Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezotériával foglalkozók, ti...

Ezotériával foglalkozók, ti elfogadjátok (elhiszitek), érzitek, biztosak vagytok benne, vagy remélitek, amiket a tanítók mondanak? Megkérdőjelezitek azt is, ami a lelketeknek kedves, vagy elfogadjátok axiómaként?

Figyelt kérdés

Például, hogy mind egyek vagyunk, közös a sorsunk, nem tekinthetünk egymásra és önmagunkra különálló létezőkként, az életeink összefonódnak, felelősséggel tartozunk egymásnak stb stb.


Ezt én is így érzem, de most ellentmondok magamnak is, és megkérdőjelezem ezt az elvet egy "eretnek" gondolattal:

mi van, ha ez egy átverés, és arra szolgál, hogy energiát vonjon el, korlátok közt tartson, megakadályozva ezzel a valódi fejlődést? Mi van, ha minden és mindenki más csak illúzió az adott ember szemszögéből nézve, és akkor jár jól, ha csak magával foglalkozik, és nem érez közösséget a többiekkel, és nem vállal felelősséget a világ problémáiért? (Feltéve, hogy olyan átlagos kisemberről van szó, aki valóban nem sok vizet zavar a döntéseivel, nem úgy, mint akinek milliárdjai vannak, vagy tömegkatasztrófa előidézésére alkalmas eszközei.)


2014. okt. 21. 17:06
 1/4 Legoman ***** válasza:

Én foglalkozok ezotériával és ha egyszer belekerül az ember, akkor megismeri az ember egy másik énjét, amit nem fog tudni elengedni, olyan könnyen, mert nem akarja. Ha a tanítóknál a mesterekre gondolsz, akkor nem szoktam, mert hiszen ők már átélték és ezért van tapasztalatuk benne. Ami a lelkemnek kedves azt nem kérdőjelezem meg, mert ha úgy érzem, hogy az a helyes, akkor azt teszem. Nem a fejem után megyek, hanem a szívem után.

A valódi fejlődést nem akadályozza meg és pont az az egész lényege, hogy felszabadítsa az energiáidat és segítse a lelked fejlődését, ezért is szoktak sokan meditálni. Természetes nem vállalok felelősséget a világ problémáiért, mivel tudom, hogy hozzám nem fognak ezek a rossz dolgok elérni. A világ egy csatatér, ahol küzdened kell, hogy elérd a boldogságot, ha valaki az árok szélén fekszik vagy ilyesmi, akkor arról ő saját maga tehet. De megtanulta és lehetőleg ráébredt arra, hogy jobban kellett volna a múltban tanulni és küzdeni. Csak a sok ilyen ember azt hiszi, hogy már késő. De soha nem késő mindent törölni és újrakezdeni, csak akarni kell.

Remélem sikerült kielégítő választ adnom, de persze ez csak az én szemszögem. :)

2014. okt. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden ember mást remél és érez, de attól a világ még ugyanolyan marad. Az, hogy ki mit gondol nem változtat semmin, nem fog aszerint változni, hogy épp milyen kedved van. A toll ugyan úgy le fog esni, függetlenül attól, hogy nem szeretnéd felvenni, vagy reméled, hogy nem esik le.
2014. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na ehhez van mit mondanom nekem is.Már egy ideje foglalkozom én is ezekkel a dolgokkal.

Amivel nem értek egyet az,hogy a Belső világunk határozza meg a kinti körülményeket. Ezt bebizonyítani még senki sem tudta a mostani korban sem de a nagy tanítók korában sem! Jézusban,Ghandiban,stb mennyi és mekkora szeretet nyugalom volt ugye. De mi volt kint? Üldözték őket mocskolták a tanaikat,korbácsolták,stb..Szóval a belső világukban biztosan nem ezek a dolgok voltak ugye ezzel egyet ért mindenki!

De az ember kimagyarázza ezt azzal,hogy ők azt felvállalták mielőtt a földre jöttek. Igen ez érthető szerintem mindenkinek aki e témában otthonos.

