Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Úgy érzem rossz korba születte...

Úgy érzem rossz korba születtem. '92-es vagyok, de legalább 100 évvel korábbra valónak érzem magam. Csak én vagyok ilyen kattant?

Figyelt kérdés
Ez a világ nem nekem való.Oké,most élek,de nem érzem úgy,hogy itt a helyem.A régi világban minden egyszerűbb volt,nem volt ennyi felesleges dolog,az emberek ezek nélkül is boldogok voltak,a gyerekek babákkal játszottak tabletek helyett,nem akarom részletezni,mindenki tudja a mai dolgokat.
2014. jún. 21. 22:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#7,nem lehetett annyira egyszerű ez,de a mostani helyzetet jól írtad.

#8,#9,#10,igazatok van,de én pont e miatt születnék szívesen abba a korba.

2014. jún. 22. 20:03
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Kétségtelen, hogy a fejlődés felgyorsult, és a társadalom szerkezete nem volt képes követni a változásokat. Jelenleg egy olyan társadalomban élünk, amely hagyományainak és szokásainak jelentős részét egy olyan korban alakította ki, amikor nem hogy digitális technika, de még áram sem volt. Így a régi társadalmi beidegződések és a modern technika egymás melletti létezése kétségkívül rengeteg feszültséget szül. A társadalom változása egész egyszerűen nem képes olyan sebességet felvenni, mint ami az elmúlt évszázadokban a tudományokban, illetve ezzel párhuzamosan a technológiában lezajlott.
2014. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

a 17 éves hölgyemény tényleg kissé elvan tájolódva, és valóban nem történésznek készül :) Orvosnak készül.


Kösz az eligazítást :D

2014. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%
én magam is így gondolom, rossz időpont, meglehet rossz hely is, üdv egy másik '92-es.
2014. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
az utolsó lennék, ui a 8-asnak, igen, én belegondoltam a betegségekbe, háborúkba, bűnözési dolgokba, de ha egészségesen világra jössz, és megéled a 15-6ot, akkor elég valószínű, hogy szép életed van a háborúk, bűnözők ellenére, hisz nagyságrendileg egyikből sem volt akkor több, mint most.Betegségek? most sem voltam 10éve beteg, akkor sem lettem volna.
2014. jún. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltál beteg, többek között azért, mert:

- Már több betegséget sikerült visszaszorítani, védőoltások alkalmazásával. Olyan közösségekben, ahol nem adnak be oltásokat (pl. Waldorf iskolák) ma is elterjednek olyan betegségek, amikkel én csak a biológia tankönyveimben találkoztam. Pár hónapja (max. 1-2 éve, nem tudom pontosan) pont egy németországi Waldorf iskolában tört ki szamárköhögés járvány, ahol a diákok 80%-a nem volt beoltva.

- Sokkal jobbak a közegészségügyi viszonyok: ma már könnyen tudsz elég ételt szerezni, de régen (és sok helyen ma is) ez elég nehéz volt, és így könnyebben betegedtek meg.

- Naponta van lehetőséged tisztálkodni - régen sok helyen erre se volt lehetőség. Pl. a parókát és a parfümöt is a franciák találták fel. A parfümöt a mosdatlanság miatti bűz, a parókát a tetvesség miatt.

- Ma már jóval kevesebb kártevő él körülöttünk - a középkorban szinte a gerendákról sz@rtak a patkányok a levesbe, és terjesztettek rengeteg betegséget. Ma pedig a nagyvárosokban irtják őket, te pedig bármikor elszaladsz egy boltba patkányméregért.


És még lehetne folytatni a listát, csak késő van.

