Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Keresztények! Ti hisztek a...

Keresztények! Ti hisztek a reinkarnácioban?

Figyelt kérdés
Ha nem elmondannátok ,hogy miért?

2014. febr. 18. 21:53
 1/7 Passiflora ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező!


Szerintem lehet, hogy érdemes lenne a vallás kategóriában feltenned ezt a kérdést. Ott valószínűleg többen válaszolnának rá.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas

2014. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
koszonom szépen fel teszem oda is :)
2014. febr. 19. 12:29
 3/7 Passiflora ***** válasza:
28%
Szívesen!
2014. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

mindenképpen hisznek benne hiszen hisznek a feltémadásban. Naja csak ki milyen testben?

Az ókoriak senkivel nem fognak szót érteni, mert nem beszéli senki a nyelvüket. Rettegni fognak az iPhonetól és a többi.

Inkább egy fajta reinkarnáció a feltémadás szerintem.

Vagyis igen hisznek


Ha nem akkor viszont az igazságossággal nagyon nagy bajok vannak. Mert az Etióp és a NewYorki nem egyenlők.

2014. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez hulyeésg már bocs..A Mennyországban gondolom nem lesznek Ipodok semmi féle ilyen...és a Bibliában benne van ,hogy fogunk kominikálni
2014. febr. 19. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Engem megnyugtat a tudat, hogy meghalok és akkor mindennek vége! Úgy érzem emiatt sokkal felelőséggeteljesebben tudom élni az életem, nem lesz másik alkalom kipróbálni azokat a dolgokat, amiket nem tudtam vagy helyrehozni a hibákat. Az én életem 1 felvonásból áll és ez így van rendjén!
2014. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ling-ce ***** válasza:
100%
A reinkarnáció és a keresztyénség kizárja egymást. Aki a reinkarnációba hisz nem mondhatja magát keresztyénnek. A Megváltás egyszeri esemény Jézus feltámadásában. Az anyagi test elbomlik, és romolhatalan égi testtel egyesül a halhatatlan lélek, tudjuk meg Pál apostol első thesszalonikaiakhoz írt leveléből. Nincs visszatérés e földi létbe más testbe sem. A halál után életünk egy más létrendben folytatódik, amiről semmit nem tudunk, mert Jézus nem azt nyilatkoztatta ki, hogy milyen a Mennyország, csak azt, hogy van, és hogy jutsz el oda. A keresztyén csak Jézusra hallgat (az idegen szavára nem, márpedig a reinkarnáció Jézustól idegen tanítás). Az, hogy Jézus nem tanított a reinkarnációról - márpedig Ö nyilatkoztatta ki teljesen Istent (dúsgazdag szegény Lázár története önmagában is cáfolja a reinkarnációt). Az hogy feltámadása után visszatért apostolaihoz, nem reinkarnáció, mert Önmaga maradt, bizonyitva Istenségét. És ez az újtestamentumi részlet is, hogy Jézus ugyanaz tegnap és ma szintén elfogadhatatlanná teszi a reinkarnációt.
2014. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!