Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az idősebbek minden családban...

Az idősebbek minden családban szorgalmazzák a családi házat? Miért ne lehetne lakásban nevelni a gyerekeket, ha más a fontossági sorrend?

Figyelt kérdés
Nem elsősorban a pénzhiány miatt, mert el lehetne adni a lakást, felvenni hitelt, de egy kertes házon mindig van mit csinálni. A lakásban elég 10 évente kicserélni a berendezést, csempét stb. De kinek van kedve hitelt venni a nyakába ha egyébként nincs? Lehetne még spórolni, de akkor ugyanott van az ember mint a hitellel, arra kell a pénz. Szerintem sokkal fontosabb az, hogy kiránduljunk, világot lássunk, ami kell azt megvegyük, ne a pénz számolgassunk, ilyen-olyan programokra eljussunk, szakkörre, sportra legyen pénz. Míg az idősebb szülők szerint ez pénzpazarlás. Pedig szerintem csak más az értékrend, erről van szó. A férj-feleség véleményének kell megegyezzen e tekintetben, és akkor gond nincs. Lehet járni parkba, játszótérre stb. a gyerekkel.
2013. ápr. 26. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Az én szüleim pont ellenkezőleg vannak, szerintük is kényelmesebb az emeleti lakás, ahol kevesebb a házi munka, ház körüli teendő és inkább menjünk nyaralni a nyerekekkel, meg kirándulni sűrűbben. Szerintem ez nem korfüggő. Van, aki nem tud elszakadni a kisvárostól van, aki a nagyot szereti. Személyiségfüggő, kinek mi az értékrendje. Én kevesebb munka több szórakozás párti vagyok. De van, aki szeret kapálni a kertben egész nap. Vidéken nőttem fel, szeretem a jó levegőt, de nem élnék családiban.
2013. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is ez van.

Évek óta hallgatjuk,hogy vegyünk családi házat,itt meg itt van jó áron,mert az fontos,bla bla.


Sosem fogják megérteni,hogy nekünk kényelmes,nem kell kertet művelni,nem kell havat lapátolni,nem kell mindig csinálni valamit,simén van időm munka után csak elnyúlni és lenni vagy kirándulni.Gyerekeknek ott a játszótér,barátokkal úgyis ott kötnem ki.

Magunkat ismerve sosem veszünk családi házat,laktam benne 20 évig,az is sok volt.

2013. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Ez teljesen egyéniség függő. Én 26 évig kertesben laktam, most 3 éve lakok panelben, de én speciel visszavágyom a családi házhoz.


Én teljesen elfogadom ha valakinek mások az igényei, mint nekem.


Persze mind kettőnek van előnye, hátránya, ezt tudjuk mindannyian. Én pl. a szomszédok miatt nem szeretem. Áthallatszik minden, csapkodják az ajtókat, a másik részegen jön haza az éjszaka közepén, s ordibál, a harmadiknál ugat a kutya folyton,az alattunk levő meg hajnalig bömbölteti a TV-t. Senki nincs tekintettel a másikra.A mellettünk lévő bérház tele van kisebbséggel. Ők kiülnek reggeltől estig, s jobb mint a Mónika show.Nekem ez nem fekszik.


S azért vágyom kertes házra, mert ott akármikor ki tudok menni az udvarra, a friss levegőre a kutyákkal játszani, kiülni a hintaágyba beszélgetni a családdal. Nem kell hozzá átöltözni, mint a bérháznál.

2013. ápr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze vannak a kertes háznak előnyei, nem azt mondom, hogy azokat nem élvezném. Csak éppen nem annyira fontosak, hogy feláldozzak értük bármit. Ha mindent lehetne - nem kellene emiatt változtatni a megszokott életszínvonalunkon, lenne mindig felesleges pénz újításra emellett is, nem nekem kellene a ház körüli munkákat végezni stb - akkor én is ellaknék egy kertesben. De így számunkra nem érné meg. Akinek megéri, az is jó. Mások vagyunk. Csak azt nem szeretem amikor valaki meg van győződve róla hogy az ő gondolkodása a jó mindenki számára.

Szerencsére olyan helyen lakunk, ahol nem is túl sok a lakás, és nincs is gond a szomszédokkal. Legfelsőn lakunk, így nem is hangoskodik felettünk senki.

2013. ápr. 26. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!