Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez most alvasparalizis volt?

Ez most alvasparalizis volt?

Figyelt kérdés

Atmentem a nagyapam noverehez, akinek a hazat az egesz csalad felelmetesnek tartja...Igazsag szerint nem is aludtam a jelenseg elott, csak lefekudtem a szonyegre. Mikor kezdtem felkelni akkor egy hulye pozban maradtam, itt szerintem tortent egy par percnyi kieses. Eloszor egy digitalis orat lattam magam elott "7:40". Fel akartam emelni a kezemet de nem ment. Raadasul nagyon kenyelmetlen testhelyzetben voltam

Aztan lattammegy ajtot, egybol felismertem hogy a nagyszuleim szobajanak az ajtaja, es a kep vibralni kezdett. Korbejartam a fel lakast, mikozben vibralt a kep es halottam ahogy beszelgetnek, de azt nem hallottam, hogy mirol. Mikor kinyitottam a szemem akkor is lattam!!!!

Mikor elmult utana megint at akartam elni.


2014. okt. 8. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az volt, hasonlóakat én is sokat megéltem az előző lakásunkban. Nem szerettem ott lakni, ezért mindig nyugtalanul aludtam és szinte minden reggel átéltem. Pl. ilyenek, hogy ránéztem a tévé tetején lévő digitális órára, láttam az időt. Majd felakartam kelni, de nem bírtam megmozdulni. Végül mégis valahogy sikerült és nekiálltam készülődni, mászkáltam a lakásban, később rájöttem ,hogy mégsem keltem fel, még mindig alszom. Visszaakartam jutni a testembe, hogy valóban feltudjak kelni, de nem ment, mert akkor az a világ tűnt reálisnak.

Én ezt úgy magyaráznám, hogy először is ez a nyugtalanság miatt van. Először jön a paralízis, ami egyébként nem ezoterikus jelenség, úgy mondanám, hogy előbb ébrednek fel az egyéb érzékszerveid, mint a mozgásért felelős funkciók. Majd, ha nem sikerül ebből felébredni és visszaalszol, akkor jön az olyan álom, amikor azt álmodod, hogy felkeltél, csak mert annyira felakartál kelni. Nekem nem igazán jött be ez az érzés, sőt féltem tőle. Azóta reggel nem erőltetem a visszaalvást, ha normálisan felébredek, inkább felkelek, akár hajnalban is, csak nehogy újra megtörténjen. Mert megfigyeltem, hogy az új lakásban ez nincs, csak akkor, ha pl. korán felébredek, esetleg félálmosan bámulom a falat, az ajtót, az ablakot és egyszer csak visszaalszom.

2014. okt. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valami olyasmi.

Az életem során velem eddig 2x történt meg , az 1. sose fogom elfelejteni pokoli érzés volt . Nem tudtam megmozdulni ,síkítani akartam de nem ment , ("Az agy ébren van , a test alszik" )

És láttam valami sötét emberi alakot, éreztem hogy nézett engem és nem tudtam csinálni semmit . Nagyon féltem "az ördög lovagol" ezért van a bénulós álom :)

De én nem élném át még 1x , az tuti.

2014. okt. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
állj le a drogokkal;))
2014. okt. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat :-)

Igazsag szerint meg halottam is magam korul lepteket, biztos nem nagyapam novere volt, mert alig tud jarni. Alapbol felni szoktam az ilyen kisertetes dolgoktol, pl mikor tegnap kinyilt magatol furdo ajto majdnem osszeszartam magam XD

Persze biztos szarul volt bezarva, legalabbis remelem :-)

Viszont ez utan az eset utan csak az jart a fejemben, hogy ezt az alakot latnom kell es meg kell olnom valahogy. De ez az erzes mar elmult.

