Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Úgy érzem rossz korba születte...

Úgy érzem rossz korba születtem. '92-es vagyok, de legalább 100 évvel korábbra valónak érzem magam. Csak én vagyok ilyen kattant?

Figyelt kérdés
Ez a világ nem nekem való.Oké,most élek,de nem érzem úgy,hogy itt a helyem.A régi világban minden egyszerűbb volt,nem volt ennyi felesleges dolog,az emberek ezek nélkül is boldogok voltak,a gyerekek babákkal játszottak tabletek helyett,nem akarom részletezni,mindenki tudja a mai dolgokat.
2014. jún. 21. 22:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Szóval nehezen igazodsz ki az elektronikus kütyük világában.
2014. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kattantság. Sok mindenki így van vele.

Mindenki vonzódik bizonyos korokhoz valamilyen oknál fogva - ahol szívesebben élne.

De szerintem akkor sem lenne jobb, ha ott lennénk. Akkor is hisztitnél, hogy nem ebbe a korban akarsz élni.

Olyan ez, mint amikor oviban vagyunk. Akkor sírunk, hogy utálom az ovit, suliba akarok menni. Mikor suliba jársz, azt mondod de jó lesz már kimaradni és dolgozni menni. Mikor dolgozni jársz, visszasírod az iskolás éveket.

Minden kornak megvolt a vele együtt járó negatív dolgai is, azokat is vedd figyelembe.

Nekem nagyon tetszik a "gőzgépes" korszak, a ruhák szépek és elegánsak, de negatív dolog lehet, hogy kevesebb betegséget ismertek fel és nem tudtak gyógyítani annyira. Így lehet egy barátom, családtagom könnyebben meghalhatott, mint most.

2014. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm a választ.

1.Nem,értek a kütyükhöz,csak feleslegesnek tartom őket,használom,de nem létszükségletként tekintek rájuk,ha nem lenne többé internet,Facebook,mobiltelefon,UPC,akkor is jól érezném magam.

2014. jún. 21. 22:37
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Az emberiség jelenleg kényszerpályán van... az sem kizárt, hogy ezeket a technikákat (valamilyen szinten) kívülről kapta.

Kb. akkora szükségünk volt a technikai forradalomra, mint egy púpra a hátunkon... ez az oka pl. a felszaporodásnak, elkényelmesedésnek stb.


Képességek világa helyett a technika (="üveggyöngy a rabszolgáknak") világa. Ez van.

2014. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
35%
én 85-ös vagyok, de jobb lett volna inkább olyan 10-20 évvel ezelőtt élni... zenei forradalmak, ilyenekre gondolok. 2005 óta nincs is zene..........
2014. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kor rossz, mert 100 éve is megvoltak a problémák. Eleve ez az út rossz, amin elindult az emberiség pár ezer éve, és ez a társadalmi berendezkedés, hierarchia, sok nincstelen rabszolga, amit csináltak sok-sok milliárd emberből, hogy néhányan meggazdagodjanak. Irigylem azokat a népeket, törzseket, amik a mai napig együtt élnek a természettel és a technikai fejlődés nem érte még el őket. Ezerszer boldogabbak mint a stresszes, depressziós "nyugatiak". Amikor láttam az "Amikor megállt a Föld" című filmet, akkor az az érzés fogott el, hogy de jó lenne, ha ez megtörténne.
2014. jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesebben élnék az 1700-1800 években. Gyönyörű ruhák, bálok. Nem mondom, hogy gondtalan élet, mert biztos voltak kisebb-nagyobb problémák, de az is szinte biztos hogy az akkori emberek nem voltak ilyen nagyképű, öntelt, bunkók.

Azt nem mondom,hogy nem a pénz számított, de azért ott voltak különféle rétegek.

Mai magyarország: 1 réteg: Milliárdosok, adócsalók-sikkasztók

2 réteg: akik "meglehet élni 47000 forintból" réteg, magyarul az ország 90%-a


17/L

2014. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Akik 1900 előttre vágynak vissza, azok belevették a számításba azt is, hogy nem volt áram, nem volt vezetékes víz, nem volt központi fűtés, nem volt pihepuha selyemtakaró, nem voltak gyógyszerek, nem voltak utak (legalábbis aszfalt- ill. betonutak egyáltalán nem, ahol meg út volt, ott nyakig ért a sár), nem volt tévé, rádió, számítógép, mobiltelefon, nem volt orvos (legalábbis a mai értelemben vett orvos, kuruzsló az volt dögivel), nem volt szúnyogháló, de még ablaküveg se nagyon, az ajtó csak annyira zárt hogy a macska még éppen ki tudott bújni alatta, nem voltak Tescok, Auchanok, benzinkutak, autók, stb?


Ellenben volt bolha, tetű dögivel, egysíkú étkezés, a torokgyík, a bárányhimlő, a kanyaró halálos kórnak számítottak, a bűneset-felderítési arány valahol 10% körül mozoghatott, aminek ráadásul a felében ártatlan ember(eke)t csuktak le, nem volt (szólás)szabadság, egyenlőség, testvériség (még annyira sem mint ma), szinte nem volt háborúmentes időszak (ami hazánkban már jobbára '45 óta tart), a csecsemőhalandóság magas volt, az átlagéletkor 70 év helyett csak a fele volt, az emberélet kevesebbet ért, mint ma egy kutyáé, és még lehetne sorolni napestig.

Igen, biztosan jobb világ volt, mint a mai, főleg úgy, hogy egy percet sem kellett benne élnie a mai embernek.

2014. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát így most a 17 éves hölgyemény írásából arra saccolok hogy nem történésznek készül.


Például londonban nagyjából 4 lehetőséget látnék egy 17 évesnek az 1800-as években.


-Brutál nagy mázlija van és egy nemesi családba születik (ilyenkor valóban teljesül a disney hercegnős vágyálom)


-az anyja meghal szülés közben,és az apja mondjuk csak egy egyéjszakás kaland miatt ismerte az anyját,ezért nagyon valószínű hogy dologházba került volna,ahonnan 9 éves kora körül adoptálják természetesen munkára.


-12 éves korától beállt volna a bordélyházakba,ami az akkori angliában kicsit se voilt különös


-mákja van,és beállhat apácának.

2014. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 moosenstein ***** válasza:
47%

Romantikus kepzelgesnek nekem a kozepkor passzol leginkabb. Lovagkent jarkalni ossze vissza egy nagy karddal s megdonteni minden kocsmarosnet. Az am az elet! XD

Ha viszont a legvaloszinubb vegkimenetelt nezem az illeto korban, akkor mar nem ennyire rozsas es lotuszvirad-szagu a helyzet. :) Meg joval ivarerettsegem elott kimultam volna 12 evesen vakbelgyulladasban illetve az abbol egyenesen kovetkezo perforacioban. :/

Szoval eljen a modern orvostudomany! Es nagy FUJ az osszes tobbi korra :)

2014. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!