Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tényleg van lélek?

Tényleg van lélek?

Figyelt kérdés

Olvastam egy érdekes kutatást...

Hogy egy ember testen kívüli élményt kapott és 3 perc után is képes volt leírni mi történik körülötte. És szív leállás után 20-30 másodperc ameddig még a tudatunk működő képes... (Addig hallucinálhat valamit)

Bemásolom ide.


[link]


"This is significant, since it has often been assumed that experiences in relation to death are likely hallucinations or illusions. In this case, consciousness and awareness appeared to occur during a three-minute period when there was no heartbeat. This is paradoxical, since the brain typically ceases functioning within 20-30 seconds of the heart stopping and doesn't resume again until the heart has been restarted. Furthermore, the detailed recollections of visual awareness in this case were consistent with verified events"


[link]


„A férfi esete azért is kiemelendő, mert a halállal kapcsolatos élményeket eddig csak olyan hallucinációs tünetekként kezelték, amiket a beteg közvetlenül a szív megállása előtt, vagy az újraélesztést követően él át. Az eddigi ismeretek szerint az agyműködés a szív megállását követően 20-30 másodpercen belül megszűnik. Mivel nincs agyműködés, az érintettek nem tudják felidézni az ekkor történt eseményeket. Az 57 éves páciens élményei azonban a szívmegállást követően történtek, ráadásul nem illúzión, hanem valós eseményeken alapultak, amelyeket hiteles szemtanúk is alátámasztottak”


Akkor most a tudat a hozzá tartozó agyműködés nélkül is működik? Tényleg van lélek?



2014. dec. 2. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 A kérdező kommentje:
Ha ez most így igaz, akkor valószínűleg átfogom gondolni a világról alkotott, eddigi képemet...
2014. dec. 2. 13:33
 2/87 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy van lélek!
2014. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
0%
Ha van is lélek, a politikusoknak nincs, meg a csatlósaiknak!
2014. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
20%
Lélek nincs, de csalás igen. Egy kis pénzért bárki összehazudozik bármit. A hallucinációk a lélek létezését bizonyítják, hanem azt, hogy valami nincs rendben az emeleten.
2014. dec. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 A kérdező kommentje:

Ez nem összevissza hazugság!!! Hanem komoly tudományos munka volt! Az egyik legnevesebb egyetem szponzorált tudósok végezték...

"A Southamptoni Egyetem által szponzorált AWARE (AWAreness during REsuscitation) tanulmány négy évig zajlott. "

Egyébként hogy magyarázod, meg akkor, hogy egybe esett azzal ami történt, ha hallucináció volt? És a 30 másodpercen kívüli intervallumon történt a testen kívüliség élménye?

2014. dec. 2. 15:31
 6/87 A kérdező kommentje:

Egyébként itt van az egyetem honlapján is.

[link]

Továbbá számos komoly tudományos lapba közölték ezeket az eredményeket. Meg részletes leírás található róla a neten.

2014. dec. 2. 15:46
 7/87 A kérdező kommentje:

[link]


" One had a verifiable period of conscious awareness during which time cerebral function was not expected."

2014. dec. 2. 15:47
 8/87 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen létezik lélek. Tökéletes példa erre az újraélesztések. Rengeteg olyan eset létezik, amikor a páciens műtét közben meghal, majd visszahozzák az életbe, és olyan dolgokat mondd el, amiket nem szabadott volna tudnia normál esetben.


Például az egyik páciens arról számolt be, hogy először felülről látta a testét. Majd észrevette, hogy az egyik orvos két különböző zoknit vett fel. Utána kiment a teremből, és megnézte az orvosok névlistáját (ennek nem tudom, mi a speciális neve). Minden úgy volt, ahogy a páciens elmesélte, pedig nem tudhatott róla.

2014. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
79%

Már nem akartam ide írni,de talán muszáj.

Még a Szu. idejében egy hitetlen orvos rendelőjébe bement egy rózsaszin szoknyás lány.. Kérte az orvost menjen ki hozzájuk mert a mamája nagyon beteg- Nem mehetek ki,rendelek. stb. Kislány el.

Orvos utána lép Várakozókhoz: Hól van az a kislány aki most ment ki. - Itt nem ment ki senki

- ne mondják már,nem vagyok hülye.Tán 15 éves volt Rózsaszin szoknyában.

Az orvos tudta a címet mert... Odament Ott volt a beteg asszony Hol va a kislánya aki engem kihívott

Az nem hívhatta magát,mert itt van napok óta halott

2014. dec. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
81%

Bocs: egy rossz kattintás volt folytatom: Az orvos meggyőződhetett róla,hogy ott van a halott kislány.

Ismétlem az orvos hitetlen volt,de ez nem gátolta abban hogy ezt az esetet megírja az izvesztyiában. Közölték.

Az esetet Kepes András Oázis c. műsorából tudom.

2014. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!