Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Segített már valakinek Carlos...

Segített már valakinek Carlos Castaneda, Anthony de Mello, Brian Tracy és hasonló szerzők könyvében leírt gyakorlatok napi szintű alkalmazása?

Figyelt kérdés
Magyar könyv is van pár, "ötről hatra", "Állj félre a saját utadból","A tudatalatti tízparancsolata"... Főleg a külföldi piac van tele ilyen "alakítsd át a félelmet erővé" és hasonló könyvekkel, nem tudom ezek tényleg segítenek? Ezekkel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének. Kinek mi vált be? Nemcsak a felsoroltak érdekelnének hanem bármi ami témába vág, pl. vonzás törvénye...

2015. jan. 1. 13:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Eckhart Tolle: "A most hatalma" könyvére és egyéb spirituális könyvekre is gondolok.
2015. jan. 1. 13:44
 2/5 maimano válasza:
53%

Nőknek a feminista, nőszempontú önismereti könyveket ajánlannék, a mindenféle spirituális dolog helyett, (vagy mellett, ez esetben összehasonlító olvasmányként).


Van pár magyarul is megjelent könyv, ezek nem is feltétlen feministák, de a nők változatos élethelyzetét és érdekeit képviselik:


Shere Hite könyvei (egy szociológus, aki a hetvenes évek végétől reprezentatív és nagyhatású kutatásokat csinált nők és fériak körében szexről, szerelemről stb)


Alice Miller könyvei (Tehetséges gyerek drámája, ill Kezdetben volt a nevelés)


Forward, Susan: Mérgező szülők. Hogyan szabaduljunk meg fájdalmas örökségünktől, és nyerjük vissza életünket? (Ford. Kövi György) Budapest, 2000. Háttér Kiadó


Továbbá: Bonino, Luis és Szil Péter Hétköznapi hímsovinizmus

Dickson, Anne: A teljes jogú nő, avagy a természetes viselkedés kézikönyve. (Ford. Zentai Éva) Budapest, 1989. Park Kiadó

Gordon, Thomas: P. E. T. A szülői eredményesség tanulása. A Gordon-módszer: Hogyan változtathatják a szülők a gyerekhez fűződő egyoldalú viszonyukat egyenrangú, örömteli kapcsolattá? (Ford. F. Várkonyi Zsuzsa) Budapest, 1991. Gondolat Kiadó


Rosenberg, Marshall B.: A szavak ablakok vagy falak. Az erőszakmentes kommunikáció (Ford. Bojtár Tamás) Budapest, 2001. Agykontroll Kiadó

2015. jan. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 maimano válasza:
És még Eric Berne is segített nekem. Az emberi játszmák illetve a Sorskönyv. Ezek sem feministák, de nagyon hasznos tudás nők számára is. (A Sorskönyv címével ellentétben nem spirituális, hanem pszichoanalitikus nézőpontú)
2015. jan. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hmm most ezt nem értem, én nem írtam olyasmit, hogy feminista lennék, azt sem, hogy nő lennék. :-)

A fent említett szerzők pedig nem tudok róla, hogy feministák lennének. :-)

2015. jan. 5. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Állj félre az utadból Szabó Péter. Benne van, hogy ezek neki beváltak lehet, hogy neked más fog.

Nekem sok minden működik.

6 évig csak olvastam az ilyen könyveket, de szinte sosem tettem meg belőlük semmit.

Kb fél éve alkalmazom is és látványos a változás. Előtte nem jártam sehová most meg én keresem az új lehetőségeket és más eredményei is vannak.

2015. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!