2014. jún. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ennek a világnak sok előnye van ugyan, mégis elfelejtünk élni velük. Modern orvostudomány? Több ezer kutatás, technikai fejlődés, modern eszközök. Nem lenne szabad elfelejteni, hogy ezeket az eszközöket javarészt vagy magánklinikákon horribilis összegekért bocsátják az emberek rendelkezésére, vagy gyakran hozzá nem értő orvosok kezelik őket akik félrediagnosztizálják a beteget (gyógyszer, kütyü ide vagy oda) Csecsemőhalandóság sajnos ma is létező jelenség (lásd bölcsőhalál, aminek mai napig nem ismerik az okát). Mai napig halnak bele nők a szülésbe. Igen, 100-ból talán csak 10, de ezt magyarázzuk meg annak a 10 apukának, akik elveszítették a feleségeiket a mai "biztonságos" kórházban szülés közben. Nincs torokgyík, nincs pestis, de van helyette rák, van helyette reflux, aszthma, amikre van ugyan gyógyszer, mégsem mindenkinél használ, főleg nem hosszú távon. A vakbél gyulladás most is létezik. Én is kerültem be kórházba a gyanújával délelőtt 10 órakor, és még este fél8-kor nem tudták eldönteni, hogy ugyan ez most mi. Ha az lett volna, már nem élnék. Hozzáértőink ezek után feleslegesen felnyitottak, hasüregemet valahogy elfertőzték, hashártya gyulladást kaptam... mindezt azért, hogy kiderüljön, a vakbelem ép volt. Köszönöm. És ez csak az orvostudomány. Azt nem szeretném kifejteni, hogy a tévé, számítógép, tablet és okostelefon milyen hatást gyakorolnak a szociális életünkre vagy az értelmi fejlődésünkre. Van központi fűtés/ gáz, mégis sokan halnak meg évente szánmonoxid mérgezésben, mert ezek a "kütyük" nem működtek megfelelően. Van víz, igen van. Tele szeméttel, hormonnal. Mindennek megvan a maga ára. A kényelemnek ez. Egészséges életmódról papolnak azok, akik számára a mozgás, a sport egyenlő a konditeremmel. Félreértés ne essék... a celebeken, virtuális valóságon, drogokon és társadalmi züllesztésen kívül szinte minden jó ötlet volt, amit feltaláltak, DE nem rendeltetés szerűen használjuk ezeket a dolgokat. A 21. szd-i ember nem megbecsüli amije van, hanem azon munkálkodik, miként használhatná azt fel mások ellen. Itt az eszmeiséggel van a gond, és a kérdező úgy érzem erre próbált utalni.

1850-1900 környékén élő társadalmak messze fejlettebbek voltak nálunk. Nyilván valóan megvoltak az emberi gyarlóságok, de a közösség azt vetette ki magából, aki a szabályt/ erkölcsöt/ értékrendet/ normákat nem tartotta tiszteletben. Ma ez fordítva van. Régen a tolvaj, a betörő, a gyilkos, az utcalány, a neveletlen gyerek megvetendő és kitaszított volt, míg mára gyakorlatilag bálvánnyá emelkedett. Ma mindent szabad. Egy 5 éves gyereknek több joga van, mint 2 felnőttnek együttvéve; természetes, ha a suhanc 16 éves kölök székkel megdobja a tanárját vagy lekever egyet otthon anyunak. A törvény őt védi. A férfiak jó része elfelejti, mit jelent férfinak lenni. Henyél, nem dolgozik, nincs egzisztenciája és ez megfelel nekik. (Tisztelet a kivételnek) A nők egy része megmarad kislány- kihisztizi ami "jár" neki- másik része pedig kénytelen átmenni "férfiba", hogy egy félig-meddig működő családmodell élén megteremtse magának és a családnak a nyomornál egy fokkal jobb állapotot. És mindenki homokba dugva a fejét játssza a kirakat életet, másképp kicsinálják. Aki egy percig is megáll ezen gondolkodni, arra rásütik, hogy hülye/ lelki beteg/ nincs ki mind a 4 kereke, vagy "minek foglalkozol vele? Mindenki más is átvészeli az életet" :)


** A háborúról és békéről pedig csak annyit, sosem éltünk béke időben. Hogy jelenleg nem nálunk robban a bomba, hanem a szomszédban az nem jelenti, hogy béke van. A szegény ember pedig (aki igazán szegény) minden nap megvívja a saját háborúját, mert épp úgy éhezik/ megfagy/ megkéselik. A dolog nem változott, csak ma altatják a népet.

2016. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!