Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy csak Én...

Lehetséges, hogy csak Én létezek? És mindenki az egyetlen létező részekre osztott darabja, ami végül visszatér az egészbe?

Figyelt kérdés

Az összes ókori vallásban ez jelen van [link] A világ csak illuzio [link] Nincsen idő sem csak a mi illúziónk. A kvantumfizika szerint az emberi megfigyelés okozza, a valóság anygi jellegét, eszerint valóságos anyag sem létezik, ha nem figyeljük. [link]


ezek szerint a modern tudományok igazolják az ősi vallásokat ? Az ősi yógik az univerzum rezgéseivel rezonanciában meditáció által lehívták annak információit és megértették az egész világmindenséget, már évezredekkel ezelőtt ?


Hova vezet ? Csak egyetlen létezik ? Csak én vagyok ? Csak én osztom magam részekre és ennyi az egész ? Minden csak az én fikcióm ? Nincsen semmi rajtam kívűl ?


2014. jún. 13. 00:04
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Ugyanmár. Mindannyian létezünk, de teljesen különbözőek vagyunk. Még belül is különbözünk, mert különböző darabkáink vannak meg az Őslélekből. És mindannyian különböző életkorúak is vagyunk. Tehát a válasz nem, nem csak te létezel. A második kérdésre is nem a válasz, mert Annak nincs szüksége arra, hogy belátható időn belül visszajutassa. Esetleg majd akkor, ha az a sok billió létező amit teremtett, az ugyanakkora lesz mint Ő, de addigra Az miért ne lenne sokkal nagyobb? és mi értelme lenne ennek? Inkább addigra a Sok végtelen világait együttesen felügyeli, vigyázza sztem, és Ő marad leghátul mint Végső, hisz nem olyan mint Ők hanem nagyobb... Mind1, az embernek csakis magába kéne visszavonulnia, ott keressen menedéket, meg azokban a dolgokban, amik boldogitják... de adjon esélyt minden szép dolognak körülötte, figyeljen, és legyen nyitott, egészséges, sértetlen, őszinte... Higgy abban, hogy illuzióban élsz, de ha a világost meglátod, arról nehogy azt hidd! Engedj neki, sőt keresd minden erőddel, ha valami nagyon szép és boldogitó, azt nem szabad útfélen hagyni, mert ha ilyen dolgokat épitesz magadba, akkor te is szép leszel! A szépet szereti az univerzális lélek, szeretik az emberek, szereti a szerencse, szereti a boldogság.
2016. máj. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Bármit amit leirok, ami csak eszembe jut, az a lehető legjobb lesz. Csak biznom kell benne, mert nem látszik.
2016. máj. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Ezt a baromságot... :D

Kérdező, elég öntelt lehetsz!

2017. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

El kell döntened,hogy mi a válaszolók létezünk-e vagy mindannyian az elméd kivetülése vagyunk,vagy súlyosan

skizofrén vagy.Ezt nem bántásból írom,csak beindult az

agyam,ami lehet,hogy a tiéd része.

2017. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Ezek lassan már közismert tények.


"tudományok igazolják az ősi vallásokat"

Mondhatni, de ősi vallás is tudományos tény volt. Tudomány és vallás e értelemben, ugyanaz. Nekünk van elkorcsosulva 'vallás' jelebtése.


"ősi yógik az univerzum rezgéseivel rezonanciában meditáció által lehívták annak információit "

Nem. Csak szimplán meditáltak, követték istent( szeretet, ésszerűséget, akárhogy nevezed) és megértették, minden egy.

Nem mindent értettek meg, csak minden lényegét.


"Hova vezet ?"

Mi?


"Csak egyetlen létezik ?"

Igen és még ezt sem lehet igazán létezőnek mondani átlag emberi megértési szintből.


"Csak én vagyok ?"

Igen és nem.


"Csak én osztom magam részekre és ennyi az egész ?"

E nézőpontból, mondhatni.


"Minden csak az én fikcióm ?"

Nem. Fikció szóban van.. nem létezik. Ezek létező dolgok, még ha nagyon máshigy is, mint egy ember képzelné. De ezek nem fikciók. Én és te egyek vagyunk, mi vagyunk isten, de legkisebb végtelen valód mondható legjobban igazi valódnak s te e formában fogsz létezni örókké. Mikor kilépsz valós 'időből' örökké te, mint lélek elválasztott , fogsz létezni, tudatod nem lesz eredeti valónké.


Kérdésekkel, nyugodtan írj rám.

2017. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Kétféle képpen lehet nézni a világot: abból ki indulva, hogy csak egyetlen nézőpontom van, hogy minden amit látok, hallok az agyamban történik. Nem tudjuk IGAZÁN felmérni a valóságot, ez így van. Ugyanakkor minden jel arra utal, hogy a dolgok körülöttem tőlem függetlenül történik, talán valóban nem vagyok több mint egy icipici teremtmény aki túlhondolja a dolgokat. Hogy most akkor melyik igaz? Nem tudhatjuk, ami bizonyos sempontból azt jelenti, hogy mindkettő (Shrödinger macskája beköszön). Látszólag a két elmélet szöges ellentétben áll egymással, de mégis mindkettőt tökéletesen "rá lehet húzni" a világunkra, ami szerintem bámulatos egy dolog :)

pl itt van ez a gondolat: a világunk amit élünk igazából végtelen mennyiségű párhuzamos világ amiben EDDIG a pontig mindegyikben pontosan ez történt és történik. A jövőben viszont folyamatosan végtelen irányba ágazik el. Mintha végtelen irányba tartanánk egyszerre, csak éppen eddig mindegyikhez pont ugyanaz volt az út. Ilyenformán a te kérdésedre is igaz mindkettő válasz egészen addig, amíg 100%-ra meg nem bizonyosodsz a dologról. Az majd azt jelenti, hogy egy elágazáshoz értél, de ez már elég elvont, tudom. De végülis logikus szerintem.

2017. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Bocs a hibákért.
2017. febr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Miért osztod üjra e kérdést? Tudást akarsz szórni vagy választ kapni, mit már kaptál?
2017. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Ha megöllek akkor elpusztul az egyetlen létező es veled együtt a világegyetem is? :o xDDD
2017. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Te vagy a sötét oldal,

az Erős Kéz feletted ott van!

Utad vezessen sötét helyeken,

boldogságod, örömöd ne legyen!

Utolsó! Te vagy a sötét oldal,

az Erős Kéz feletted ott van.

2017. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!