Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a "vonzás törvényének" hatásosságával kapcsolatban? Milyen helyzetekben NEM működik?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdett foglalkoztatni a hit kérdése, és ami leginkább érdekelne az az, hogy szerintetek milyen különbségek vannak a vallásos hit és pl. egy agykontrollos hite között. Mert mondjuk ha el akarunk érni bármilyen nagyobb célt (például felépíteni egy vállalkozást), szükség van hitre, hogy kitartsunk akkor is, amikor semmi látszata nincs az erőfeszítéseinknek (bár vannak esetek, amikor ez kifejezetten ostobaság). Vajon honnan tudjuk megkülönböztetni, hogy van-e értelme egy cél mellett elköteleződni vagy nincs? Hogy ami előttünk áll, az csak egy legyőzendő akadály, vagy zsákutcába futottunk?

Mi tekinthető objektív igazságnak? Mi van, ha én kitűzök egy célt, és egy élet munkájával el is érem, de az nem a jó cél? Hit által meg lehet-e változtatni mondjuk egy természeti törvényt, és milyen mértékben? Kitől származnak a csodák? Az embertől, Istentől, sátántól? (vagy az angyaloktól, szellemektől, földönkívüliektől?)

És hogy lehetséges pl. az, hogy ha én hiszek Istenben, akkor megtapasztalom, hogy létezik, de ha nem hiszek, akkor nem? Most akkor valóban létezik, vagy nem? (Vagy ha már egyáltalán eszébe jut valakinek ezt a kérdést feltenni, az eleve bizonyíték lenne a létezésére?) Ugyanígy, aki mondjuk elfogadja az ufók létezését, az nagyobb valószínűséggel fog "ufót" látni, mint aki hülyeségnek tartja az egészet... Tehát akkor mi az objektív valóság? Mert kell, hogy legyen olyan is... Pl. nincs az az ember, aki képes volna elhinni, hogy ha leugrik a tizedik emeletről, ép bőrrel megússza. Ha mondjuk bedrogozva még azt is képzeli, hogy tud repülni, akkor is össze-vissza veri magát. Többnyire a lottóötöst sem sikerül csak úgy bevonzani, pusztán pozitív gondolkodással, holott a New Age irodalom állandóan a végtelen bőséget és a korlátlan lehetőségeket mantrázza nekünk. Tehát akkor tulajdonképpen mik is a vonzás törvényének a korlátai?

Aztán, mi a helyzet a vallásokkal? Melyikben higgyünk? A kereszténység szerint egy Isten van, a hinduk szerint több tízezer, a buddhisták szerint nincs egy sem... Most akkor melyik? És mi van, ha valaki azt gondolja, hogy nincs Isten, és mégis van? Ki hazudik? A gnosztikusok vagy a Biblia? Még régen egy könyvben olvastam Edgar Cayce-nek, a híres-nevezetes jövőbelátónak az egyik állítólagos túlvilági látomásáról, miszerint halála UTÁN (!) mindenki a saját hite szerint fogja megtapasztalni a mennyet vagy a poklot. Ha keresztény, akkor Jézussal találkozik, ha nem, akkor valamilyen más istenséggel, akiben hisz. Azt mindenki döntse el, mennyire etikus ilyesmit állítani egy ilyen fontos kérdésben.

A kereszténység ellen mindig is gyakori vád volt az, hogy azért találták ki az egészet, hogy elnyomásban tartsák az embereket, és a szolgalelkűeket a túlvilági élet reményével hitegették. Ennek az ellenpólusa az állítólagos Edgar Cayce látomás... Csakúgy, mint a "nincs Isten, csak univerzális energia, vagy nem is érdekli, hogy mi van az emberekkel, úgyhogy tégy amit akarsz, hiszen egyszer élünk!" Szerintetek mi az igazság? Nagyon kíváncsi lennék az észrevételeitekre, tapasztalataitokra!



2015. jan. 29. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Önmagában nem működik. Csak akkor működik, ha megfelelően megfogalmazott szándékkal működteted. Erősen függ a bekövetkező dolog valószínűségétől. Függ attól, hogy neked személy szerint szabad e elérned azt a dolgot.(karma) Függ attól, hogy másvalaki, vagy valami munkálkodik e ellened. Függ a befektetett egyéb erőforrásaidtól, például fizikai cselekedetektől.

Összességében nem törvény. Csak bizonyos helyzetekben van értelme egyáltalán foglalkozni vele.

