Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Azoknak, akik nem hisznek a...

Azoknak, akik nem hisznek a halál utáni életben: ti féltek a haláltól?

Figyelt kérdés
2014. okt. 18. 15:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Mindenki fél a haláltól.
2014. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
A vallásosak meg még jobban félnek, mert ugye, mi van ha nem voltak elég jók? Ott a pokol is... Örök kárhozat.
2014. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
én hiszek a halál utáni életben, de én inkább attól félek, hogy a mostani életemről semmire sem fogok emlékezni :s
2014. okt. 18. 15:31
 4/16 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
58%
Nem, nem félek a haláltól. 42/F
2014. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Én sem. Meg kell történnie. Azokat sajnálom, akiknek hiányzom majd.
2014. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Hát én épphogy nem félek a haláltól, de valaki hiába hisz hisz a túlvilágban akkor is fél a haláltól.Én úgy vagyok vele, hogy tudom meg fogok halni, úgyhogy megbékéltem a gondolattal legalább egy jót fogok pihenni a koporsóban nem szeretnék se újjászületni sem a mennybe menni még a pokolba sem belefáradtam ezekbe jobb, ha békésen fekszek a kiérdemelt koporsómban, miközben a férgek játszanak a holttestemmel király lesz. Előre mondom utálom az öltönyt a transferes pólómban akarom, hogy eltemessenek :)
2014. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Ozmium42 ***** válasza:
12%

Egyetértek az első válaszolóval, de azért árnyaljuk a képet.


Az fél a haláltól, aki az életét értékesnek tartja.


Ez egy gyakori alapállás. Ösztönösen is, és kulturálisan is, az életünket értéknek tartjuk, a célunk az élet megőrzése, és minél hosszabban való fenntartása, a halál elkerülése.


Azért nem mindenkinél van így. Vannak emberek, akiknél ez már fordítva van, az élet és a halál szerepet cserél. Félnek az élettől, és igyekszenek elkerülni, és a cél a halál. Öngyilkosság, eutanázia. Csak azért barátkozunk nehezen ezekkel a jelenségekkel, mert saját magunkból indulunk ki.


A lényeg az, mind a halálfélelem, mind a halálvágy, csak a legextrémebb esetekben függ össze hitbéli dolgokkal.

2014. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem a haláltól kell félni, hanem az odavezető úthoz.

Ami ált kínkeserves és fájdalmas.

Kevés embernek adatik meg a nyugodt átmenet, az emberek nagy része sok karmát dolgoz le a halálhoz vezető úttal, amivel is kevesebb lesz, amit majd a sors számonkér rajta.

Nyugodt szép halála, (aki álmában alszik el), ált olyan embernek van, aki egész életében harmóniában, nyugalomban, hitben élt, és a stresszt, káros gondolatokat száműzte magából.

2014. okt. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem igazán.Azt hallottam,ha hiszel istenben megkönnyítheti a halálod.Tehát nem fog annyira fájni..valami ilyesmi.
2014. okt. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
86%
18 éves vagyok és nemrég rákkal diagnosztizáltak, bár első stádiumban vagyok, így nagy az esélyem a gyógyulásra. De mikor elsőnek kimondták a bűvös "bőrrákos vagy" mondatot nem tagadom, hogy az volt az első dolog, hogy a halálra gondoltam. És féltem tőle igen, mivel úgy éreztem, hogy rengeteg dolog/feladat van még hátra és még azt se mondhatom az életemről, hogy félkész. Még csak most mentem egyetemre, mérnök leszek és sokszor tervezgetem a jövőm, mikor megcsörren a telefon és közölte a doki a rossz hírt. Hát otthagytam csapot-papot és rohantam haza, miközben patakokban hullottak a könnyeim. 18 évesen nem sokat fantáziál az ember a halálról olyan távoli, megfoghatatlan, hamis dolognak tűnik, ráadásul születésem óta nem voltam kórházban, soha nem voltam beteg, még lázam sem volt. De ott a vonaton hirtelen megkörnyékeztek a sötét gondolatok és félelmetes érzés volt, hogy amennyire erős vagyok lélekben, amilyen stabil az életem, amilyen boldog vagyok, ég bennem a tudásvágy, tanulni akarok, megtapasztalni, kísérletezni, mindez nem számít, mert olyan törékeny a testem, hogy egy olyan dolog pusztít el, amit még csak nem is láthatok. Petőfi verse jutott az eszembe: "Egy gondolat bánt engemet: Ágyban, párnák közt halni meg! Lassan hervadni el, mint a virág, Amelyen titkos féreg foga rág; Elfogyni lassan, mint a gyertyaszál, Mely elhagyott, üres szobában áll. Ne ily halált adj, istenem, Ne ily halált adj énnekem! Legyek fa, melyen villám fut keresztül, Vagy melyet szélvész csavar ki tövestül; Legyek kőszirt, mit a hegyről a völgybe Eget-földet rázó mennydörgés dönt le... " Úgy éreztem, túl sokat veszítek a halállal. Nekem is vannak nehézségeim az életben, de mikor a legmélyebb ponton is voltam, mindig azt mondtam magamnak, mikor leülepedett bennem a düh, a dac, hogy megéri élni. Szóval igen, félek.
2014. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!