Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Halál esetén mi az oka hogy...

Halál esetén mi az oka hogy le szokták takarni a tükröket a lakásban?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 09:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Babona, a lélekkel kapcsolatos.
2015. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Titusztitusz ***** válasza:
82%
Ennek a szokásnak az az oka, hogy a háziak félnek attol babona okán, hogy a halott lelke vissza fog járni mindig, ha meglátja magát a tükörben...De ha nem látja meg magát mert a tükör le van takarva, akkor egy okkal kevesebb dolog miatt jár majd vissza esetleg...
2015. jan. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszi.Ennyit én is tudok.

De amúgy nem üres babona,hiszen több rendszerben is említik!


A MIÉRTjére lennék kíváncsi és hogy meddig kell letakarva tartani.

2015. jan. 8. 10:26
 4/23 anonim ***** válasza:
66%

Én úgy tudom, hogy a tükör egy átjáró, azért takarják le, hogy ne jöjjön vissza a halott.

Ha nem is halt meg senki, akkor sem tanácsos olyan helyen aludni, ahol nagy tükrök vannak, ráadásul úgy elhelyezve, hogy az ágyból rálátsz, belelátsz.

2015. jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Egyszerűbb nem hinni benne. Tudományosan nem megalapozott, ezáltal felesleges lovagolni a témán.


Nekem most mondták, ne hagyjak szárítón, fogason semmit lógva szilveszter éjszakáján és újév napján, mert haláleset történik a családban. Engem ilyenek nem érdekelnek, nem hiszek bennük. Így most "kiírtottam" a családomat, megyek fel is adom magam, ezt érdemlem, micsoda ember vagyok, ó nee, istenem...

2015. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Titusztitusz ***** válasza:
100%
A dolog lényege persze pusztán a babona, semmi más...Az egyik előző válaszoló is írt néhány "szokást" amit be szoktak tartani a babonások ugye, de ha valaki nem tartja be a szokásokat, szerintem akkor sincs semmi gond...Én magam is annyiszor "vétettem" már a különböző babonák ellen, hogy már az is csoda akkor hogy még élek...Szóval a babonákat érdemes úgy kezelni mint ártalmatlan-érdekes népszokásokat, de túlságba komolyan venni felesleges...
2015. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

Ha valakinek van 13-as számú eladhatatlan ingatlana, csak szóljon nekem.

Például egy üzletben a tükörrel borított fallal mindössze az a baj, hogy eltér a természetestől, ilyen nincs a természetben. Ezért az állatokat is megtréfálja, például a tyúk, a légy, a macska nekimegy mert át akart rajt menni. Ha egy környezet minél természetesebb, annál otthonosabb, annál megnyugtatóbb.

Persze más a helyzet például az elektromossággal, hisz általuk akár még a természetes környezetnél is jobban érezhetjük magunkat. Például a légkondi vagy egy hajszárító vagy egy automata mosógép, stb. Ezért van az hogy az állatok is kedvelik az elektronikai termékek többségét, például macska szívesen el játszadozik egy tablet képrenyője előtt, ugyanakkor egy tükör hatására meg idegbajos lesz.

2015. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

"nem üres babona,hiszen több rendszerben is említik!"

Ez volt az év vicce?

Persze, hogy babona, semmi más. Minden rendszerben babona, ahol csak említik. Vagy szerinted is visszajön a halott?

2015. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

"akkor sem tanácsos olyan helyen aludni, ahol nagy tükrök vannak"

Ez viszont igaz, mert éjjel megijedhetsz tőle, az meg nem jó mulatság.

2015. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Utolsó,ez nem az év vicce volt.Azért mert tájékozatlan vagy és a playstationon és a facebook-on kívül nem ismersz mást azért még léteznek magasabb szintek is az életben...

De nyilván te nem látsz ezekbe bele.Ilyenkor nem is kell hozzászólni ezekhez a kérdésekhez.

2015. jan. 8. 11:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!