Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valóban minden okkal történik?...

Valóban minden okkal történik? Gyakorlatilag az ember minden mozdulata hordoz magában következményt? Létezik a sorsszerűség? És nincsenek véletlenek?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről?Érdekelne mások véleménye, tapasztalata ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban.

2014. okt. 8. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Mindenből van egy kicsi. Vagy sok. Véletlenből, következményből, előre eltervezettségből.


Amúgy a véletlen szó annyit jelent ha megnézed hogy nincsen vélve.

2014. okt. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenre azt tudom mondani hogy igen, kivéve az utolsó kérdést!
2014. okt. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, hogy minden dolog meg van írva, rendeltetésszerűen úgy kell történnie ahogy, és hogy máshogy nem lehet, akkor nem.


De ha arra gondolsz, hogy minden tettünk és gondolatunk visszavezethető egy olyan régebbi okra, ami megint csak egy mások és magunk által generált ok-okozat háló része, akkor igen.


Persze van, amikor a véletlen dönt. Hiába ül egy részeg autós a kocsiban akit kirúgott a főnöke mert az ideges volt a feleségére aki ingerült mert beteg az édesanyja akinek májproblémái vannak blablabla, ha az autós ráhajt a járdára ezen okoknál fogva, de a majdnem áldozat véletlenül megbotlik, akkor az véletlen.


Persze bele lehet vezetni, hogy miért botlik meg, miért volt ott az a kő, miért ilyen kis béndzsa, miért tört le a cipője sarka, én sem tudom. Lehet túl komolyan vettem a kérdést :D


Minden esetre szerintem ezt át kell fogalmazni mert sok ember félre érti. Az, hogy valaminek oka van, nem jelenti azt, hogy valamilyen célja van, csak azt, hogy mindent vissza lehet vezetni egy dologra. Szóval mindennek van oka.

2014. okt. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag az ember minden mozdulata hordoz magában következményt?


Igen de minél inkább erre gondolsz mozdulataid közben annál több következménye lesz. Azaz nem az a lényeg hogy mit csinálsz hanem az hogy hogyan csinálod

2014. okt. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden okkal történik, nem véletlen semmi.

A neveltetésedet viszed tovább, amit láttál gyerekkorodban, az a minta felnőttkorban is.

Sajnos nagyon nehéz változtatni.

Az volt barátomnak mondtam, hogy rossz vége lesz annak, amit csinál, ész nélkül költötte a pénzt, ivott, bulizott, száguldozott, lesz.art mindent és mindenkit.

Szerettem és féltettem, de nem törődött velem, kiábrándultam belőle, vége is lett.

Tudtam, hogy nem lesz jó vége, nem is lett.

Tönkrement ő is, az apja is, a testvére is.

Ezt a mintát látták, ugyanolyanok, mint az apjuk, a sorsuk is ugyanaz.

2014. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Nemrég olvastam valahol,egy nagyon jó megfogalmazást, hogy van sors, meg van írva, a cselekedeteiddel kicsit terelheted erre vagy arra, de a fő vonalat, a medret az adja meg. Én is ezt hiszem.
2014. dec. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindennek oka van, csupán sokszor nem látunk a dolgok mélyére, egyrészt saját hiányosságaink miatt, másrészt pedig gyakran becsapnak minket.

Véletlenek léteznek, erre számos fizikai kísérlet van, illetve erre a számítógépek is képesek. Miért ne lenne akkor a hétköznapokban is?

2015. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy hordoz minden mozdulatod következményt, hiszen ha csak megmozdulsz már megmozdul körülötted a levegő


De az én tapasztalatom az,hogy nagyon nem innen kell megközelíteni a dolgokat

2015. márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Részben létezik sorsszerűség, amin nem tudsz változtatni mert nem tőled függött az oka. Például ha megromlik a viszonyod valakivel, akármennyire is próbálod visszaterelni a dolgokat nem biztos, hogy sikerül. Tehetsz bármit ha nem rajtad múlik. És az, hogy megromlott a viszony sem biztos, hogy miattad, vagy akár a másik fél miatt történt. Lehet, hogy külső 3. tényező módosította a dolgokat (mondjuk a média arra mosta az illető agyát, hogy a hozzád hasonlókat kerülje, csak mondtam valami hülyeséget, hogy értsd). Néha rajtad kívül álló tényezők módosítják az életed úgy, hogy arra a tényezőre nem vagy hatással. Ezt nevezném sorsnak.
2015. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!