Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A spirituális emberek hogy...

A spirituális emberek hogy találnak párt?

Figyelt kérdés

Sajnos itt a kategóriában teljesen keverve van az értelmes téma a fantazmagóriával, de jobb helyre nem tudtam tenni.

A spirituálisat semmiképp sem nagyzolóan értem, és nem is úgy, hogy UFO-kban hisz vagy kártyából jósol. Hanem olyan embert értek alatta, aki az életében a legnagyobb hangsúlyt az önismeretre helyezi, az "igazság" keresésére (persze ez többféleképpen érthető, de ezért is tettem idézőjelbe), aki a tudata "kitisztításán" és erősödésén munkálkodik, csupán józan önálló értelemmel, mindenféle hókuszpókuszt mellőzve, és minél inkább igyekszik leválasztani magát a tömegtől, a manipulált nyáj léttől. Nem fizikailag, mert azt nem is nagyon lehet, de tudatilag. (Az most mindegy, hogy hol tart az úton, mert senki nem a másikkal versenyez, a lényeg, hogy jár rajta, tehát a szándék, a beállítottság.) Akik ezen az úton járnak, biztos érzik, hogy mások, mint a többiek, és ha haladnak is az úton (és a többiek is a másik irányba - ahogy látszik), úgy ez a szakadék egyre nagyobb lesz. Szóval aki elüt az átlagtól, annak egyre kevesebb esélye lesz hozzá hasonlót találni? Akire esetleg ráillik, amiket fent írtam, elmesélné, hogy ő hogy áll ezen a téren?



2014. nov. 18. 13:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Szóval aki elüt az átlagtól, annak egyre kevesebb esélye lesz hozzá hasonlót találni? Akire esetleg ráillik, amiket fent írtam, elmesélné, hogy ő hogy áll ezen a téren?"


- Nehezebb, én is úgy látom, de ha eljutok pl én is odáig hogy megtaláljam a megfelelő partnert, az sokkal mélyebb kapcsolat lesz, és szerintem főleg ez számít.

2014. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"7-8" vagyok.Igen egy kicsit "fellengzősnek" tűnt a kérdésed, no és ha volt is benne , hát ,..."Istenem". Az én válaszomban nem tudom mennyire látszik a fellengzőség , de volt benne.:))) A párkapcsolatra visszatérve.

Pár éve ismertem meg a barátnőmet. Előtte fogadkoztam, hogy "most már mindenképpen csak olyan valakivel fogok összejönni , aki hasonlóan értelmezi az önismeretet, akinek fontos a tudatosság, ...blablabla."

Aztán kiderült, hogy a barátnőm nem egészen úgy értelmezi ezeket a spirituális dolgokat mint én. Ennek ellenére mégis összejöttünk.Eltelt egy kis idő mire kiderült , hogy bár kicsit másképp közelítjük meg a spiritualitást, ennek ellenére rendkivül élethű tükröt tartunk egymás elé.Nem is hiszem, hogy más valaki jobb tükröt tudna tartani elém.Sok dolog van bennünk amiben látszólag nagyon különbözünk egymástól, de aztán rájöttünk hogy az csak többnyire a felszín.Mélyebben vizsgálva nagyon is hasonlóak vagyunk.Amikor megismertem ő kevésbé foglalkozott spiritualitással, de rájöttem, hogy ez egyáltalán nem számít.Amikor "tükröt tartunk" egymás elé, sokszor nem könnyű bizonyos dolgokat elfogadni. Nem könnyű menet.Vannak olyan dolgok amit úgy gondolok, hogy csak nagy fokú tudatossággal tudunk közösen megoldani, és itt hiányolom a tudatosságát.Aztán be kell látnom, hogy attól, hogy ő esetleg bizonyos területhez nem eléggé tudatosan közelít, attól én még lehetek tudatosabb , legfeljebb ezt a részt egyedül magamban kell megoldanom.Együtt bizonyára könnyebb lenne , de hát minden nem passzolhat..))))No és van olyan terület amiben nekem kel felnőnöm hozzá.:))

2014. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"11"- nek írnám. Az hogy rátalálsz a megfelelőre akivel sokkal mélyebb lesz a kapcsolat, ez nagyon szépen hangzik, és legtöbben így ábrándozunk valóban.Sajnos ez az egyik leggyakoribb tévedésünk úgy tűnik. Eckhart Tolle ezzel kapcsolatban nagyon szépen tömören fogalmaz, és saját tapasztalatom is azt mondatja velem, hogy nagyon igaza lehet.

