Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért félek ennyire az elmúlás...

Miért félek ennyire az elmúlástól és az élet végétől (ha van ilyen)? Hosszú szöveg következik.

Figyelt kérdés

Már régóta megfigyeltem, hogy voltak pillanatok, percek, amikor elkezdtem azon gondolkodni, hogy vajon mi lehet az élet végén, a halál után (a reinkarnációban hiszek, szóval legyen szó az életeink utáni dolgokról). Ilyenkor mindig az jutott eszembe, hogy mi van hogyha egyszer mindennek vége? Hogyha többet nem fogunk élni? Akkor tudattalan valamicskék leszünk és életünknek tényleg nem volt semmi értelme? Nem tudom pontosan megmagyarázni az érzést, de ilyenkor mindig rám jött a félelem, a magány, a szomorúság. De nagyon nagy szinten. Egyre gyakrabban jöttek nálam elő ezek a gondolatok, aztán úgy gondoltam, hogyha nem gondolok erre, akkor jobb lesz és nem zaklatom fel magam. Egy ideig jól is ment, de a napokban újra eszembe jutottak ezek a dolgok, egyszerűen nem tudom kiverni a fejemből. Szeretnék végre választ kapni a kérdéseimre és végre megnyugodni. Felkerestem Müller Péter könyveit, hátha választ és megnyugvást találok, de ehelyett csak felzaklatott. De ilyen szinten még soha. Igaz még nem értem a könyv (könyvek) végére, de jelenleg teljesen elveszettnek érzem magam. Egész délután sírtam, nem tudok koncentrálni semmi fontosra sem.


Túlságosan is kötődöm az itteni élethez, túlságosan is szeretem. Azt kívánom bár végtelen lenne minden, annyiszor élnénk, ahányszor akarnánk. Imádok élni, szeretni.. Nem tudom elképzelni, hogy egyszer talán majd nem tudok találkozni a barátaimmal, nem tudok szerelmem szemébe nézni, nem tudom átölelni szeretteim, állataim. Félek hogy az az igazság, hogy a lelkem és mindenki másé, magányos. És ebben a pillanatban is ezt érzem. Ezért érzem magam magányosnak évek óta.

Egyre kínzóbbak ezek a gondolatok, érzések, kezdem úgy érezni, hogy ebbe én bele fogok őrülni. Néha már az is eszembe jutott, hogyha öngyilkos lennék, akkor talán elmúlnának ezek a szörnyű gondolatok és következő életemben nem térnének vissza.


Létezik e egyáltalán másvilág? Milyen lehet ott ,,élni"? Szeretném azt hallani hogy igen, és hogy hasonló ott mint itt.


2014. máj. 9. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Azt amit hallani akarsz, azt senki nem fogja kimondani neked, hiszen ebben tapasztalata ugyebár nincs senkinek.


Egy dolgot tudok tanácsolni.

Ha tényleg van hited, hiszen hiszel a reinkarnációba, akkor ezt erősítsd meg. Mert számomra teljesen érthetetlen, hogy miért félsz olyasvalamitől, aminek az ellenkezőjében hiszel. Én is hiszem, hogy tovább élünk, de én tényleg hiszem.

Mivel hiszem hogy nem tűnök el végleg a halállal, csak "átváltozok" /Mint pl az ebihalból béka lesz. A többi fejletlenebb ebihal számára meghal a társuk, holott csak más formában él tovább. Valami ilyesmit képzelek. A testemet hagyom majd el, de én én maradok./ így nincs mitől félnem.


A rettegés, hogy nem láthatod a szeretteidet, hogy nem szerethetsz többé is okafogyott ha tovább élsz, hiszen minden életedben ők vesznek körül, csak más-más szereposztásban. De a lelkek akik körülötted vannak, ugyanazok. Szerintem ennek tudható be, hogy a nagy szerelmet és az igaz barátot első percben közelengedjük magunkhoz, és mindenféle gátlás és viselkedés nélkül tudunk vele beszélni. A lelkünk ismeri meg a másik lelkét. Ugye van a mondás, miszerint olyan mintha ezer éve ismernélek...

Amikor én megismertem a férjemet, másfél évig egy műsort se néztünk meg a tévébe. Annyi mesélnivalónk volt egymásnak, hogy alig aludtunk. Csak mondtuk, mondtuk mondtuk.


Szóval engedd el a ragaszkodásaidat, és ha hiszed hogy hiszel, akkor tényleg higgy.


Öngyilkosság? Ha hiszel a reinkarnációba, akkor abba is hiszel gondolom, hogy az életnek az a célja, hogy jobb emberré váljunk. Amit ebben az életünkben nem tanulunk meg, azt majd a következőbe muszály lesz, hiszen a mostaninál határozottabban fog előjönni az életünkben. Szóval ha most ezt a problémát nem tudod megoldani, hiába leszel öngyilkos, a következőbe durvább problémákat kapsz, és ez addig fog folytatódni, míg egyszer nem sikerül megoldani.

2014. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképp érzem magam, amikor ezen gondolkozom, úgyhogy általában hanyagolom az egészet. Végülis, ha újjászületünk, akkor az jó, nem kell aggódni. Ha meg nem, akkor meg utána úgy sem fogunk semmit érezni, akkor meg mi miatt aggódunk?
2014. máj. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A FeketeAngyal válasza:
Én is sokszor gondolkoztam a halálon de ha megnézed akkor a halál nem lehet rossz csak még nem ismerjük és ezért félünk töle mert nem tudjuk hogy mi vár ránk ... de biztos hogy nem lehet rossz ha egyszer minden és mindenki meghal.Én úgy gondolom hogy egyszer mindenki megismeri a halált mert ez az élet hozzátartozója és ha örökké élnénk ebben a világban az ember nagyon elgyötrődne a hosszú élet súlyától végül mindenki vágyna a halálra hogy megszabaduljon a terheitől ....
2014. máj. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!