Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tényleg van lélek?

Tényleg van lélek?

Figyelt kérdés

Olvastam egy érdekes kutatást...

Hogy egy ember testen kívüli élményt kapott és 3 perc után is képes volt leírni mi történik körülötte. És szív leállás után 20-30 másodperc ameddig még a tudatunk működő képes... (Addig hallucinálhat valamit)

Bemásolom ide.


[link]


"This is significant, since it has often been assumed that experiences in relation to death are likely hallucinations or illusions. In this case, consciousness and awareness appeared to occur during a three-minute period when there was no heartbeat. This is paradoxical, since the brain typically ceases functioning within 20-30 seconds of the heart stopping and doesn't resume again until the heart has been restarted. Furthermore, the detailed recollections of visual awareness in this case were consistent with verified events"


[link]


„A férfi esete azért is kiemelendő, mert a halállal kapcsolatos élményeket eddig csak olyan hallucinációs tünetekként kezelték, amiket a beteg közvetlenül a szív megállása előtt, vagy az újraélesztést követően él át. Az eddigi ismeretek szerint az agyműködés a szív megállását követően 20-30 másodpercen belül megszűnik. Mivel nincs agyműködés, az érintettek nem tudják felidézni az ekkor történt eseményeket. Az 57 éves páciens élményei azonban a szívmegállást követően történtek, ráadásul nem illúzión, hanem valós eseményeken alapultak, amelyeket hiteles szemtanúk is alátámasztottak”


Akkor most a tudat a hozzá tartozó agyműködés nélkül is működik? Tényleg van lélek?



2014. dec. 2. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 A kérdező kommentje:

Passiflora: Ez aztán hosszú válasz volt, köszönöm, hogy ennyi időt szakítottál a kérdésemre. Hamarosan elolvasom, az egészet.


hjam1029: Ezen a problémán már én sokat gondolkodtam, és sokáig erős bizonyítéknak éreztem a lélek egzisztenciája, illetve a dualizmus ellen. Azonban egy egyszerű példával bebizonyítható, hogy miért nem jó ez a gondolat menet.

Tegyük fel, hogy valakinek törlik az emlékeit és egy számítógéphez kötözik. Azt fogja hinni, hogy amit lát az internet, programok az a valóság. Illetve amiket elment a merev lemezre. Maga a személy irányítja a gépet. na már most elkezdenek károk keletkezni a gépben. Pl. Szétveri valaki a billentyűzetet félig, illetve vírusos lesz a gép, elöregednek a kondenzátorok. Akkor maga a személy hiába is irányítaná rendesen a gépet, egész egyszerűen nem képes rá... És ugye azt hiszi, hogy ez ami ott van előtte a monitor az valóság. Ha tönkre megy a számítógépgép akkor elengedik a személyt... És vissza kapja az emlékeit amiket elvesztett. Na már most a példából látható, hogy a számítógép amin keresztül a világot látta korlátozta őt a gondolkodásba, illetve a cselekvésben... Remélem érted, mire akarok kilyukadni?!


És ezt a kísérlet is áttámasztotta. Sokkal több ember tudott visszaemlékezni a halálközeli élményére, miután kiment belőle a gyógyszer, ami az agyát (és nem a lelkét), befolyásolta. Tehát az agy és a test tulajdonképpen korlátozza a lelket a cselekvésben.

Ez a magyarázat erre felvetésre.

2014. dec. 3. 12:36
 22/87 A kérdező kommentje:

Részletesebben, elvontabban amit írta itt:

https://www.youtube.com/watch?v=sPzJBfHkpZY

2014. dec. 3. 12:41
 23/87 anonim ***** válasza:
36%

"hjam1029: Ezen a problémán már én sokat gondolkodtam, és sokáig erős bizonyítéknak éreztem a lélek egzisztenciája, illetve a dualizmus ellen. Azonban egy egyszerű példával bebizonyítható, hogy miért nem jó ez a gondolat menet.