Azt mondja, hogy akik az elkövetkező kapcsolattól valami nagy megnyugvást békét a szeretet szerelem elmélyedését blablabla reméli az szinte biztos hogy elöbb utóbb nagyot fog csalódni.Ha viszont a kapcsolatban mélyebb lehetőséget lát az önismeretre, lelki fejlődésre, akkor jobb esetben miután valóban bekövetkezik a mélyebb átalakulás , akkor akár meg is tapasztalhatjuk majd a teljes harmóniát a párunkkal.Tehát a kezdeti "mézeshetek"után jön az igazi "munka".,..... aztán ha jól csináljuk a dolgunkat akkor jöhet az elmélyülés .:))

2014. nov. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#13 Nem álmodozásról beszéltem, hogy hipp hopp hibátlan lesz a kapcsolat, de amúgy lényeges dolog amit írsz, szóval örülök hogy nem fejtettem ki. :)


De mivel spirituális a témakör, így hozzá tenném azt az esetet amikor olyan emberrel jössz össze, akivel nem először élsz kapcsolatot. Nyílván ez már annak elfogadható aki szintén tapasztalta, vagy álmodozik róla.

2014. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Elgondolkodtatóak. (Jöhetnek még.) :)

"Igen egy kicsit "fellengzősnek" tűnt a kérdésed, no és ha volt is benne , hát ,..."Istenem". Az én válaszomban nem tudom mennyire látszik a fellengzőség , de volt benne.:)))"

A te válaszodat nem éreztem fellengzősnek egy kicsit sem. Lehet, hogy ami bennünk van, nagyban meghatározza, hogy mit látunk bele a másikba. De az biztos, hogy az érzelmek óriási szerepet játszanak, pl ha egy csúnya ember azt mondja magáról, "csúnya vagyok", az rögtön szimpátiát, együttérzést vált ki belőlünk, és egy szerény és szeretetre méltó ember képe rajzolódik ki, míg ha egy szép mondja magáról, hogy "szép vagyok", ösztönösen irritálni kezd és ellenszenvezünk vele, és egy beképzelt, öntelt embernek tituláljuk. Holott a két eset egy az egyben megegyezik: mindkettő igazat mondott. (Persze relatív a csúnyaság és szépség, de azért van egy nagyjábóli közös megegyezésen alapuló esztétika.)

2014. nov. 19. 06:00
 16/22 anonim ***** válasza:

Szép jó napot!

Teljes mértékben egyetértek Veled.Igen,....lehetséges hogy az ember magából indul ki.Tehát ha én látok benned fellengzőséget az lehet azért van mert ott van bennem a fellengzőség.Te nem látsz bennem fellengzőséget ,...ez lehet azért mert benned nincs fellengzőség.

Az emberi elme fantasztikus,.... mindenre tud magyarázatot , és minden magyarázatot meg is tud cáfolni..:)) (ez lesz a vesztünk is egyben).:DDD E kettősség dimenziójában nehéz dűlőre jutni , mert pl. amikor kijelentem , hogy bennem van fellengzősség, akkor egyben azt is mondom , hogy ennek az ellentétje is ott van bennem .Amikor azt mondom, hogy bennem nincs fellengzősség , akkor azt is mondom valójában , hogy fellengzős is vagyok.No és most egyáltalán nem filozófiai oldalról megközelítve gondolom ezt hanem nagyon is gyakorlati oldalról nézem.Ha vesszük a bátorságot és tényleg jó mélyen magunkba nézünk akkor látjuk pl. az ilyen tulajdonságok is pillanatról pillanatra váltakoznak bennünk. No persze olyan is lehetséges, hogy (ez főleg ránk "spirituálisnak" mondott emberekre jellemző) hogy pl. nem mutatjuk ki fellengzőségünket, jó mélyen elnyomjuk magunkban, de ez ettől még ott van bennünk .Pl. nagyon sok nő elnyomja az agresszióját.Nagyon sokan még a kisebb konfliktusoktól is irtóznak és teljes mértékben elnyomják az agressziójukat. Kivülről rendkivül békés természetűnek látszanak , s közben egy időzitett bombák."toleranciájuk" magas , de ha átlépik a határértéket akkor nagyot robbanak.Az hogy ez a robbanás kifelé, vagy saját maguk felé(betegség , önutálat,stb.) irányul az egyénileg változó.

