Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Féltek a haláltól? Mi történik...

Féltek a haláltól? Mi történik utána? Miben hisztek?

Figyelt kérdés
Én személy szerint semmiben. Mármint néha meginog az elképzelésem, de én úgy vélem, hogy a halál utáni hitek az emberi gyávaság szülöttei. Mivel félünk a haláltól kreálunk magunknak elképzeléseket, hogy könnyebbé tegyük magát a gondolatot. De mi van akkor, ha igazam van, és a halál után nincs semmi? Megszűnünk létezni. Ti féltek ettől a gondolattól? (én igen)

2012. júl. 1. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Én nem félek tőle. Miért tenném? A halál megkönnyebbülés, nyugalom, béke.

A haldoklás, az erőszak, a fájdalom, a bizonytalanság, csalódás, magány,... ezerszer rosszabbak, mint a halál.

2012. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
63%
Hid el néha élni nehezebb... egyszer biztos újjá születünk:)
2012. júl. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Míg mások tudják, hogy van valami, addig én abban vagyok biztos, hogy nincs az ég világon semmi. Nem félek a halálomtól, attól, hogy örökre eltűnök. Aki hisz, és reménykedik, valójában nem akar meghalni, nem akarja elfogadni, hogy ennyi jutott neki.
2012. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Én nem a halától félek, hanem a szenvedéstől ami néha megelőzi. Ha lenne egy kívánságom, akkor az az lenne, hogy gyorsan essek túl rajta, ha oda kerülők, ne szenvedjek hónapokig v évekig.
2012. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem félek a haláltól. Becsületes életet élek, így ha van is valami, nem hiszem, hogy a Pokolba kerülnék. ha nincs semmi, akkor pedig nem fáj, nem is tudatosul, olyan, min t egy mély álom.


Aki fél a haláltól, az a bizonytalanságtól fél, és ha hívó, akkor a Pokoltól.


Mit akarsz ezzel a kérdéssel elérni? Ahány ember, annyi féle, mindenki másképp vélekedik. Az "igazat" senki nem fogja tudni megmondani neked, ezzel előrébb nem jutsz, csupán megismered más emberek nézőpontjait. Majd meglátjuk :)

2012. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmit a kérdéssel, mindössze az emberek véleményére voltam kíváncsi. Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 2. 16:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Aki becsületes életet él még az is kerülhet pokolba...Istent be kell engedni a szívetekbe és akkor elnyeritek hogy a mennybe kerülhessetek.Hiába vagy ecsületes és jó.adakozhatsz a rákosoknak ez csak egy cselekedet amivel ki akarod váltani magad a pokolól.bocs az offért
2012. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
attól félek, ami utána következik. Én nem akarok sem újjászületni, sem mennybe, pokolba meg pláne nem akarok kerülni. El akarok tűnni a semmibe és kész. Azért is félek, mert nem tudok biztosat, hogy mi lesz. Az egyház kitalált dolgokat, honnan tudjuk, hogy igazak? Hiszen régen a búcsúcédulák is csak üzleti céllal készültek? Lehet, azért találták ki a poklit és tisztítótüzet meg hasonló baromságokat, hogy legyen aki eljár templomba meg adakozik nekik. Az újjászületés is arra sarkall, hogy legyünk egyre jobbak...mert hátha csótány leszek legközelebb. A halál utáni semmibe tűnés meg azt hozza ki az emberből, hogy egyszer élünk, legyen jó..na, ez kinek lenne jó, csak az embernek, ugye??
2012. júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Abból az Istenből aki becsületes embert küld a pokolba én nem kérek köszi.
2012. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Isten nem küld a pokolba senkit, ez csak tőled függ hogy hová kerülsz a cselekedeteid szerint. És ezek a feltételek le vannak írva le van írva mit kell tenned hogy a mennybe juss, mit akarsz még?


És kedves kérdező: Igenis van a halál után "élet"!

Van szellemvilág és nagyon sok minden történik amit te nem tudsz és én sem tudok de a mi dolgunk hogy keressük Istent és a végén amikor Ő előtte állunk majd akkor Ő azt mondja nekünk hogy IGEN ÉS ISMEREM EZT A FIÚT/LÁNYT Ő AZ ÉN GYERMEKEM. Hidd el ez megfog történni, mellesleg semmit nem veszíteszt vele. Keresd az Urat! [link]


Jézus nagyon szeret téged, a közeledbe biztos hogy van egy gyülekezet ami nagyon klassz hely nem egy unalmas templom... :)


Hajrá!

2012. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!