Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A spirituális emberek hogy...

A spirituális emberek hogy találnak párt?

Figyelt kérdés

Sajnos itt a kategóriában teljesen keverve van az értelmes téma a fantazmagóriával, de jobb helyre nem tudtam tenni.

A spirituálisat semmiképp sem nagyzolóan értem, és nem is úgy, hogy UFO-kban hisz vagy kártyából jósol. Hanem olyan embert értek alatta, aki az életében a legnagyobb hangsúlyt az önismeretre helyezi, az "igazság" keresésére (persze ez többféleképpen érthető, de ezért is tettem idézőjelbe), aki a tudata "kitisztításán" és erősödésén munkálkodik, csupán józan önálló értelemmel, mindenféle hókuszpókuszt mellőzve, és minél inkább igyekszik leválasztani magát a tömegtől, a manipulált nyáj léttől. Nem fizikailag, mert azt nem is nagyon lehet, de tudatilag. (Az most mindegy, hogy hol tart az úton, mert senki nem a másikkal versenyez, a lényeg, hogy jár rajta, tehát a szándék, a beállítottság.) Akik ezen az úton járnak, biztos érzik, hogy mások, mint a többiek, és ha haladnak is az úton (és a többiek is a másik irányba - ahogy látszik), úgy ez a szakadék egyre nagyobb lesz. Szóval aki elüt az átlagtól, annak egyre kevesebb esélye lesz hozzá hasonlót találni? Akire esetleg ráillik, amiket fent írtam, elmesélné, hogy ő hogy áll ezen a téren?



2014. nov. 18. 13:13
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Nem párt keresni jöttem ide. :) Csak kíváncsi vagyok a véleményekre.
2014. nov. 18. 13:18
 2/22 anonim ***** válasza:
38%

" inkább igyekszik leválasztani magát a tömegtől, a manipulált nyáj léttől"


Ezzel a gondolkodással van a legnagyobb baj.

Nem az a cél, hogy a tömegtől más legyen vagy egyedül maradjon.

Hanem az, hogy értelmes legyen.


Egyébként meg simán találhat párt, nem minden ember primitív.

Valójában az az igazán fejlett, aki mer veszíteni és ha veszít, tudja hogy nem veszített.

2014. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatról az egyik kedvenc idézetem ugrott be:

"If you lose the battle, Win the war"


https://www.youtube.com/watch?v=-DLka59fiNI&t=224

2014. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi a linket! Úgy értettem a leválást, hogy nem hagyja magát befolyásolni az agymosás által, és nem fut a külsőségek után. Egyre több amúgy értelmesnek gondolt felnőtt embernél is látom, hogy a központi téma, hogy milyen okostelefont vegyen, meg hogy vehemensen politizálnak, meg sem próbálják kicsit lehiggadva (még ha nehéz is) felülről szemlélni a dolgokat, nem elfelejtve, hogy az oszd meg és uralkodj módszer még ma is kitűnően működik. Meg erkölcsre meg törvényekre hivatkoznak, a saját (talán nem is létező) értékrendjük helyett. Az ösztönök előtöréséről külső kontroll hiányában meg ne is beszéljünk. Nem azt mondom, hogy mindenki hülye, én meg nem. Egyformán áldozatai vagyunk mind ennek az egész cirkusznak. És magammal szemben is ugyanolyan kritikus vagyok. De legalább a késztetés a változtatásra megvan.
2014. nov. 18. 13:50
 5/22 anonim ***** válasza:

Én végül is ilyen embernek tartom magam... Mindfulness meditációt gyakorlok, van a hátam mögött egy elvégzett önismeret, írásban élem ki az impulzusaimat, stb.


Nem volt semmi különös abban, ahogy párt találok. Amikor szükségem van valamire, és az egy emberben megvan, akkor természetes úton egymásra kattanunk, egyre többet beszélünk, és pár hét, egy-két hónap után összejövünk.


Az talán az érdekes része lehet ennek, hogy az új barátnőm sokkal magasabb önismereti szinten áll, mint az exem valaha. (Exem nem spirituális a szónak ilyen értelmében.)