Tegyük fel, hogy valakinek törlik az emlékeit és egy számítógéphez kötözik. Azt fogja hinni, hogy amit lát az internet, programok az a valóság. Illetve amiket elment a merev lemezre. Maga a személy irányítja a gépet. na már most elkezdenek károk keletkezni a gépben. Pl. Szétveri valaki a billentyűzetet félig, illetve vírusos lesz a gép, elöregednek a kondenzátorok. Akkor maga a személy hiába is irányítaná rendesen a gépet, egész egyszerűen nem képes rá... És ugye azt hiszi, hogy ez ami ott van előtte a monitor az valóság. Ha tönkre megy a számítógépgép akkor elengedik a személyt... És vissza kapja az emlékeit amiket elvesztett. Na már most a példából látható, hogy a számítógép amin keresztül a világot látta korlátozta őt a gondolkodásba, illetve a cselekvésben... Remélem érted, mire akarok kilyukadni?! "

--> Ez az elvont magyarázat nem bizonyítja a lélek létezését, csak azt bizonyítja, hogy ha átraknánk egy ember tudatát (ami egyenlőre nem lehetséges) egy számítógépre, és az a számítógép elromlana, akkor az emberi tudat sem tehet semmit.

2014. dec. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 A kérdező kommentje:

"--> Ez az elvont magyarázat nem bizonyítja a lélek létezését, csak azt bizonyítja, hogy ha átraknánk egy ember tudatát (ami egyenlőre nem lehetséges) egy számítógépre, és az a számítógép elromlana, akkor az emberi tudat sem tehet semmit."


Nem is a bizonyítás volt a cél, csupán annak cáfolása amit írtál, hogy amit nem létezhet lélek, mert aminézia, drogok stb.

2014. dec. 3. 14:59
 25/87 A kérdező kommentje:
Egyébként nem arról volt szó, hogy átrakni, csupán azt akartam, kifejezni, hogy a tudat (lélek) egyfajta irányító funkciója a testnek ha a dualizmus igaz. És korlátozza a test és az agy a tudat (lélek) működését...
2014. dec. 3. 15:03
 26/87 anonim ***** válasza:
51%

"Ockham borotvája filozófiai elv, amely szerint két, az adott jelenséget egyformán jól leíró magyarázat közül azt érdemes választani, amelyik az egyszerűbb."

--> A lelket elképzelni sem lehet (mivel nincs tömege, nincs súlya, nincs térfogata, nincsen kézzel fogható bizonyíték a létezésére). Sokkal egyszerűbb azt mondani, hogy nem létezik, mint azt, hogy létezik.

--> A lélek az ember működését még bonyolultabbá tenné, mint ha nem is lenne, ezért inkább azt fogadom el, hogy nincs. Az ember nyugodtan működhet lélek nélkül is.

2014. dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 Legoman ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen nem így van hjam. A lélek nélkül nem működhet az emberiség. De tételezzük fel, hogy igen.

A lelken vannak az érzések, ott érzel, onnan kezdődik az érzelem, a szeretet, boldogság, szomorúság stb. Ha az embernek nem lenne lelke, hiába van agyunk és hormonunk nem lenne, ami működtetné őket. Nem az agy működtet mindent csak, mert a fejben van, hanem a lélek. Az agy is csak egy szerv a sok közül. Lélek nélkül "zombik" lennénk.


Hülyeség, hogy a léleknek nincs térfogata, se érinteni nem lehet. Megfogni nem is, mint egy testet, el se férne akkor csak egy pár ember a világon, ha meglehetne fogni a lelket. A lelket érezni lehet legfőképpen.

A levegőt se látod, még is tudod, hogy ott van.


Ha veled valami rossz történik, ami rossz érzéssel tölt el, akkor az először a lelkeden nyilvánul meg, aztán, ha még több rossz dolog történik és megadod magad, akkor esel depresszióba.


