Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a karma törvénye működik,...

Ha a karma törvénye működik, akkor ha valamit meg tudok bocsájtani másnak, akkor vele is megtehetem nyugodtan?

Figyelt kérdés
Egy olyan szitu elé kell néznem,amit úgy néz ki,nem tudok némi hazugság nélkül megoldani.Viszont úgy érzem nem ártok vele senkinek,csak hát ott van bennem mélyen gyökerezve,hogy mégiscsak hazugság,és akkor én rossz vagyok.és emiatt súlyos bűntudatom van.
2014. máj. 3. 08:48
 1/8 A kérdező kommentje:
A hazugság szerintetek feltétlen rossz?
2014. máj. 3. 08:49
 2/8 anonim ***** válasza:

csak a színtiszta igazság elmondása segít.

nem neked kell mérlegelned és döntened hanem annak, aki kapja az infót.

ő dönt te vagy impulzust adtál, azzal hogy elmondtál valamit.

a megbocsátás nem részedről kell történnie hanem annak a részéről akinek a sérelmére valamit elkövettél.

te ehhez úgy járulsz hozzá, hogy a színtiszta igazat elmondod.

ha részedre követtek el volna valamit akkor te is ezt várnád el, és te lennél az akin múlna a megbocsátás és nem fordítva.

ha ez azzal jár hogy egy dolog véget ér, akkor is meg kell lépni, hogy az ember megkaphassa a bűnei után a feloldozást, mert különben nyomja a lelked majd ez a dolog életed végéig.

2014. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. máj. 3. 10:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Leírhatnád amúgy hogy mit is értesz hazugság alatt... Ha például azt akarod bemesélni a másiknak hogy rákos és megvannak számlálva a napjai az tényleg szadista és gonosz tett :D De vannak "kegyes hazugságok" is amikkel jobbat teszünk a másiknak mint őszinteséggel egészen addig míg a lelkiismeretünk be nem trafál ebbe is... Nem lehet megmondani így felszínesen hogy mi lenne számodra a jobb csak te tudod, viszont én személy szerint mindig azt választanám megoldásnak ami a legtöbb hasznot hozza a legtöbb félnek tehát a pozitívumra törekszek nem a feláldozhatóságra. Nem tudom mennyire lehet gy érteni, remélem átjön amit akartam.
2014. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen,leírom mi a szitu,így érthetőbb lesz:Tehát,időnként magas szokott lenni a vérnyomásom.Tudom,hogy idegi alapú,itthon rendszeresen jókat mérek,orvosnál is volt már jó,és gyógyszer nélkül.De sokszor ott is szoktam izgulni,és pluszban az a tudat is belejátszik,hogy hazugságra vagyok kényszerülve,mert az orvosnak nem tudom ezt Megmagyarázni,mert ugye "szedni kell a gyógyszert,és kész"...Üzemorvos,sajnos nem tudom elkerülni.Gyógyszert nem akarok szedni,mert ellene vagyok,csomó mellékhatás,amit tapasztaltam is.Szóval úgy gondolom,nem ártanék senkinek azzal,ha azt mondom szedem,de mégis annyira ellentmondásos vihar dúl bennem a hazugság miatt:S

gonoszkodni senkivel nem akarok,annak örülnék a legjobban,ha mindenki jól járna.

2014. máj. 3. 15:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen néha elgondolkozok ezen én is hogy talán pont a gyógyszer az ami előhozza az emberen bizonyos tüneteket... Oké ezzel ártani nem ártasz senkinek meg valszeg én sem szedném a gyógyszert ha gyanút fognák rá, mellesleg hogy néz ki hogy egy idegen mondja meg nekem mi a jó...
2014. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan ember nincs aki életében nem hazudott. Vagy ha mégis van, az szent vagy vallásalapító történelmi súlyú személy. Egyszerűen olyan nincs hogy MINDIG, MINDEN szituációban igazat mondj.

PL: Nílvános helyen elhangzó kérdés:

-Géza te vered a farkad? Nyílvánvaló hogy mindenki maszturbált már, de akkor se fogod azt mondani, hogy, igen pesze, a zsebkendőm sarkába...

2014. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát igen,ez így van.Amúgy már megoldódott a helyzet,csak kicsit kellett hazudnom.Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 6. 05:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!