Tehát nagyon sok minden lehetséges.

Visszatérve a "fellengzőségre". .:) Az is lehetséges amit írtál, az is lehetséges amit az előbb írtam, de elvileg az is lehetséges, hogy a válaszaimban , gondolataimban " a befelé figyelés" során olyan apró rezdüléseket veszek észre amely némi kis fellengzősségre utal.Lehetséges, hogy Te ezeket az apró rezdüléseket jelen esetben nem érzékelted. Viszont amikor magamban észre veszek akár nagyon halvány kis rezdülést ,jelet akkor többnyire másnál is észre fogom venni ezeket a halvány rezdüléseket, jeleket.Tehát elvileg lehetséges, hogy olyat vettem észre rajtad , ami ott volt benned , csak te jelen pillanatban nem érzékelted..:)))Megfigyeltem, hogy ez úgy is működik, hogy pl. észre veszek valamilyen "jelet" a másikban, és ha ilyenkor "magamba nézek" azonnal érzékelem magamban is a "jeleket", rezdüléseket.Ez az úgynevezett "tükör példa" amikor nem csak egyoldalúan használom.:)))))))

Hiszek abban, hogy a bennünk mélyben lezajló dolgok a leírt szavakon is átjöhetnek.Akkor is ha akaratlagosan nagyon vigyázunk , hogy miként fejezzük ki gondolatainkat érzésünket.Akkor is amikor nem is vagyunk tudatában, hogy amit kiakarunk fejezni , amit leírunk az nincs teljes összhangban a legbensőbb állapotunkkal.Nem állítom, hogy én képes vagyok mindig észre venni ezeket az apró rezdüléseket is.Úgy gondoltam sokáig magamról , hogy a "legtöbb emberhez képest" gyakrabban észre veszem ezeket az apró rezdüléseket.Most már nem vagyok ebben sem oly biztos.Most inkább úgy látom, hogy valószinű a legtöbb ember képes érzékelni az apró jeleket is, inkább csak valamiért legtöbbször nem akarjuk észre venni ezeket, illetve nem nagyon akarunk róla beszélni .

Egyetértek azzal is amit írtál a „szép” , meg a „csúnya” ember kapcsán. Valóban legtöbben így reagálunk. No persze ha „szép” ember egyben bölcs is, akkor vagy nem nagyon reklámozza a „szépségét”, mert tudja hogy milyen fogadtatása lesz az ilyen kijelentésnek, vagy ha mégis „reklámozza” akkor egyáltalán nem veszi rossz néven a ”rosszmájú „ megjegyzéseket, nem kezd védekezésbe, magyarázkodásba, stb. No látod milyen fellengzős vagyok.:)) Kijelentem, hogy a bölcs ember hogyan viselkedne.Hát ez durva,…nem?.:)Tehát mintha kimondanám, hogy én egy bölcs ember vagyok.:))) Egyébként honnan tudhatnám, hogy a bölcs hogyan viselkedne egy adott helyzetben, ha nem vagyok bölcs.:)))Akár jó oka is lehetne a „bölcsnek” hogy egy adott helyzetben megjátsza a felháborodást, sértödöttséget, nem ?Lehet, hogy így akarná valakinek felhívni valamire a figyelmét!? Ki tudja?.:))) Szóval az emberi elme nagy rafkó, mindenre tud magyarázatot, és arra újabb, és újabb magyarázatot. Végtelenségig ellehet menni . Nem?