DE AZ Már nem,hogy úgy tanítják amint bent úgy kint is!Mert hozzá kellene tenni amire nememékszünk a leszületésünk előtt miben egyeztünk meg.Mit tesz az ember akar magának teremteni minden földi jót de az nem úgy van amit olvas. Sajnos ez nem mondható el nálam sem de egy kisebb életszakasszal spiritualiással foglalkozó emberekről sem.

A családjukban megtalálható a válás,fösvénykedés,hazugság mint azoknál akik egyszerű normál életmódot folytató emberek.

Akkor kérdem én és ők is valami nemstimmel azzal a dologgal amihez mi mostani emberiség hozzáférhetünk! DE MI?

Mert ugye hogyan is lehetnek a valódi tanítások? Nem volt ott egyikünk sem csak a könyveket olvassuk,stb amit Senki sem garantál,hogy Eredeti és az szerint kellene élni!

Személy szerint én is próbáltam azt de az állam kopott majdnem fel tőle!

Rákellett eszmélnem hiába teszek jót és nemvezéreltek birtokló gondolatok a pénz harácsolás felé.

De azt vettem észre lehet bennem béke és szeretet,az utcán a munkahely keresésnél bizony farkas törvények vannak nem az ami bennem van!

Ha úgy lenne akkor a Kérdező is érzékelte volna és még sok ember a világban ami bent és kint helyzetet illeti!

Biztosan ismeritek Tolle-t.Mennyi ember jelen van az előadásain! Vajon mennyi tudja azt amit tanít? Aki igazából a mostban tud lenni nemfoglalkozik mással.

A modern világban nemlehet kikerülni azokat amiről ő beszél,hacsak hajléktalan nemlesz az ember. Aki pénzt keres a megélhetésére és a családjára bizony ott kell előbbre is gondolkozni a mostnál!

Továbi példa:Azoknak az embereknek akik nemfoglalkoznak vele jajj mit mondtam a másiknak vagy mit teszek amivel lehet a másiknak nem éppen segítek hanem gátolom valamiben azoknak megy csak igazán az élet! Anyagi és magánügyi oldala is!

Aki pedig az egységet és azt tedd mással is amit magaddal tanításokat követi azzal nincs semmi. Eladósodik a számlái kifizetetlenül vannak. Ahhoz munkába kellene járni amiben alap dolog,hogy hazudni kell vagy ha egy egyszerű eladó is az illető amikor rákérdezenk tőle ön szerint jó ez a termék? Az eladó maga is tudja,hogy nem ő sem vásárolná azt meg de mivel elkell adni a fizetés neki is van valamiből így azt kell válaszolnia igen jó tessék csak megvásárolni.

Értitek ez csak egy egyszerű munkahely volt. Ha több pénzt akar az ember akkor nagyobb áttverésekben is részt kell vennie! Na és kinek nem kell minél több pénz? Az emberek többsége az elért összegtől is többet akar.

Azért tart itt a föld ahol éppen.

2014. okt. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ezotéria titkos tudást jelentett vagyis csak az uralkodói réteg juthatott hozzá de ez ma már nem teljesen igaz .Nagy részben megismerhető Például az egyiptomi főpap tanítása amit ma mágiaként ismernek ( ez a földön megszerezhető legmagasabb tudás , semmilyen sötét oldala nincs , csak az embernek aki rossz célokra használja .)

Valamint az indiai jóga guru tanítása ma már szintén megtalálható . Aki ugyan azt tanítja a haladó tanítványának mint az egyiptomi főpap .Írok erre egy két példát : A világ 3 síkon létezik egyszerre fizikai , asztrál és mentál síkon . Négy elem hatja át és működteti a 3 síkot és az emberi testet lelket és szelemet ( a tűz , víz ,levegő, és főld elemek .) Pl a csakrák szimbólumaiban . Ezekről a dolgokról sok éves kiképezés , beavatás után lehet megbizonyosodni.

A lényeg , hogy egy szint felett minden tanítás megegyezik !!

2014. okt. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!