Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Jezus letezo szemely volt?

Jezus letezo szemely volt?

Figyelt kérdés
Marmint valoban letezo, tortenelmi alak? Olvastam itt par kerdest ahol bizonyos emberek ugy beszelnek rola, mintha letezo szemely lett volna, pedig semmilyen tudomanyos teny, tortenelmi adat erre nem utal. Honnan veszitek? Linkelnetek valamit ami ezt alatamaszthatja? Adatok, tenyek erdekelnek. Utananeztem, de sajnos kb. annyi bizonyitek van ra, mint Gandalf letezesere. Most nem a hit kerdese erdekel, hanem a tenyek.
2014. szept. 16. 20:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%
Igen valóban élt! Létező személy volt!
2014. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De nem elt! Olvass mar utana a fenebe is! MIBOL GONDOLOD? ADATOK, TENYEK?
2014. szept. 16. 20:33
 3/26 anonim válasza:
17%
Te biztos pogany vagy.es nem hiszel.igy jo uton vagy a pokol fele.gratu
2014. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

"Utananeztem, de sajnos kb. annyi bizonyitek van ra, mint Gandalf letezesere."


- Akkor Te nagy szakértő lehetsz. Ugyanis a tudományos konszenzus az nagyjából az, hogy még ha ki is találtak nem egy eseményt vele kapcsolatban, ő maga élt.


Nem tudom, ezt mennyit olvasgattad: [link]

2014. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Mondd csak, azt azért ugye tudod, hogy a pogány mit jelent? :P
2014. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A niceai zsinatról hallottál-e?

2014. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Nem pogány, hanem ateista :-)
2014. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem mindennek van valamilyen alapja valószínűleg Jézus is létezett, de nem volt Isten fia, hanem egy álszent próféta, aki mostanra hírességgé vált.
2014. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Idézek neked egy jó a fenti linkből:


"Virtually all modern scholars of antiquity agree that Jesus existed, and most biblical scholars and classical historians see the theories of his non-existence as effectively refuted. In antiquity, the existence of Jesus appears never to have been denied by those who opposed Christianity. Geoffrey Blainey notes that a few scholars have argued that Jesus did not exist, but writes that Jesus' life was in fact "astonishingly documented" by the standards of the time – more so than any of his contemporaries – with numerous books, stories and memoirs written about him. The problem for the historian, wrote Blainey, is not therefore, determining whether Jesus actually existed, but rather in considering the "sheer multitude of detail and its inconsistencies and contradictions". There is, however, widespread disagreement among scholars on the details of the life of Jesus mentioned in the gospel narratives, and on the meaning of his teachings."

2014. szept. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
100%
Már megbocsássatok, de mindenki abban hisz amit akar. Attól hogy ő még nem hiszi, attól még nem fog valami féle pokolban kikötni... és kedves kérdező: ha te megkérdezted és a kedves válaszoló igent mondott akkor miért mondod hogy nem ér miért szidod le? Válaszolt a kérdésedre...
2014. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!