2014. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%
Pff. Én még csak álmomban találkoztam azzal a személlyel, akivel azt a bizonyos -megfogalmazhatatlan- egységet alkottam. Még fantasztikusabb volt mint egyedül. (az egyedüllét csodálatos)
2014. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Kedves kérdező! Nem egyszerű ez az "agymosás", és "külsőségek" kérdése.Azt mondják, hogy nagyon sok spirituális tanitó, mesternek mondott ember is beleesik ebbe a csapdába.Nekem úgy tűnik, hogy amig az ember teljesen nem szabadul meg a saját elméje legkülönfélébb trükjeitől addig az "agymosás" , és a külsőségek folyamatosan dolgoznak bennünk ezerrel a hétköznapi életünk során.Gondolhatjuk magunkat bármennyire is spirituálisnak.Ha igazán figyelsz befelé, akkor már többször is meg kellett tapasztalnod, hogy amikor kezded azt hinni, hogy "na ezt a témát már ledolgoztam", már túl vagyok rajta, akkor mindig történik valami ami arra utal, , hogy .....Ááááá... dehogy!Még semmin nem vagy túl, még igazából benne sem vagy.De hát az elménk annyira trükkös, sőt minél inkább "spirituálisnak" gondoljuk magunkat annál inkább átver az elménk.Én valójában nem nagyon veszek nagy különbséget észre nem spirituális , és spirituális ember közt.Illetve van ami szembeötlő.Azok az emberek akik komolyabban veszik az önismereti kérdést mint az átlag "spirituális" ember ,....egyre kifinomultabban hazudnak önmaguknak , csapják be magukat.No persze ha valaki észre veszi magán ezt a folyamatot és ott nem áll meg az szerencsés ember .Nagyon jó példa az igazi önismeretre az a bizonyos" hagyma rétegei" példa. Az igazi önismeret által mindig egy egy réteget feltárunk magunkról illetve lefejtjük azt . Mint ahogy a hagymáról lefejtünk egy réteget. Amig ez a sok sok réteg tart amig nem jutunk el a "középpontig" addig mindig is fog ránk hatni az "agymosás" és a "külsőségek" , szerintem.Az más kérdés, hogy ahogy közeledünk a középpont felé egyre kifinomultabbá alig észrevehetővé válnak a hazugságaink , önámitásaink .Ettől még ott van. No és ki fogja azt megmondani, hogy én, vagy te, vagy a harmadik közelebb van már a középponthoz .Ki tudhatja , hogy kinek milyen vastag "hagymarétege" van?No és lehet, hogy én ezerrel munkálkodok a rétegek lebontásával , egy másik ember aki ebben a pillanatban még egyáltalán nem foglalkozik ezen réteg kérdésével, de lehet a következő pillanatban egy ihletett pillanatában az egész "réteget" lebontja önmagáról, és már meg is találta azt amit lehet , hogy én csak a nagy munkálkodás ellenére "évezredek múlva találok meg".:DDD Tehát én nagyon óvatos vagyok ezzel , a ki a "spirituálisabb", ki az "agymosott", ki ragadt le a"külsőségeknél".
2014. nov. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
"7"-es vagyok. Ami a "fő kérdést" illeti,....szerintem "bárkire " is találunk rá az lesz mindig az ideális partner. Valószinű, hogy mindig hasonló tudatszinten lévővel fogok összejönni.Tehát a zsák megtalálja a foltját...))Ha azt feltételezzük, hogy pl. valaki úgymond" magasabb tudatszinten" van mint a "nyáj" nagy része, akkor ebből persze következne , hogy jóval kisebb a "választék" ami a partnerkapcsolatot illeti.Logikailag ez megállja a helyét , de mint tudjuk , nem csak logikából áll az életünk.Ha úgymond "le is szűkűl" a választék és nekem valamiért fontos továbbiakban is a párkapcsolat akkor biztos vagyok abban, hogy a "sors keze" hozzásegít ahhoz hogy rátaláljunk egymásra.Még ha a egy másik bolygón is lakna a másik.:)))))Ismerek olyan embereket akik "spirituális különbözőségekre" hivatkozva nem találnak társat. Szerintem többségüknek csak egyszerűen le kéne szállniuk a földre , és jó mélyen magukba nézni, hogy vajon ők mennyire is spirituálisak.
2014. nov. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, de pont ezt akartam elkerülni, hogy félreértsenek, ezért is írtam ezeket a mondandómban:

"(Az most mindegy, hogy hol tart az úton, mert senki nem a másikkal versenyez, a lényeg, hogy jár rajta, tehát a szándék, a beállítottság.)"

"Nem azt mondom, hogy mindenki hülye, én meg nem. Egyformán áldozatai vagyunk mind ennek az egész cirkusznak. És magammal szemben is ugyanolyan kritikus vagyok."

Tehát ez nem egy verseny, hogy ki tart előrébb, ráadásul nem is lehetséges összemérni két embert, mert mindenkinek megvan a maga útja. Nem azért írtam, hogy a többség külsőségekkel foglalkozik, hogy leszóljam őket, hanem mert ezt tapasztalom (függetlenül attól, hogy ezt valaki jónak vagy rossznak vagy semlegesnek találja).

2014. nov. 18. 15:29
 10/22 A kérdező kommentje:

"Ismerek olyan embereket akik "spirituális különbözőségekre" hivatkozva nem találnak társat. Szerintem többségüknek csak egyszerűen le kéne szállniuk a földre"


Ebben is csak egyet tudok érteni. Írtam a kifejtésben, hogy nem nagyzolóan értem a dolgot, de persze ilyet írni bárki tud, az is, aki nagyon is nagyzol. :) Szóval nem tudom, hogyan fejezzem ki magam így írásban, ahol biztos másképp hangzik kicsit a mondandó, mint élőben. Egyébként magamat egyáltalán nem tartom valami "magas szinten lévőnek", de ezt is írtam, hogy nem az számít most, ki hol tart, hanem hogy egyáltalán jár valami utat, a sodródás helyett. Aztán az is lehet, hogy ez is egy újabb illúzió. De ahogy erre rájövünk, az meg egy újabb lépés az önismeret terén. :) (Amúgy élőben ki se szoktam ejteni ezt a szót, hogy spirituális, és lehet, hogy így a kérdésemben tényleg fellengzősen hangzott, de nem tudtam perpillanat jobban kifejezni magam.) :)

2014. nov. 18. 15:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!