Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kisgyermekes anyukák! Mi a...

Kisgyermekes anyukák! Mi a véleményetek arról, hogy a kisgyermekek látják a szellemeket? Van hasonló sztoritok? Szkeptikusok kíméljenek!

Figyelt kérdés

Keresztfiam 2 éves. Először egy néniről beszélt, meg kérdezgette esténként az anyját, hogy ki az ott az ajtóban. Aztán egy időre elmaradtak ezek, de most megint nem mer megmaradni a szobájában egyedül, mert azt mondja, hogy ott van egy csúnya bácsi, akinek hatalmas pocakja van, és kiabál vele, hogy Koppány (így hivják a keresztfiam) menj innen!


Van hasonló élményetek?



2014. júl. 30. 14:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%

Igen is vannak szellemek !

/ meghalt földhöz ragadt meghalt szellemek(lelkek),istentelen szellemi lények,entitások,démonok stb /

Mi nekünk embereknek is van szellemünk, Istennek( tudatára ébredt anyag) is van szelleme (szent szellem)!

Nyilván igaz a gyerekeknek élénk a fantáziájuk,de az eseteket igen is meglehet különböztetni.

A gyerekek 6-éves korukig fogékonyabbak az asztrális világra,aura látásra,amíg a 3.szemük be nem zárul az oktatás elkezdésével,és meg nem magyarázzák nekik miért nem láthatta,amit látott.

Vannak indigó,kristály gyerekek is –érdekes téma.

Öreganyáink nem véletlen meszelték a házaikat pár évente újra,és nem véletlen volt minden évben a pap által házszentelés.

Időnként érdemes átfüstölni a lakást Sage (fehér zsálya),tömjén,mirha füstölővel,körbe lehet hinteni szentelt vizzel is.És jól jön egy macska is ,mert ők szuper jól jelzik,ha van láthatatlan van a házban.Velem mindig az ágyamba aludt a macskám és jól is aludtam gyerekként.

Nem szabad átcsapni ezoterikus,spirituális,misztériumokba ,mert az már megint más!



A szellem

Tulajdonképpen ez vagyunk mi. Ez a rész az ember legbelseje, ez az igazi énünk.

A szellemünknek is három része van.

A kommunió - a közösség szerve, amelyen keresztül Istennel tudunk kapcsolatot teremteni; az intuíció - amely vezet bennünket a bennünk lévő élet szerint; és a lelkiismeret - amely az erkölcsi döntésekben vezet bennünket. Ez az a hely, ahová az újjászületéskor még Isten Szelleme is beköltözik, a Szent Szellem (ill. hagyományosan a Szentlélek). Isten Szelleme tartalmazza Isten teljességét, benne van az Ő teljes istensége és az emberi tapasztalat is, amit Jézus emberi élete során szerzett. Mivel ez is egy élet, ez is csak akkor tud megmaradni, ha tápláljuk. Naponta kell a szellemünket táplálni az IGE olvasásával, és akkor ki tud teljesedni bennünk Isten élete.

A lélek

az a szervünk, amin keresztül a környező világgal tartjuk a kapcsolatot, és ezt hívjuk egónak. Három része van, az értelem, az érzelem és az akarat. A lelkünk (héber: nephesh) akkor keletkezett, amikor Isten életet lehelt az emberbe, és az a testtel kapcsolatba került

A Szentírás világosan feltárja, hogy a szent szellem az az erő, mellyel Isten véghezviszi az akaratát.

2014. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
39%
Minden gyerek 5 éves koráig látja a szellemeket.
2014. júl. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

"A gyerekek 6-éves korukig fogékonyabbak az asztrális világra,aura látásra,amíg a 3.szemük be nem zárul az oktatás elkezdésével,és meg nem magyarázzák nekik miért nem láthatta,amit látott."


Ha idézel az Insidious c. horrorfilmből, legalább tedd idézőjelbe.

Hogy a gyerek mit lát, arra nem az ezotéria fogja megadni a választ, hanem a pszichológia, és az orvostudomány.

2014. júl. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%

na ezt muszáj megosztanom veled, kedves kérdező.

mikor gyerekek voltunk a testvéremmel a házunk folyosóján fogócskáztunk ,egyszer sötétben meghúztam a haját mire ő teljesen megh*lyült. Szellemeket kezdett el látni, sírva rohangált a szobában, sehol nem volt semmi ,de ő vikinget látott, meg más egyéb alakokat,én nem tudom mi váltotta ezt ki nála,de azelőtt még soha nem láttam úgy sírni. Másnap már azt mondta kezd elmúlni és ,hogy már kevesebbet lát,meg,hogy kezd hozzászokni, aztán fokozatosan elfelejtődött a dolog, nem tudom azóta lát-e még vagy már csak hozzászokott soha nem mondta el.

