Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A gyerekek mennyire érzik meg...

A gyerekek mennyire érzik meg a szülők érzéseit?

Figyelt kérdés
Szerintetek, ha egy szülőpáros megjátszott szeretettel nevelné a gyermekét, azt megérezné a gyerek, vagy ugyanúgy hatna rá, mint az igaz érzelmek? Most tételezzük fel azt, hogy olyan tökéletesen játszanák meg magukat, hogy viselkedésük, tetteik, mimikájuk, gesztusaik semmiben nem térne el az őszinte szűlőkétől. Van valami radar az emberben, ami felismeri a hamisságot akkor is, ha annak fizikai, látható jelei nincsenek? Ez csak egy elképzelt szitu persze, de most tegyük fel, hogy teljesen tökéletesen, hiba mentesen játszanák meg a szülők a szeretetet, holott közömbösek a gyerek iránt. (Mondjuk ilyen érzelemmentes fajhoz tartoznának, férfi és női testbe bújva.) Van valami érzéke az embernek, ami megsúgja, hogy "itt valami nem kerek, bármennyire látszik is szépnek és jónak"?

2014. ápr. 17. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:

"Van valami érzéke az embernek, ami megsúgja, hogy "itt valami nem kerek, bármennyire látszik is szépnek és jónak"?"


A szociopaták pl. nagyon jól képesek megjátszani az érzelmeket. Még a felnőtt sem képes azonnal észrevenni, hogy átverték, csak mikor kiismerte az illetőt.


Hogy a gyerek hosszú távon rájönne-e, az jó kérdés, nagy valószínűséggel igen, de lehet, hogy már csak kamaszként/felnőttként.

2014. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
34%
A gyerekek nagyon érzékenyek a körülöttük lévő ingerekre, a környezetük érzéseire, szavak nélkül is tudják mi a helyzet szóval nem kérdés hogy nagyon.
2014. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Van valami radar az emberben, ami felismeri a hamisságot akkor is, ha annak fizikai, látható jelei nincsenek?"

Ott kezdeném, hogy az egész valószínűtlen. Nagyjából csak a pszichopaták képesek a non-verbális kommunkiációjuk teljes megváltoztatására. A többi embernél mindig marad egy-két jel, amit felismerhetünk. És mivel az egész ösztönös, ezért a gyerek valószínűleg felismeri egy idő után. De ha mégis léteznének ilyen emberek, akik tökéletesen megtévesztik ebben az agyat, de a beszédjük és a hangsúlyozásuk is tökéletesen előadná ezt, akkor a gyerek semmiképp sem érezheti meg. Nincs ilyen érzékünk, sajnos. Emiatt dőlnek be sokan a csalóknak, meg a pszichopatáknak.

2014. ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
a skorpió aszcendensűek érzik.
2014. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

>Van valami radar az emberben, ami felismeri a hamisságot akkor is, ha annak fizikai, látható jelei nincsenek?


Nincs, legalábbis semmilyen módon nem illeszkedik bele a tudásunkba és a terméyzeti törvényekbe. Nincs okunk ilyesmit feltételezni.

2014. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
szavazd le anyádat
2014. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szvatzatok azt jelentik, hogy mások szerint mennyire hasznos a válaszod. A többség szerint(és szerintem is) haszontalan, mivel 1) szinte semmi köze a kérdéshez 2) nem kell hülyeségeket mondani. A kritikát viseld el csöndben.
2014. ápr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És ha nem ilyen elvont példát veszünk, csak egy szimpla beszédhelyzetet, ahol az egyik fél meg akarja vezetni a másikat, és minthogy tökéletesen kitanulta a testbeszédet, pont úgy viselkedik látszatra, mint aki tényleg kedves, őszinte, jószándékú.

Mert mondják, hogy pl ha valaki hamisan mosolyog, akkor csak a szája nevet, de a szeme nem. Na, erre az emberke megtanulja, hogy mosolygás közben a szemével is hunyorítson egy picit. Erre mondják, hogy igen, de nem csillognak közben a szemei. Erre használ egy kis szemcseppet. Szóval a szemmel látható és füllel hallható jelzéseket tökéletesen imitálja. De arra gondolok, hogy ezeken kívül lehetnek olyan öntudatlan információ kibocsátások, amiket nem tud kontrollálni. Amikor hazudunk, akkor az agyunk egy bizonyos területe dolgozik. Amikor igazat mondunk, akkor egy másik része dolgozik. (Tehát a biológiai agynak nincs erkölcsi érzéke, hogy mi jó és mi rossz, de aszerint van különbség a gondolatok és érzések között, hogy melyik területre esnek.) Namármost minden területnek meg lehetnek a maga vegyi anyagai, hogy ott mik termelődnek, mialatt dolgozik a terület (vagyis mialatt mi félünk, szeretünk, örülünk, hazudunk, izgulunk stb). És ezáltal lehetséges, hogy pl a kipárolgó izzadtságunknak más szaga lesz, amit a másik fél tudatosan nem érzékel, de mégis érzi. Vagy a test elektromágneses sugárzása változik meg, amit szintén nem tudunk megmagyarázni, csak valahogy érezzük, hogy valami nem stimmel, mert az eddigi őszintén kedves emberekkel való találkozásainkat tudat alatt összekötöttük egy bizonyos kisugárzással vagy illattal, és aztán, ha egy hamisan kedves emberrel beszélünk, másféle párosítással találkozunk (ugyanaz a kedves viselkedés, de másféle illat vagy kisugárzás).

2014. ápr. 18. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!