik, megpedig a fajdalom, kudarcok, katasztrofak segitsegevel tanul sajat tapasztalatabol. Legalabbis azok, akik maskepp nem hajlandok belatasra jutni.

2014. febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

"ha érdekel még a nézőpontom privátban írj, a válaszírók fele csak azért van itt, hogy a másik hülyeségnek vélt kérdésein röhögjenek"


Inkább írd ide ha van kedved szerintem sokakat érdekelné, a bunkókkal meg ne foglalkozz :-)


"Nem igaz, hogy nincsenek ma mar magasztos filozofiai iranyzatok ... "


Vannak, de jóval kisebb jelentősségűek, mint régen ... Szinte már elhanyagolható mértekben vannak jelen .


"sot ellenkezoleg, az osi tudas, bolcsesseg hozzaferheto barki szamara az internetnek koszonhetoen is. "


Igen csak az a baj, hogy a mai ezotéria jó része sajnos átveréssé vált, nézd meg az EZO TV-seket ... Az internetes dolgoknak 80%-a simán átverés .


"Az ember igenis fejlodik, megpedig a fajdalom, kudarcok, katasztrofak segitsegevel tanul sajat tapasztalatabol. "


A mai emberek többsége egyáltalán nem fejlődik szellemileg .

2014. febr. 22. 20:55
 7/51 anonim ***** válasza:
Hát kedves Pödör Annácska, az ember természete már csak ilyen hedonista. De van megoldás. El lehet menni szerzetesnek, apácának és minden élvezetet megtagadva önmegtartóztatva élni, és akkor egyúttal a kapitalizmus rendszeréből is ki lehet kerülni. Akkor lehet meditálni, egészségesen élni, valamilyen idilli, jó levegőjű környezetben.
2014. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:

Én se örülök annak,hogy a magasztosabb szintre csak kevesen jutnak el,de gondold végig a történelmet: így volt ez mióta világ a világ

Gondolhatsz Kínára Egyiptomra görögökre rómaiakra,mindenhol ez volt a helyzet.De ennek is van értelme:Kell a kuli,hogy mevgtermelje a gondolkozónak az ennivalót mert ugye enni annak is csak kell

A tudomány szükséges,én is hive vagyok,de gondolataid mindjárt nem lesznek olya ijesztők,ha a lényeg lényegére gondolsz.Az ember végső célja nem aföldi jólét,sem a magasröptű ideák kell legyen hanem az üdvösség ez pedig a hit útján érhető el.Ez nem zárja ki a korábban említetteket hisz maga Jézus is mondta: "Azt akarom hogy bővölködjetek"De a cél elérésének modja mait szintén ő mondott: "Aki utánam akar jönni,vegye fel keresztjét és kövessen engem."

2014. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 Firedoom ***** válasza:
100%
Nem vagyok, hívő, pontosabban másban hiszek mint az emberek. Eddigi életem rövid, de tanulságos színdarabján egy emberrel találkoztam aki hitt az erkolcsben, hitt a regi ertekekben. Mi lett vele? Nekem kellett lebeszelnem az ongyilkossagrol. A halalt csak az ertekeli aki elt es az eletet pedig csak az aki mar "meghalt" nem kell szo szerint erteni, lehet ez halal kozeli alapot ujraelesztes stb. Az ember ha a sajat erdeke ugy kivanja felrug mindent, atgazol midenkin. Ha az elete mulik rajta ezreket aldoz fel csakhogy sajat nyomorusagos letezeset folytathassa. De miert is lenne maskepp? Mert a tulvilagon a menybe jutonk? Ki tudja? Mutass egy embert aki jart mar ott. Nem tudok azonosulni egyik vallassal sem, nem tudok azonosulni az emberek ertekiteletevel. Csak azert tapissunk sarba mindenkit, hogy nekunk jo legyen? Nem! Nem lehet ezt folytatni! Nezzuk a kommenteket, a nagyja csak rohogni jar ide, nem erdeklik a kerdesek csak kifigurazza azokat (pl. Az illuminatusok egy ufo szekta -.-) es ezek utan meg valaki azt varja hogy az emberek valtozni fogank? Ugyan dehogy. Ezert mondtam a privatot, mert 100 emberbol aki megnezi kb 2 kezd el tenyleg gondolkozni rajta.
2014. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy sokat változott volna a világ. Vagy, hogy most sokkal rosszabb lenne, mint régen. Ugyanazok az emberi szándékok irányítják ma is a világot, amik régen, csak a tudományos-technikai fejlődésnek "hála" sokkal profibban lehet működtetni ezt az emberi társadalomnak nevezett masszát.

A Harmadik Birodalom mindent elsöprő lendületű spiritualizmusa remélem, csak egy rossz vicc volt. Az aztán nagyon magas spirituális szint, amikor ipari méretekben és módszerekkel küldenek embertömegeket a halálba.

Arról meg, hogy az ókori egyiptomiak mit tudtak, mit nem, kevés valós információval rendelkezünk.

Valódi szellemi tapasztalat, a megmaradt néhány természeti népnél van, máshol csak bohóckodás van.

Egyébként az emberiség így kollektíve nem fog semmiféle szellemi vagy spirituális (utálom ezt a szót, már annyira kiüresedett) felemelkedésbe kezdeni.

A szellemi tudás régen is csak szűk csoportok ügye volt.

2014. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!