Az agyon keresztül mennek a lélekbe az emlékek, információk. Amikor elsőnek megtanultál járni és azt az érzést, hogy te jársz még mindig ott van benned. :)

2014. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 A kérdező kommentje:

Occham borotvája már nem egyszer tévedett, lásd gömbvillámnál. sokáig áltudománynak gondolták a kutatását. és a kiderült, hogy még is van...

[link]

Szóval a borotva, megint nem egy igazán komoly érv...


A fenti esettanulmány is egy fajta bizonyíték mellette, hogy létezik a tudat agyműködés nélkül.

2014. dec. 3. 16:07
 29/87 anonim ***** válasza:
43%

Legoman:


" A lélek nélkül nem működhet az emberiség"

--> Szerintem igen

"A lelken vannak az érzések, ott érzel, onnan kezdődik az érzelem, a szeretet, boldogság, szomorúság stb."

--> Az érzések kémiai folyamatok. Az érzések az agy és a hormonok miatt van.

" Nem az agy működtet mindent csak, mert a fejben van, hanem a lélek."

--> Ahogy mondtam, az érzéseket az agy és a hormonok működtetik.

"Az agy is csak egy szerv a sok közül. Lélek nélkül "zombik" lennénk."

--> Zombik szerencsére nem léteznek.

"Hülyeség, hogy a léleknek nincs térfogata, se érinteni nem lehet. Megfogni nem is, mint egy testet, el se férne akkor csak egy pár ember a világon, ha meglehetne fogni a lelket. A lelket érezni lehet legfőképpen."

--> Ne haragudj, de ez egy hatalmas baromság. A léleknek nincs térfogata. Nem lehet m³-el vagy literrel mérni.

"A levegőt se látod, még is tudod, hogy ott van"

--> A levegőnek van tömege (kg) és térfogata (liter vagy m³)


"Ha veled valami rossz történik, ami rossz érzéssel tölt el, akkor az először a lelkeden nyilvánul meg, aztán, ha még több rossz dolog történik és megadod magad, akkor esel depresszióba."

--> Nekem nincs lelkem. Ha valami rossz érzés tölt el, az az agyamban nyilvánul meg leghamarabb.

"Az agyon keresztül mennek a lélekbe az emlékek, információk. Amikor elsőnek megtanultál járni és azt az érzést, hogy te jársz még mindig ott van benned. :)'"

--> Ez is egy baromság. Bizonyítani ezt sem lehet. Minden az agyban van, semmi sem kerül a nemlétező lélekben.

2014. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 Legoman ***** válasza:
100%

Először is a zombit, ha nem tűnt volna fel idézőjelbe raktam, ami így néz ki ".

Másodszor, nem úgy van, ahogy te mondod. A tudósok meg biológusok meg minden ilyen ember, csak a testet vizsgálta, az ember körül levő lelket nem. És ez a baj. Ha elkezdenének komolyabban vizsgálni a lelket, akkor rájönnének sok dologra.

Ez a baj, hogy te is csak a tudomány híve vagy.

Akkor a szellemek, mik? Emberi halucinációk?

Persze, biológia órán én is megtanultam, hogy a hormonok miatt van, de egy dologgal többet tudok, hogy a lélek igazából a kiinduló pontja.

Így néz ki az ábra:

Lélek(elme)->közvetíti az érzést->agy->közvetít a hormonoknak stb.

Minden, amit látsz hallasz visszafelé is működik.

De mint mondtam lehet mérni, van térfogata. És tulajdonképpen méterben is mérhetjük. A lelked az aurád, a tudatalattid, az elméd ó, hívhatjuk akárhogy.

Ebbe most nem akarok belebonyolódni, mert oldalakat lehetne írni. Nézz után keress könyvet, olvasd el, ha meg nem érdekel téged, akkor hagyd békén ezt a kérdést.

A te válaszod is igaz, de csak félig. Mivel én kiegészítettem, ezért teljes. :)

2014. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!