Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet nem jó helyre teszem...

Lehet nem jó helyre teszem fel a kérdést. Az igaz, hogy a zen buddhizmus azt tanítja, hogy a gondolkozás gonosz és rossz dolog? És hogy minden gondolat negatív és egyik gondolat sem teremtő? Ezt hallottam valakitől és kíváncsi vagyok igaz e.

Figyelt kérdés
2014. máj. 8. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

jaj, ez nagy butaság! nem tanít ilyet..

a zenmeditáció - a zazen- nem gondolkodás - de amikor nem ül zazent, akkor nagyon is fontos a tiszta gondolkodás!

De menj, győződj meg magad:

[link]

2014. máj. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez felreertese es elferditese a buddhizmus tanitasainak, kedves kerdezo. A gondolatnak, kepzeletnek teremto ereje van, ezert ajanlatos pozitivan gondolkodni, hogy jo karmat teremtsunk magunknak ezzel.
2014. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A nem-minősítést tanítja, aminek az egyik könnyen megközelíthető kapuja a nem-gondolkodás. Ha csak ennyit átvett volna a kereszténység a zenből, sose lett volna inkvizíció.
2014. máj. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :) Gondoltam, hogy ezek téves gondolatok, ezek szerint akitől hallottam félre értett egy két dolgot.
2014. máj. 9. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:
hát elég alaposan...én inkább úgy mondanám, hogy a gondolataink alkotják a világunkat, ahogyan azt látjuk. például ha dühös vagy, akkor a madarak csiripelése idegesítő hang a számodra, ha viszont boldog vagy, ez a hang máris kellemes. úgymond minden csak felfogás kérdése. azonban az ember a jót nem képes megtartani, előbb vagy utóbb újból szenvedni fog (például történik valami tragédia, vagy csak hozzászokik a jóhoz, és szinte már elvárja, így aztán még nagyobbat esik, stb). így a legjobb megoldás, ha ezt elismered és az elmédet úgy alakítod ki, hogy az ne függjön a környezettől, mivel íg előbb-utóbb szenvedés lesz osztályrészed. tehát a gondolkodás alapvetően nem jó vagy rossz dolog, viszont ha ragaszkodsz azokhoz a dolgokhoz ami az elméd állapotától függnek, vagy gondolataidban örökkévalónak (vagy feltétlenül szükségesnek látod őket), akkor előbb-utóbb szenvedni fogsz. ezért szükséges a mozdulatlan, üres és világos elme. ezt máshogy nem lehet megoldani.
2014. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!