Sokan már ennyi „magyarázkodástól” besokalnának , és azt mondanák, hogy „jól van hülye gyerek mondjad csak én kiszállok” fontosabb dolgom is van ennél.Van aki kihivásnak veszi és belemegy a „buliba”. Persze lehet sok egyéb változat. Te hogy vagy ezzel a kérdéssel?.:))

2014. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Csahenk ***** válasza:
Az ellentétek vonzák egymást. Mivel te nagyon spirituális vagy ez a POZITÍV véglet, ezért be fogsz magadnak vonzani egy nagyon bárány lányt vagy fiút aki viszont NEGAVIV. Am milyen érzés spirituálisnak lenni?
2014. nov. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

16-os, köszönöm az írásodat, és a privit is (ha te küldted), majd még elgondolkodom rajta és bővebben válaszolok rá! :)

Szerintem amúgy alapállapotban nem lenne baj azzal, ha pl magadat bölcsnek gondolnád, vagy a példában elképzelt valaki tudná magáról, hogy szép. Mert ezek nem mások ellen szólnak, hanem tények, csak a félreértő befogadó által kényszerül mindenki álszenteskedésre, és meg kell gondolnia, mit mond ki, és mit mondjon másképp, nehogy ellenszenvet váltson ki. Ami pedig hazugág, de ez senkit nem zavar, csak a fellengzősség. Látod, az utolsó válaszoló is ideírja ezt a fantasztikusan humoros kérdést, hogy milyen spirituálisnak lenni. Amikor írtam, hogy magamat nem tartom magas szinten lévőnek - na, az senkinek nem bökte a csőrét. Ez a szelektív "hallás". Olvastam régebben a szerelem kategóriában olyan kérdést, ahol a kérdezőnek az volt a problémája, hogy az osztálytársai kiközösítik, mert irigykednek rá a külseje miatt. Megvan rá az esély, hogy egy rossz természetű lányról volt szó, azért nem kedvelték. De arra is, hogy igaz, amit írt. Mert valljuk be, létezik ez a jelenség. Azt hiszem nem kell mondanom, hogy milyen támadó kommenteket kapott. Ilyenkor meg lehet kritizálni, hogy minek ír ilyet, de a másik oldal "támadása" és fröcsögée az teljesen rendben volt... Szerintem ez egy kifordított világ. Ha nekem valaki olyat mond (nem dicsekvésből, hanem mert valamiért ez a téma), hogy ő szép, akkor vagy tudom, hogy én is az vagyok, ezért nem irigykedem rá, vagy tudom, hogy csúnyább vagyok, akkor szintén igaza van és a tényekkel nem lehet szembe szállni, vagy neadj'isten mégis felfedezem benne a kérkedés szándékát, akkor meg ott hagyom, mert nem akarok vele barátkozni. De ha csípős megjegyzést teszek rá - na az már rosszindulat.

2014. nov. 20. 14:00
 19/22 A kérdező kommentje:
Amúgy meg azt bizonygatni, hogy nekünk van igazunk, szerintem nem abból fakad, hogy pozitív matricákat akarunk magunkra ragasztani, inkább abból, hogy van egy elképzelt világ, amiben jól éreznénk magunkat, és ahhoz a világhoz képest látunk bizonyos viselkedéseket, jelenségeket nem kívánatosnak. Pl szívesen élnék olyan világban, ahol a kollégák nem beszélik ki egymást a hátuk mögött. De a másik kolléga meg olyan világban élne, ahol nincsenek ilyen nyámnyila alakok, akiket zavar a kibeszélés. :) És persze, hogy mindenki a sajátját érzi jogosnak. :)
2014. nov. 20. 14:06
 20/22 Csahenk ***** válasza:
Én csak tudni akartam milyen érzés spirituálisnak lenni. Milyen érzés azzal a tudattal visszagondolnod a régi tudatodra.
2014. nov. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!