Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Szerintetek lenne igény...

Szerintetek lenne igény kristályüveg, vagy kavrckristály mágikus eszközökre, rúnakészletre, gömbre, kabalákra, vagy egyebekre?

Figyelt kérdés

Üvegművész vagyok, de anyukámat pl nagyon érdekli az ezoteria. Én egyszer terveztem egy kristályüveg rúnakészletet, de sajnos nem lett belőle semmi. Egyébként a darabok kézzel csiszolva készülnének, ezért meg is lenne az áruk, készletenként olyan 20-30 e ftra gondoltam, fadobozban adnám őket.


Abból indultam ki, hogy a kristályüveg tisztasága jobb jóslást biztosít, mint más anyagok. De szívesebben kérdeznék hozzáértőket, hogy szerintük mire lehetne használni ezeket az anyagokat, és van-e olyan vevőkör akiket érdekelne.



2012. aug. 10. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A jósoknak biztosan. Mindíg jó ha tudnak új kütyüt előhúzni a tarsolyból, így változatos a műsor.
2012. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak kezdő jósoknak a profik külföldröl megszentelt helyről hozatnak dolgokat állitásuk szerint ha van rá pénzed energiát egy próbát megér de ne várd hogy milliomos lehetsz belőle :)
2012. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Átlagos ember nem igen fogja megvenni . Talán ha "jósnak " el tudod adni . Szerintem csinálj egy pár darabot ( 2-3 ) és utána tedd fel az internetre vagy hívj fel pár úgynevezett jóst hogy nem-e érdekelné . Őszintén megmondva nem hinném hogy sok pénzt lehetne keresni vele de egy próbát megér . Ha meg nem jön össze ajándéknak oda tudnád adni anyukádnak .
2012. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rendelésre biztos megérné készíteni, de csak úgy belevágni veszteséges lenne. Abban az esetben, ha rendelésre csinálnád, pedig valamilyen úton-módon reklámoznod kellene.
2012. aug. 11. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy ekkora összeget nem tudnak kiadni manapság az emberek. A jóseszköz pedig csak katalizátor, valaki aki nem az ezótévében vet kártyát, hanem csöndben dolgozik, és tudja is mit csinál bármiből képes jósolni, ami a gondolatait a megfelelő irányba tereli, nem kell kristálytiszta legyen a jóseszköze. A rúnákat pedig ha lefordítva kiteszed, akkor ha üvegből van, átlátszik. Így nem az igazi, bár nem értek az üvegművességhez.

Na szóval röviden, még a hozzáértőknek sem biztos hogy megéri egy ilyen szép készlet, mert lehet hogy nem tudnak vele megfelelően hangolódni, hiába tiszta és szép a munkád. Az ilyen kristálygömbök még egész jók lehetnek, csak a crystalomanciához alig ért valaki. Általában a látványosabb módszereket kedvelik, ahol könnyebb csalni. Merthogy a nagy részük csaló:/

2012. aug. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ezalor ***** válasza:

Kedves fehérfarkas2000!


Rúnaköveket nem használok, de amennyire tudom természetes anyagból kell lenniük, ami hagyományosan kavics, fa vagy kristály. Esetleg az ólomkristály megfelelő lehet, de erről egy rúnajóst kéne megkérdezni, én csak tarot kártyából dolgozom.


A kristálygömböt illetően azt mondják a téma szekértői, hogy a természetes hegyikristályon kívül csak az ólomkristály felel meg - sima üveg nem jó. Ólomkristályból készítenek is gömböket, mindenki azt használja aki nem tudja megfizetni a víztiszta hegyikristály gömbök horribilis árát. Erre van kereslet, de azt nem tudom hol tudná eladni őket, mert szaküzlet nem nagyon van és azért kristálygömböt nem mindennap vesz az ember.


Van néhány ezoterikus bolt ahol lehet gömböket kapni, általában az ólomkristály is nagyon drága. Egy egészen apró is több tízezer Forint, és igazán csak a nagyobbakat lehet jól használni.


Emellett alkalmas az ólomkristály varázstükrök készítésére, amiket többek közt a kristálygömbhöz hasonlóan divinációs célra lehet használni. Én kifejezetten látom értelmét olyan tükörnek például, ami foncsor helyett pusztán a csiszolt felületek optikai törését használja a tükröződés létrehozására.


Amire még jól beválna: ingák készítésére. Láttam és már ólomkristály ingát párszor.



Egyéb eszközökhöz nem igazán van értelme az ólomkristálynak egy-két kivétellel. Pálcákhoz, talizmánokhoz és hasonlókhoz természetes kristályokat, főleg hegyikristályt használnak. Itt nagyon fontosak a kristály energetikai tulajdonságai, és egy mesterséges anyag nem veheti fel a versenyt egy természetes kristállyal. Viszont kés/tőrnyélnek és egyéb másodlagos funkciókra megfelel.



Magyarországon sajnos elég kicsi a kereslet ezoterikus/mágikus eszközökre. Viszont ha tényleg jó munkát tud végezni, akkor javaslom a nemzetközi piactereken való árusítást.



Üdvözlettel,

Ezalor

2012. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hát tán egy varázslóval kéne konzultálni előtte.

Nem csak úgy csiszolgatsz azt befogatod. általában van egy irányultsága a kristálynak amit a látók tudnak megvizsgálni, ha nem jól állítod be akkor mindenfelé fog működni csak arra nem amerre akarod.

Én nem ártanám bele magamat ilyesmibe, mert még valaki komolyan veszi azt amit beavatattlanként csinálsz.

2012. aug. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ezalor ***** válasza:

"Nem csak úgy csiszolgatsz azt befogatod. általában van egy irányultsága a kristálynak amit a látók tudnak megvizsgálni, ha nem jól állítod be akkor mindenfelé fog működni csak arra nem amerre akarod."


A kristálygömböket nem szokás befogatni. Állványt készítenek neki, amiről le lehet venni.


Üdvözlettel,

Ezalor

2012. aug. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha esetleg valaki tudna, és szeretne segédkezni a kristályok hiteles elkészítésében, és akár terjesztésében, keressen meg privátban! Én elkészítem, csak le kell írnia pontosan mit szeretne készíttetni és milyen anyagból. Ha kell nyers tömböket is meg, vagy át tudok csiszolni, kristályüvegem általában van, különböző féldrágaköveket, ásványokat is (pl rózsakvarc) is át tudok alakítani :)

2012. aug. 16. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!