2014. okt. 8. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:

1. voltam. érdekes az alvási paralízisnél, hogy gyakran látnak sötét alakot. Nálam is megjelent egy sötét alak. Bejött a szobába és körbe járta az ágyamat és én nem tudtam megmozdulni, nem bírtam ránézni. A hideg is kiráz, ha visszagondolok. Írtam ugye az orvosi magyarázatról ,de azért ez az elmélet sok dologban még foghíjas. Az ezoterikusok azzal magyarázzák, hogy ilyenkor kilépsz a testedből. Elvileg csukva van a szemed, ezért nem láthatnád az órát. Azért látod, mert tényleg kilépsz a testedből és átlátsz a "bőrszemüvegen". A sötét alak is furcsa, hogy mindenki tapasztalja, talán ezek a lények mindig ott vannak körülöttünk, csak alapból nem észleljük? Szerintem az alvási paralízis tudományosan megmagyarázható valamilyen szinten, de még mindig sok a kérdőjel. Olvastam olyan beszámolóról, hogy valaki elment az ablakig álmában, leolvasott a kocsiról egy rendszámot, és amikor felébredt, tényleg az az autó állt a ház előtt. Vannak emberek, akik ébren is képesek asztrál utazásra. Ha ez igaz, miért ne lehetne, hogy "véletlenül" bárkivel megtörténjen? Elég hozzá egy más tudatállapot, mint pl. az alvásnak egy fázisa.

De lehet, hogy csak az agyunk szórakozik velünk. Talán az illető nem is azt az autót látta, csak azt akarta hinni, hogy azt látja, amit álmában. Végül is az álmainkra is eléggé felszínesen és kiforgatva emlékszünk, amikor felébredünk.

2014. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, még eszembe jutott valami. Azon gondolkodtam, hogy esetleg az alvási paralízis ellentéte lehet a holdkórosság?

Míg az első esetben arról van szó, hogy a tudat éber, de a test mozdulatlan, addig az utóbbinál az áll fenn, hogy az illető alszik, de a teste képes mozogni, képes felállni, járni, cselekedni. Abban az ominózus lakásban, ahol ezeket átéltem vagyis a paralízist, addig a férjemnél néha tapasztaltam a holdkórosságot. Volt olyan ,hogy éjjel egyszer csak arra ébredtem, hogy hasra fordulva az ágyon könyököl és az éjjeliszekrényéről maga elé vett bizonyos papírokat és azokat lapozgatta. Rám nézett és a kintről bevilágító utcai lámpától láttam, hogy a pupillái tágak. Azt kérdezte, hogy ezekkel most mit csináljon? Mondtam neki, hogy ne csináljon semmit, aludjon. Valamit még zagyvált és aludt tovább. Komolyan tök ijesztő volt. De volt olyan is, hogy reggel azt vettük észre a konyhában, hogy egy nagy tócsa van a földön, és a szék ülőpárnája is nedves. Nagyon úgy tűnt, hogy éjjel eltévesztette a fürdőszobát és a konyhában "ment ki" :-) Nem emlékezett semmire, de eléggé úgy tűnt a dolog. Ez így viccesen hangzik, de közben ijesztő is.

Ezek azért gondolkodtatnak el, mert miért csak ott történtek ilyenek?

Ezen kívül még anno a szülői házam volt félelmetes, ott is voltak alvási paralíziseim. Azóta sem szeretek ott aludni. 15 éve elköltöztem és azóta kétszer aludtam ott, de akkor is úgy berúgtam, hogy nem történt semmi.

2014. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket en se ertem.

Ne aruljatok el senkinek, de en kicsit hiszek a szellemekben, de nem felek toluk, mert a legtobb ember nem pszichopata, ezert a szelleme se lesz az. De azert attol en is paraznek, ha egy sotet alak bamulna ram a plafonrol. Meg ilyen ejfelkor kulcslyukba meg tukorbe nezest sosem szoktam, mert a tortenetek amiket hallottam befolyasolja a tudatomat.

De azokat az embereket nem ertem akik azt kerdeztek, hogy nem mernek a tukorbe nezni es, hogy most mit csinaljanak.

Ne nezzenek bele XD

En is megneztem Vegso Allomast, nem is neztem azota egy horror filmet se. Eleg nekem a sajat halucinaciom :)

2014. okt. 8. 10:30
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem utolso valaszolo tortenete a legfelelmtesebb.

Kb. 2 eve volt hirekbe hogy megolte baratjat almaban...

Nem szeretnelek megilyeszteni, sot szerintem ha szeretunk valakit akkor azt nem oljuk meg, hiszen nem vagyunk teljesen tudatlanok, mert a testunk mozgasahoz is kell gondolkoznunk es ahoz is, hogy megoljunk valakit. Ez a tortenet ugy kovetkezhetett be, hogy megszalta a szellem...

2014. okt. 8. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!