Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy csak Én...

Lehetséges, hogy csak Én létezek? És mindenki az egyetlen létező részekre osztott darabja, ami végül visszatér az egészbe?

Figyelt kérdés

Az összes ókori vallásban ez jelen van [link] A világ csak illuzio [link] Nincsen idő sem csak a mi illúziónk. A kvantumfizika szerint az emberi megfigyelés okozza, a valóság anygi jellegét, eszerint valóságos anyag sem létezik, ha nem figyeljük. [link]


ezek szerint a modern tudományok igazolják az ősi vallásokat ? Az ősi yógik az univerzum rezgéseivel rezonanciában meditáció által lehívták annak információit és megértették az egész világmindenséget, már évezredekkel ezelőtt ?


Hova vezet ? Csak egyetlen létezik ? Csak én vagyok ? Csak én osztom magam részekre és ennyi az egész ? Minden csak az én fikcióm ? Nincsen semmi rajtam kívűl ?


2014. jún. 13. 00:04
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Ezeket a mely dolgokat csak erzessel, es megertessel lehet megerteni.

Te is szornyen ertelmezted az egesz lenyeget, es full nem osszefuggo ertelmetlen kerdeseket tettel hozza.


Ezen az oldalon pedig.. csoda lenne ha lenne olyan szemely (azon kivul akirol tudok) aki megert ezekbol barmit is.

2018. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Van olyan nézőpont ahol igaz az állítás. Az Egy nézőpontjából.

de te nem ott vagy.

a szeparáltság állapotában leledzel.

Ha megvilágosodási sorozatot megélsz, átléped a megvilágosodási küszöböt, kilépsz innen és kilépsz onnan is ahová innen mész akkor majd jelezz nekem: itt egy jelige.

"Zarniflexigon"

2019. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 Winni Spinzo ***** válasza:
Igen és nem hiszen ellentétek vannak, negatív, pozitív, férfi és nő...de ugyanakkor külön külön is egész minden ember. A sors leginkább azon múlik mennyire szigetelődik el mert aki nyitott és a szívében is egész, neki jó élete van, aki zárkózott, neki tele félelemmel és kétellyel az élete. El kell fogadni a világot és rendbejön minden. Ha ezt nem csak tudod de érzed is, boldog vagy és ezt a boldogságot senki sem veheti el tőled.
2019. dec. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Igen, csak te létezel, mivel maga a VANság vagy, és mivel mindannyian a VANságban vagyunk, így mindannyian te vagyunk.
2020. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Szerintem részben téves ez a gondolat.

Az illúzió részét értem,de ahogyan te, úgy én is "gondolkodom", cselekszem..

Tehát ahogyan te, úgy én is hatok a világra. (És természetesen az összes ember aki él)

Valahol pedig egyet kell értenem veled.

Én ezt úgy értelmeztem, hogy van egy saját valóságod.

Az életeddel kapcsolatban, a gondolataidat/érzéseid használva, kihatsz a külvilágra, és erre lesz reakció.

De ne gondold azt, hogy egyedül vagy ezen a földön és azt sem, hogy nincs más aki hasonlít hozzád akár felfogásilag akár adottságilag.

2020. márc. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy gondolj úgy másokra(főként a közel álló emberekre), mint egy tükör.

Észre fogod venni, hogy melyik adpektusod testesítik meg.

Azt, hogy melyik rossz, illetve jó tulajdonságod tükrözik vissza.

Erről szól igazából az élet, egymás tanítói vagyunk, így tapasztalunk:)

2020. márc. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Azt hittem ez mindenkinek egyértelmű. Van egy valami, amiben van felosztva minden. Ez elég alap, nem lehet máshogy.
2020. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Minden és mindenki végső soron ugyanaz az "én", mégpedig fraktális szerkezetben. Mindennek eredete pedig egy üres potencia (utóbbinak egy tökéletlen anyagi analógiája az anyaméh).

A lét lényege maga a létezés, annak végtelen folyamata, minden más felvetés alapvetően csak spekuláció az élet értelméről.

2020. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Folytatom soraim azért, hogy elképzelhetőbb legyen a mondandóm: relatív és látszólagos, mi tartozik egybe és mi nem, mégis fraktális végtelenségben minden összetartozik.

Gondolj pl a kezedre, abból az ujjaid elágaznak - azok külön vannak, vagy egybetartoznak a tenyereden? Vagy pl a karjaid (aminek végén az ujjaid vannak) külön dolgok, vagy egybetartoznak a törzsedhez kapcsolva?

Relatív.

Épp így relatív, hogy te, és pl a szomszédod, vagy egy újzélandi ember, vagy egy kavics egymástól külön van-e, vagy pedig egybe. Relatív, de végső soron egybetartozik minden, végtelen fraktálban.

2020. máj. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Ibw4x válasza:
ezen én is gondolkodtam
2020. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!