2014. júl. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%

Nos kedves dzsézönsztetem nevű felhasználó !


Nem láttam az általad említett filmet,amúgy sem érdekel a horror műfaja.

Ez a saját gondolatom volt az esetleges egyezés a véletlen műve – ezért sem került idézőjelbe. Itt nem a helysírásom volt a kérdés. A gondolatom ,a reflektálásom a lényeges.


A kommentezőknek nem egymás válaszát kéne kritizálniuk,hanem a kérdező kérdéséhez kéne a saját gondolatukat,megtapasztalásukat megosztani .


Idézlek: ’’Hogy a gyerek mit lát, arra nem az ezotéria fogja megadni a választ, hanem a pszichológia, és az orvostudomány,, - szerinted.

Nem írtam,hogy egy gyerek amikor szellemet lát annak a magyarázata ezotéria fogalmába tartozik. Hogy te csak kizárólag ezt pszichológia, és az orvostudomány útján tartod meg magyarázhatónak ,nem hiszed,hogy a gyermek valóban szelemet láthatott - az a te hited,a te dolgod .

Én hiszek és megtapasztaltam a láthatatlan világot ez, meg az én dolgom én hitem.

„Nagyobb az, aki bennetek van, mint az, aki a világban van.” (1 János 4,4)

Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy ami látható, a láthatatlanból állott elő.A láthatatlan világ felépítéséről egyetlen könyv ad hiteles és korrekt információt, a

Biblia ! Ez az egyetlen könyv, amiben minden meg van írva a láthatatlan világról, amit Isten ki akar nekünk jelenteni. Isten azért adta nekünk a Bibliát, hogy bevezessen minket a láthatatlan világ

működésébe. Tanít minket a láthatatlan világ felépítéséről, szerkezetéről azért, hogy

szellemünkkel hatékonyan be tudjunk kapcsolódni a szellemvilágba. A láthatatlan világot szokták szellemvilágnak is hívni. Mind az eredeti görög szöveg az Újszövetségben, mind az eredeti héber szöveg az Ószövetségben különbséget tesz a szellem és lélek között. Különbséget tesz a láthatatlan világ, amire a szellem szót használja (a görög Pneuma ), illetve a psziché között, ami elsősorban az anyagi világhoz, az ember fizikai testéhez kapcsolódik

2014. júl. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom mások miért csinálják, amit csinálnak konkrétan nem is érdekel. De szerintem mindenkinek joga van hozzászólni egy kérdéshez, ha érdekli a téma legyen az szkeptikus vagy ezós. Én nem érzem magam szkeptikusnak, ezósnak sem trollnak, de érdeklődőm az UFO és Parapszichológia iránt, mivel van egy elméletem ezekkel kapcsolatban, amit nyilván nem fogok megosztani, amíg nem vagyok bennük %100-ig biztos láthatátok mi történt Ajszek Nyutonnal , Galileo Galileivel nem akarok hasonlóképpen járni.
2014. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%
Úristen hová küldtem a #16 válaszomat látjátok ez van, mikor nem iszom meg a reggeli forrócsokimat :DDD elnézést az előző válaszért kedves kérdező, de ha már itt vagyok megpróbálok válaszolni a kérdésre tehát: Egy kétéves gyereknek igen élénk a fantáziája némelyik gyerek nem mer a WC-re ülni, mert fél a gonosz WC-től némelyik pedig az ágy-alatti mumustól fél ezek a gyerekek általában 7-8 éves korban kinövik ezt addig viszont lehetnek képzeletbeli barátai is ebben nincs semmi rendkívüli mármint szerintem és nem vagyok kisgyerekes anya elnézést, ha csalódást okoztam fiú vagyok igazi fiú.
2014. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező, ne húzd fel magad. Én is szoktam szellemeket látni, ha jól beb*szcsizok. Néha másnaposan is.
2014. júl. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Az "ágyalatti" sztorit én is olvastam...
2014. júl. 31. 12:11
 20/20 A kérdező kommentje:
De miért pont olyan képzeletbeli "barátja" lenne aki kiabál vele? És tényleg fél a gyerek, látszik rajta.
2014. júl. 31. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!