Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Gyakran hallani ezoterikus...

Satilla kérdése:

Gyakran hallani ezoterikus körökben a halhatatlanságról, örök létezésről. Hogyan észlelhetjük és tapasztalhatjuk meg a halhatatlanságot a mindennapok során?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 13. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Hát ezoterikusan nem tudom, hogy érted a hallhatatlanságod, de szerintem amit tapasztalsz az az:

Platón, Szókratész, Eukleidész, a nagy matematikusok és a feltalálók, az emberek akik maradandót alkottak ami meghatározza az életünket, azok nevei szerintem amég él az emberiség és vele a tudomány addig életben marad. Ez a halhatatlanság egyik formája.

Ha arra gondolsz, hogy jelenlegi tudatoddal te az emberiség kora után évmilliókkal fogod szemlélni itt az eseményeket, akkor szerintem rossz úton jársz, mert erre nincs, nem volt és szerintem nem is lesz példa az emberiségben.


Ha feltételezzük egy szérum létezését ami képes a sejtek életben tartására és cseréjére(még az agysejtekére is) akkor az sem örök élet, mert ha levágják a fejed, esetleg feldarabolnak, kifolyatják a véred vagy szimplán megesznek és a gyomorsav martalékává válsz és megszűnsz létezni az bizony nem örök élet.


Összességében kijelenthetjük, hogy nincs örök élet, abban az értelemben, hogy a saját tudatoddal legyél képes szemlélni az idő bármilyen távlatában bekövetkezendő eseményeket.

2014. ápr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Halhatatlanság = időtlenség.
2014. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a filmet: remek tanítás!
2014. ápr. 13. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
A videó tele van hülyeségekkel. De hát mit is várjunk egy olyan feltöltőtől, aki egy olyan videót tölt fel, ami azt bizonygatja, hogy a Föld egy helyben áll? https://www.youtube.com/watch?v=ijrfmtcPHGk
2014. ápr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Esetleg ha látsz egy olyan embert, aki a magasabb kora ellenére fiatalnak látszik, vagy ismersz valakit, aki nem öregszik, na az biztos halhatatlan.

Persze ez nem lehetséges, mert mindenki öregszik, de mi van, ha mégis léteznek olyanok, mint a hegylakó? Nagyon ritkán születnek az átlagtól nagyon eltérő emberek, mi van, ha valakinek a születési rendellenessége az, hogy egy bizonyos kor után nem öregszik tovább? Simán lehet. Ha van ilyen és rájön és van egy kis esze, akkor el tudja rejteni a titkát.

Az ezoterikusok szerintem inkább azt értik halhatatlanság alatt, amit a hívő keresztények, hagy a hinduk, hogy a lélek nem hal meg. De azért nem ezt írtam először, mert ezt meg nem tapasztaljuk meg a mindennapok során, legalábbis nem saját magunkon.

2014. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Az önmagára figyelő figyelem gyakorlatával megérinthető.
2014. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
#6, nem lehet ilyen simán, sőt, sehogyan sem. Az ellenkezője viszont létezik, mikor 10 éves gyerekek 70-nek néznek ki. Nem is élnek sokat, tizenegykét éves korukban elpatkolnak. A halhatatlanság az egó miatti haláltól való félelem által generált bullshit, nem más! Számos vallásban ott van, de ettől még nem más, mint ami.
2014. ápr. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!