Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem tudom elengedni?...

Miért nem tudom elengedni? Semmi értelme mégis a múltban élek. Akkor most ez a rögeszmém lett?

Figyelt kérdés
Az elso szerelmemrol van szo.. 15 évesen ismertem meg. Az egész kapcsolat a fejemben olyan szép volt, aztán egy hét után össze vesztünk, de a végén mégis ha összejövetelek voltak eggyütt voltunk az este végére. Ez így ment mar lassan két évig. Most decemberben választás elé állította,.hoy vagy bizonyít hogy érdeklem, vagy ne is gondoljon arra, hogy bármilyen bulijára elmegyek amit szervez. Nem keresett.. Karácsonykor össze futottunnk, de kerültem, nem bírtam a szemébe nézni.. Most Szilveszterkor át szerettek volna hívni hozzá, de nem mentem inkább a családdal voltam. Mára már van egy barátnoje, aki akkor szexel vele, mikor szeretné ná;unk az volt a baj, hogy én azt mondtam, hogy várni akarok, mert nem bízom benne. Eltelt több, mint 3 hónap és még mindig csak álmodozok, tudom, hogy lehetetlen lenne a kapcsolat, de a múltban élek és ez nem egészséges, már 6kg-val több vagyok mint kéne, de ezen már dolgozom, mégis azon veszem észre magam, hogy éjjel kiüllok az erkélyre bort kortyolgatok és azon elmélkedek mi lenne ha.

2014. márc. 23. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű kérdés... Nekem is volt olyan kapcsolatom (fiú vagyok csak hogy tisztázzuk), amikor többet akartam a szerelmemtől, mint ő tőlem. A mi szakításunknak több oka is volt, szóval nem teljesen ugyanaz. Szerintem nem szeretett igazán téged, ha bizonyítani nem akart. Meg ha mondjuk én az ő helyében lettem volna és tételezzük fel, hogy szerettelek volna, akkor még akkor is utánad mentem volna, mikor látom, hogy kerülni próbálsz, hogy beszéljünk.

Talán csak azt akartad, hogy ő legyen az igazi, de ő nem így gondolta. Felépítettél egy világot, ami nem létezik. A "mi lett volna ha" felesleges kérdés, de elkerülni szinte lehetetlen. Ahogy kiveszem a szavaidból rendesen még az sem hangzott el, hogy vége. Pedig az lehet hogy segített volna. Szerintem keress egy új szerelmet, ne zsörtölődj azon, hogy ha... Meg ha belegondolsz mi lett volna akkor? Vagy te adod fel elveidet (és akkor már ezen a ponton nem jó a kapcsolat) vagy ő vesz egy nagy fordulatot vagy marad minden úgy ahogy volt. Szerintem becsüld meg magad, hogy nem adod oda a szüzességed, amíg nem állsz rá készen. És ne kergess egy olyan álmot,ami nem válhat valóra.

És ezen a ponton lehet, hogy ezek a szavak amiket eddig leírtam nem használnak, mert "mondani könnyű", de ha ennyire nem megy ki a fejedből akkor azt tanácsolom, hogy először beszélj vele. Lehet, hogy addig nem tudod elengedni, amíg nem beszélsz vele. Azután keress egy barátot aki osztozik a fájdalmadon, majd keress egy új pasit. Másképp nem nagyon fog menni.

Még egy ötlet: vegyél elő egy lapot vagy egy füzetet és kezd el írni folyamatosan azt ami az eszedbe jut. A végén olvasd vissza. Nekem használt, mert visszaolvasva más értelmet kapnak a dolgok és rájön az ember, hogy ez meg az valóban hülyeség.

2014. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ne vedd sértésnek, de ez hogy jön az ezotérához?

Vagy én nyomtam félre? o.O

2014. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pszichologiát kerestem volna, s véletlenül félre nyomtam.
2014. márc. 24. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!