2015. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezek szerint akkor elég sok mindentől függ, hogy működik-e...
2015. jan. 29. 15:28
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Abszolút. A divatos A Titok, és társai könyvek teljesen kiforgatják ezt a módszert. Mint minden ezoterikus könyv manapság. "Divatezó". Az eredeti idea a hermetikus tanokból jött. Konkrétabban a Tabula Smaragdina egyik kijelentéséből. Amit persze teljesen félreértelmeztek a modern ezoterikusok.
2015. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 legly válasza:
48%

Én hiszek, a Titokban! Nem tudom, miért, de amióta alkalmazom azóta úgymond kezd minden rendben jönni nálam :)


https://www.youtube.com/watch?v=NGbnHjBC5dw

2015. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De mi a helyzet pl. az átkokkal és a "fekete" mágiával? Azok működnek? Vagy ez is attól függ, hogy van-e valamilyen kísérő ceremónia, hány ember vesz részt benne, azok milyen szinten állnak és a megátkozott tud-e a dologról?

Ja, és hogy egyáltalán van-e fekete és fehér mágia (rossz boszorkány és jó boszorkány), vagy mindenféle mágiának ugyanaz a forrása?

2015. jan. 29. 15:46
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Azok is sok mindentől függnek. Nem feltétlen a ceremóniától, vagy az alkalmazott módszertől. Inkább a vágytól, és a célszemély ellenállásától. Ez viszont ingatag talaj. Ilyesmire végképp rossz ötlet a vonzást használni.
2015. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bízdd magad a sorsra, ne akarj mindent tudni! Jobban fogsz aludni.

Élj és dolgozz becsületesen, a többit meg bízd a magasabb hatalomra, legyen az Isten, Allah vagy Budha. Mindegy hogy hívod, csak higgy benne, és elsősorban Önmagadban.

2015. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Én arra jöttem rá, hogy ha valamit nagyon akarok, azt elérem. De ne úgy képzeld el, hogy szeretnék egy vállalkozást, és mondjuk tök mással foglalkozom, a vállalkozásról meg álmodozom, hogy milyen jó lenne, ha...


Én sokáig, 3-4 évig heti szinten tettem a vállalkozásomért. Apró dolgokat. És persze láttam, hogy mi lesz ebből, és hogy az tök jó lesz nekem, és most vagyok a küszöbén, amit lassan átlépek, hogy ebből tényleg meg tudok élni. Szóval akarni kell, tenni érte. A többi tényleg jön magától. Szóval én pl. decemberben bevonzottam egy nagyon jó kis reklámot, de nem tudatosan, csak arra gondoltam, hogy milyen jó lenne, ha történne valami reklám fronton. Erre kaptam egy mailt, hogy adnék-e rádióinterjút. Csak néztem.


És egyébként a szüleim kapcsán is ugyanezt tudom elmondani. Apám gyerekkorában eldöntötte, hogy mit akar. Meg is csinálta. Anyám a mai napig nem tudja, hogy mit akar, ezért apám álmát éli ő is, de marhára szenved ettől. Érzi, hogy ez neki nem jó, és önbeteljesítés címen minden sz@rba belekezd, de semmit se csinál végig, csak szenved. Nincs neki célja. Szeretne valamit, nagyon vágyik valamire, de nem tudja, mi az.

2015. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat? Ugyan már.

Ne bízz az egyéni emberi tapasztalatokban. Ha több ember nyilatkozik ugyanabban a témában, biztosra veheted, hogy mind mást, máshogy mond. Legyen az vonzás, istenek...

Ennek az az oka, hogy nem azt mondják el, amit tudnak, hanem azt, amit hisznek. Ezzel pedig nem fog többet tudni senki.

Az igazság mindig kollektív, nem a személyes meggyőződéseken alapul. A felhozott témákban pedig nem fogod megtalálni, mivel nincs.

Sok ember okosnak hiszi magát attól, hogy mindenféle univerzális törvényeket talál ki, lényeket lát a szellemsíkról, kvantummechanikában jártasnak képzeli magát, sokszor feltalálják a spanyolviaszt. De az ilyen embereknél legyenek mindig kétségeid.

Ne fogadd el azt, amit csak 1 ember állít. Ha többen, pontosan ugyanazt állítják, és te is bármikor ellenőrizni tudnád az állítás igazságtartalmát, csak akkor fogadd el.

2015. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sátáni hazugság a vonzás tv.-e. okkult, ezoterikus maszlag, aminek az a célja,hogy ne keresd Istent, hanem magad tekintsd annak.


a kígyó hazudta Évákéknak "olyanok lesztek mint az Isten"


a v.t. ugyanez a hazugság, ugyanannak a személynek, a sátánnak szájából.


tartsátok távol magatokat tőle !!!

2015. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!