Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mielott barki h'ly. Nek...

Mielott barki h'ly. Nek tartana szolok semmijen drog hatasa alatt nem voltam es normalis vagyok! A kerdes az hogy ti jartatok mar igy vagy tudjatok e hogy mi ez?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerosom par napja kozolte hogy kulonos kepessegei vannak, persze en kirohogtem. Miutan kirohogtem kijelentette hogy bebizonyitja, ezert eloszor gandolatolvasosdit jatszott velem! A problema az volt hogy barmire gondoltam o egybol tudta! Utanna bebizonyitotta hogy a puszta akarataval fajdalmat tud okozni: leirta egy papirra ( ugy hogy en ne lassam) hogy kez majd osszehajtotta ram nezet es en ugy ereztem mintha millionyi apro tu szurna a kezem! Nem tudom mi ez de orulnek ha valaki valami ertelmeset mondana errol!

2014. márc. 19. 19:34
1 2
 1/11 Pervol22 ***** válasza:
Az első az lenne hogy valamilyen trükkök lehetnek , a második pedig hogy előfordulhatnak ilyen dolgok , de ezzel szakorvoshoz kell fordulni mert lehet hogy eggyes képességei kiélesültek az ismerősödnek , de emiatt hátrányba szorul valamilyen más fontos szervrendszere vagy szervműködése.
2014. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Panaszkodott hogy gyakran szedul faj a feje es elofordul hogy homajosanlat! Ez mind annak a kovetkezmenye hogy ilyen kepessegei lettek? El,ondasa szerint 7 eves kora ota kepes ra!
2014. márc. 19. 20:01
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

A gondolatolvasás egy egyszerű trükk, bárki képes rá(csak egy kis matematikai érzék kell hozzá). A másik pedig nocebóhatásnak tulajdonítható be. Elhitette veled a gondolatolvasással, hogy képességei vannak, utána pedig az agyad elhitte, hogy a kezedet tűk szurkálják. A barátod pedig miért nem értesíti a James Randi alapítványt? Ha tényleg vannak képességei, és bebizonyítja, kaphat 1 000 000 dollárt, ami nem kis összeg még az adózások után sem. De ezen kívül még rengeteg ilyen kihívás van, összesen valami 5-6 millió dollárt lehet vele szerezni. A "médiumok" itt buknak meg mindig. A sok ostobával elhitetik a badarságaikat, amikor viszont tudományos közönséggel kell szembenézniük, hirtelen eltűnnek a képességeik. Nem meglepő...

névte2en

2014. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
70%
A barátod egy reptoid lehet...
2014. márc. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem tartunk hülyének, de te se tarts annak bennünket!
2014. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
En nem tartok hulyenek senkit es nem azt kertem hogy barki elhidje ezt, hanem azt kertem hogy olyanok akik tapasztaltak ilyet vagy tudjak mi ez azok magyarazzak el hogy megertsem!
2014. márc. 20. 12:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"A gondolatolvasás egy egyszerű trükk, bárki képes rá(csak egy kis matematikai érzék kell hozzá)."


Bocs, de a valódi gondolatolvasást semmilyen módon nem lehet kimatekozni. Én is ismerem a mentalista trükköket, de az távol áll a telepátiától.

2014. márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Bocs, de a valódi gondolatolvasást semmilyen módon nem lehet kimatekozni."

Pontosan, mivel NEM LÉTEZIK. Egyaránt lehetetlen fizikaliag, biológiaialag, és kémiailag is, hogy egy külső személy, anélkül, hogy a másikhoz egyáltalán közel menne, kitalálja a gondolatait is. A gondolat nem valami varázslatos dualista "szellem", hanem kémiai kölcsönhatások végeredményének egyfajta "kiütközése" az agyban, neurotranszmitterek által. Emiatt kétfajta "gondolatolvasás" lehetséges:

1) Cold reading, amiben semmi csodás nincs. Csupán gyakorlás kell hozzá.

2) Matematikai trükkök(persze nem az a "szorozd meg x-szel, vonj ki belőle kettőt, és mondd meg a végeredményt!" típusú trükkök).

Az, hogy mondjuk egy neked háttal álló ember kitalálja a gondolataidat, anélkül, hogy megszólalnál, lehetetlen. Ahhoz az ingerületátvivőket kellene analizálnia, a másodperc törtrésze alatt. Ez lehetetlen. Az ingerületátvivők:

I) túl gyorsak(fizika),

II) a másik ember agyában zajlanak le, így analizálhatatlanok(biológia),

III) Többfajta hatást is okozhatnak(kémia).

Ha más módszer van a gondolatolvasásra, #7-es, írd le kérlek.

névte2en

2014. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A gondolat nem valami varázslatos dualista "szellem", hanem kémiai kölcsönhatások végeredményének egyfajta "kiütközése" az agyban, neurotranszmitterek által."


Ez a nézet erősen vitatott. Tény, hogy a gondolat mellett megjelennek az általad említett reakciók és fizikai jelenségek, de egyáltalán nem biztos, hogy ezek az eredői a gondolatnak (vagy annak a folyamatnak, amelynek eredménye a gondolat)!


Ezt az elméletet egyébként is számos jelenség cáfolja, például a sikeres telepátiás kísérletek, a párhuzamos álmok, testen kívüli élmények - hogy csak néhányat említsek.


Varázslatosnak biztos nem varázslatos (bár megítélés kérdése, ki mit tart annak), csak nem ismerjük teljes egészében.

2014. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8-as. Azt nem mondtam hogy hattal alt nekem! Egymassal szemben voltunk addig ameddig nem jott a fajdalmasabb resz! Viszont nehezen fogom fel hogy hogy tudta tobszor egymas utan kitalalni a gondolatomat attol fuggetlenul hogy targyra vagy szemelyre gondoltam vagy barmire! Ugyanakkor hogy lehetseges az hogy egy tekintettel fajdalmat tud okozni es pont azon a testreszen amit leirt a lapra ugy hogy ne lassam! Ez nem olyan volt hogy ne gondolj az elefantra, es mire gondolsz... ha erted mire celzok
2014. márc. 21. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!