Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hallunk bizonyos hangoka...

Miért hallunk bizonyos hangokat, hangsorokat ijesztőnek vagy vészjóslónak?

Figyelt kérdés
Pl. egy horrorfilm aláfestő hangeffektjeit, ami akár egy sima zúgás, morajlás is lehet. Csak mert így szoktuk meg, és a hangot társítottuk a látványhoz és a mondanivalóhoz? Vagy ösztönösen bennünk van?

2014. márc. 23. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez is-az is igaz.

Tehát egyrészt valamilyen szinten ösztönös.Másrészt a hangnak is van egyfajta rezgése a szó szoros értelmében ami lehet a fülnek, léleknek kellemes, vagy lehet kellemetlen is.És hozzá jön a dologhoz az is, hogy a zene alkotója a zenén keresztül kifejezi, átadja azokat a bizonyos érzéseket, gondolatokat, amiket zenébe akart foglalni.

Érdekes kérdés egyébként, mert vannak olyan zenék, amiktől frászt kapok.

De például aki ügyesen fest, az a képekkel is ki tudja váltani a különböző érzéseket, pl félelmet.Mintha velünk született lenne az érzék, hogy mi a csúnya és mi a szép.

2014. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Láttam egy dokumentumfilmet a Nat Geo-n, pont erről volt szó benne. Úgy magyarázták, hogy a magas, éles, "borzongató" hangok a csecsemő sírására emlékeztetnek minket, tehát ha sír, valami nincs rendben vele.

Valami ilyesmi volt, nézz utána a sorozat címe Eszement játékok.

2014. márc. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez érdekes.Szerintem például nem csak a magas, éles hangok lehetnek borzongatók.Például néhány mély hang is lehet félelmetes.És bizonyos ismétlődések, ritmusok.
2014. márc. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jánosgazda válasza:
Nem tudom, mennyire aktuális még, csak most találtam egy kérdést, és jól mondta az egyik hozzászóló, hogy a magas hangok az élőlények (többnyire a fejlettebbek) legnagyobb félelmük: ha a kicsinyek veszélyeztetve vannak. Az állatok többségénél a veszélyt elég magas hanggal jelzik az utódok, ez tudat alatt is gerjeszt bennünk egyfajta félelmet, hogy elveszítjük a kicsinyünket, holott lehet nincs is gyereked. Ezt a félelmet használják ki a horrorfilmek. Vagy például bizonyos filmeknél, komolyabb, baljósabb jeleneteknél mindig van síró kisbaba (+érzelem). Vagy ezért találjuk a légvédelmi sziréna hangját nyugtalanítónak.
2016. ápr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!