Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért vágyódok vissza a...

Miért vágyódok vissza a természetbe?

Figyelt kérdés
Sokszor rossz érzéssel tölt el ahogy körülnézek az hogy a növények és állatok helyett beton vesz körül. Sokszor arra gondolok hogy megkéne állitani a a fák kivágását és az állatok pusztítását és hogy ez a világ rossz és ellenséges. Sokszor azt gondolom hogy az lenne a helyes ha ugy élne az ember mint az avatar című filmben a navik.
2014. nov. 16. 22:05
1 2
 1/15 anonim válasza:
Teljes mértékben ilyen vagyok én is. A természet a mindenem és főleg nem a materiális világ. Spiritualitás ennyi.
2014. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2014. nov. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Csakhogy mi nem vagyunk navik. De próbálj meg kiköltözni a szavannára vagy a dzsungelbe. Szerintem max. 1 hétig húzod, aztán a prédája leszel egy oroszlánfalkának vagy a folyóbon a húgycsövödön felúszik valami vérszívó hal és kínok közt kiszenvedsz.

Aztán közben lehet majd hasonlítgatni, hogy melyik világ az ellenségesebb.

Az ember azért alakítja át a környezetét, mert az eredetiben esélytelen, életképtelen.

2014. nov. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Azért gondolod ezt mert nem tudod hogy a természetben hosszú távon milyen rossz a civilizáció áldásai nélkül. Nincs tiszta víz, a növények nagy része mérgező, az állatokat el kell ejteni, megnyúzni és megsütni, tüzet kell tudni gyújtani, mindenféle rovar és élősködő akarja a véredet szívni, ha beteg vagy akkor vagy győz a szervezeted vagy véged és ha nincs ki ellásson ez idő alatt akkor legyengülsz és nem fogod tudni ellátni magadat és meghalsz. A csoportos szórakozási lehetőségek korlátozottak, magányosan élni meg szinte elviselhetetlen.


A természet csak megfelelő ruházattal, felszereléssel és kényelmes menedékkel szép.

2014. nov. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul és érdekel, érdemes megnézned hogy azok akik kimentek a természetbe, hogy boldogultak:


Alone in the wild - Full Season 1

https://www.youtube.com/watch?v=FPbz5TDy6fs

Egy fazon kimegy a természetbe felszereléssel (ruha, fegyverek, főzőkészlet stb.), mert hogy ott milyen jó. Egyrészt kikészül a magánytól, szétrettegi magát a medvéktől és végül feladja mert majdnem éhen hal. Mentségére legyen mondva hogy nagy vad ejtésére nem kapott engedélyt ezért pl. szarvast nem lőhetett.


Les Stroud STRANDED - Summer

https://www.youtube.com/watch?v=fCzVo6kgsTk

Les Stroud egy túlélés szakértő, nyáron kirakják a rajta lévő ruhával meg egy szelet csokival egy szigetre Kanadában egy hétre. Kaját alig talál, tüzet is 10 órán át próbál gyújtani. Az a rettenetesen csalódott fej, ahogy fáradtan ül és nézi a rögtönzött tűzgyújtó botjait amivel nem jut semmire...


A legjobb amit eddig láttam a "Ed Stafford: Naked and Marooned", fazont kidobják meztelenül egy trópusi szigetre 60 napra. Persze kamerával, elsősegélykészlettel meg vészhívóval, azért ne haljon már meg ha valamit benéz. Sajnos a neten nem találom (régebben fent volt), de itt sok emlékezetes jelenet van, pl. mikor már nem tud kókuszdiót leverni (túl magasan vannak, túl éretlenek) és ordít tehetetlenségében. Neki napokig nincs tüze, nyersen eszi amit talál. Annyira rosszul lesz valamelyik kajától hogy vészhívón orvost hív. Viszont végigcsinálja a 60 napot, bár az utolsó napokon az egyik első foga bánja a gyümölcs evést.

2014. nov. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Azért írtó nagy baromság azt mondani hogy betondzsungel nélkül az ember életképtelen :D Csak nézd meg hogy mióta van ember és mióta betondzsungel...plusz senki se mondta hogyha nincs betondzsungel akkor nincs gyógyszer se...modern világban élünk és pont ezt kéne felhasználnunk arra, hogy okosan természetközelben éljünk, de kihasználhassuk az előnyeit is...nem úgy néz ez ki hogy vagy csak egy kőbunkónk van vagy szupertechnológiánk.
2014. nov. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ja és az, hogy egy modern világból származó embert kidobnak étlen szomjan az nem jelent semmit, hogy nem maradtak meg.

A túlélés szabályai öröklődnek generációról generációra, persze hogy egy McDonald's-ból kihajított ember nem fog boldogulni. Ha szerintetek nem lehet megélnia Földön MCDonald's és Plázák nélkül akkor hogy jutott el idáig az emberiség?

2014. nov. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
szerintem is meglehetne élni. hisz ott van több száz vagy ezer gyogyitó és tápláló gogynövény amiböl lehet természetes modon is kivonatokat készíteni ami sokkal hatékonyabb. no meg sok ehető állat van. no meg bele lehet szerintem jönni hogy a dzsungelbe élhess. és ha te már belerázódtál akkor a következő generációnak meg már nem lesz olyan nehéz mivel te megtanítod neki hogy mi és hogyan kell... :)
2014. nov. 17. 08:22
 9/15 A kérdező kommentje:
no meg szerintem logikus is lenne visszamenni mert ha kipusztítjuk a természetet akkor az egyenlő a mi halálunkal is szerintem. lásd: ha kivágjuk a fákat akkor nem lesz minek oxigént termelnie ami igen nagy gond nekünk főleg ugy hogy mellé még alapbol nagyon károsítjuk a levegőnket. szerintem az lenne a helyes ha az ember visszaszoktan a természet=természetes körülményeihez amit földanya adott nekünk :)
2014. nov. 17. 08:27
 10/15 anonim ***** válasza:

K. Kérdező teljesen normális amit érzel,ez a TERMÉSZETES!!!

A lélek nem is tud fejlődni ,ha nem teremtesz kapcsolatot a természet világával.

A lélek számára normális az ’’egy vagyok mindennel,, érzés.

Valahol a lélek emlékszik,vágyakozik a paradicsomi idillre,harmóniára………

Aki hiszi az hiszi,aki nem-nem!

Mentem a városban nem az ájulás kerülgetett,nem ittam alkoholt,nem élek tudat módisító szerekkel,vérnyomás problémám nincsenek.

Úgy érzékeltem körülöttem lelassult a világ,a hangok egybe folytak a külső zajok elcsendesedtek és egy belső rövid kommunikáció zajlott le önmagammal- mit keresek én itt? Nekem nem is itt kéne lennem? Ez pár másodperc volt csak és minden visszazökkent a

’’ normális kerékvágásba,,

Nem állítom,hogy a feltöltő 333pista normális,de elgondolkodtató…..

MEGVILÁGOSODÁS HÉT LÉPÉSBEN

https://www.youtube.com/watch?v=Jr-TEWnrFBk&list=UUi1GAD1m40..

2014. nov. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!